Plynulost mluvení

Od: Datum: 02.10.15 20:19 odpovědí: 6 změna: 03.10.15 07:40

Ahojte rádci a rádkyně.

Právě jsem nastoupil do 1. ročníku na vysokou školu a studuji Český jazyk v kombinaci s Aj. Šel jsem z gymnázia a mám maturitu z angličtiny, ale přesto mám jeden problém. Anglicky umím lépe než většiná mých bývalých spolužáku, ale mám problém, že znám docela dost slovíček, řekl bych snad nejvíce z ročníku co tu jsme nebo jeden z těch co jich znají nejvíce, když vidím to slovo, tak vím co znamená apod. dokážu to přeložit, ale jsou tu lidé, kteří mají menší slovní zásobu, ale přesto dokáží mluvit plynuleji a lépe než já, nemyslím přízvuk apod. o to mi vůbec nejde, ale jde o tu plynulost.Teoreticky pokud znám více slovíček, tak bych měl mluvit lépe, ale není to tak, chci se vás zeptat, proč to tak je a také jak to zlepšit, děkuji, D.S


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.15 20:44
avatar

Mluvit, mluvit, mluvit. Nejdříve zkuste chat, kombinuje se tam výhoda psaní s mluvením; máte na to více času, než při mluvení, ale zase ne nekonečně dlouho jako na psaní. A kdo se učí zrakem, tomu jde lépe odkoukat fráze a využití slov ve spojeních. Pak sehnat cizince, nebo kamaráda - Čecha se silnou vůlí, a mluvit anglicky spolu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 02.10.15 20:55

Nedávno jsem slyšela o jazykové škole, která učí své studenty mluvit tak, že jim každý den v určitou hodinu zatelefonuje lektor a pár minut s nimi mluví na předem neznámé téma, aby se rozhovořili

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.15 20:58
avatar

Větší slovní zásoba je jen větší slovní zásoba. Sama o sobě Vás nerozmluví.

Podle mne záleží více na větné stavbě, praxi a pohotovosti reakce.

Začínala jsem mluvit s poměrně malou slovní zásobou, což mne donutilo "vypilovat" větnou stavbu

(nemohla jsem hledat ve slovníku, musela jsem improvizovat a řadu věcí vyjádřit opisem).

___

Není problém v tom, že "dokážete přeložit"?

Chtělo by to se dostat do stádia, kdy si nepřekládáte z angličtiny do češtiny (a naopak), ale dokážete reagovat přímo.

___

Po maturitě z němčiny jsem se přihlásila na státní JŠ, kde jsem si chtěla dodělat státnií zkoušku. Mí "spolužáci" měli oproti mně neuvěřitelnou slovní zásobu (znala jsem cca 1/4 až 1/3 slovíček) ale většina z nich nedokázala vytvořit holou větu bez chyby, zareagovat na otázku, ...

Vydržela jsem tam chodit pár týdnů, pak jsem školné radši nechala propadnout (táhlo mne to zpátky, měla jsem pocit, že se vůbec nemusím učit, jakoby se mi ztratil cíl). Radši jsem si našla práci, v níž jsem mohla němčinu používat, a po nějaké době jsem se na "státnici" připravila sama.

Hodně mi pomohly originální německé křížovky (nikoliv ty naše doplňovačky), hry, hádanky, četba, divadlo, filmy, osobní i firemní korespondence.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nnikdo
Datum: 02.10.15 21:11

Na tohle by byl nejlepší alespoň měsíční pobyt v nějaké zemi kde se mluví anglicky. Pokud možno bež možnosti mluvit česky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 02.10.15 23:14

On je rozdil mezi prekladatelem a tlumocnikem.

Ty jsi toho proste zatim jeste dost v tom cizim jazyku nenamluvil, abys ziskal plynulost.

Znam lidi, jejiz anglicka slovni zasoba a gramatika je k placi, presto mluvi plynule a bez problemu reaguji na dotazy a vedou konverzaci s rodilymi mluvcimi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.15 07:40
avatar

Když nemáte možnost povídat si s někým, povídejte si sám. Mluvte o to, na co myslíte, co vidíte, co jste zažil. Tiše, ale rty se musejí pohybovat a hlas vycházet. To, co máte v paměti a v hlavě si přeříkáváte, ještě neznamená, že o tom ví spojení mezi mozkem, hlasivkami a ústy. Mluvte, kdykoliv to jde!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.