Intenzita gravitačního pole

Od: Datum: 05.10.15 17:35 odpovědí: 1 změna: 08.10.15 10:19

Zdravím, potřeboval bych vysvětlit:

Koule o hmotnosti 30 kg vytváří gravitační pole. Jakou má toto pole intenzitu ve vzdálenosti 15 cm od jejího středu?

Co tedy mám počítat? gravitační sílu nebo zrychlení?
Intenzita gravitačního pole představuje zrychlení, tak zrychlení teda že?

pokud dám vzorec pro Fg = (gravitační konstanta* m)/r^2 tak mi vyjde Fg = 8,9* 10 na mínus 8 N.

pak zrychlení = Fg/m = 2,96* 10 na mínus 9

pokud budu vycházet primo ze vzorce K = Fg/m a za Fg dosadím ten vzorec, jedna hmotnost m se vykrátí a vyjde vztah pro K=(gravitační konstanta*m)/r^2

a vyjde mi K = 8,9* 10 na mínus 8 N.

a předtím to vyšlo jinak. Kde je chyba?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ctenar
Datum: 08.10.15 10:19

Kde je chyba?

Tady: "pokud dám vzorec pro Fg = (gravitační konstanta* m)/r^2 tak mi vyjde ..."

Spravne ma byt: "pokud dám vzorec pro Fg = (gravitační konstanta* M * m)/r^2 tak mi vyjde"

Ve svem vypoctu vsude motas hmotnost M te koule (M=30kg) a hmotnost m toho hmotneho bodu, v jehoz miste pocitas tu intenzitu.

Precti si jeste jednou o gravitacni sile, abys ji poradne pochopil (treba tady).

Google: intenzita gravitacniho pole

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.