Rovnítko zaokrouhlení X rovnítko s vlnovkou

Od: Datum: 04.10.15 13:52 odpovědí: 4 změna: 04.10.15 23:46

Dobrý den,

zpracovávám semestrální projekt, jehož výstupem bude protokol s postupem, jak jsme došli k daným závěrům.
Rád bych se zeptal na možná banální věc, ovšem nedá mi to spát, proto se raději zeptám:

Pro zaokrouhlování se běžně používá rovnítko s tečkou. Bohužel, protokol zpracovávám v MS Word a matematické výrazy vkládám přes externí objekt, který v sobě tento znak nemá.

Proto se chci zeptat, zda bude příliš velký hřích, když místo rovnítka s tečkou použiji rovnítko s vlnovkou, což znamená "přibližně".

Děkuji mnohokrát za jakékoliv názory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.15 14:21

Rozdíl mezi znaménkama je ten, ře rovníto s vlnovkou znamená ořez. Tedy číslo 8,999 tě to ořízne na 8. Velikost zanesené chyby je ale stejná jako v případě zaokrouhlení, takže záleží co to je za projekt. Jinak rovnnítko s tečkou ve wordu zapíšeš jako levý ALT+8784, ale v editoru rovnic mi nefunguje.

Ohodnoceno: 2x

Od: matfyzak
Datum: 04.10.15 15:18

No právě, editor rovnic tento znak nedokáže napsat.
Jedná se o výpočet proudu přes Théveninův teorém.

Mám tedy použít normální rovnítko?
Jinak, definice pro rovnítko s vlnovkou se liší, jak jsem zjistil, někdo to označuje jako "přibližně rovno", jiní "cca od oka se rovná", apod... významově se to podle mě blíží tomu zaokrouhlení, ale problém je právě v tom, že zaokrouhlení je jasně definovaná operace s určitými pravidly, čemuž "přibližně rovno" neodpovídá.

Datum: 04.10.15 17:51

Když v úvodu definujete, jak příslušný znak ve své práci chápete vy, tak vám nikdo nic nemůže vyčítat. Jen pozor, abyste ho nepoužíval v různých významech.

Ohodnoceno: 2x

Od: matfyzak
Datum: 04.10.15 23:46

Výborně, to jsem přesně potřeboval vědět :)

Mockrát díky!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.