ISBN- zákoníku, kde ho vyhledat

Od: Datum: 02.10.15 18:27 odpovědí: 4 změna: 02.10.15 21:37

Dobrý den,

prosím Vás,

tvořím svojí první seminární práci na Vš, pracuji s informace ze zákoníku. Používám citace ze zákoníku a využívám k tomu tuto stránku http://www.citace.com/ Jiné knížky mají své ISBN, ale v tom zákoníku jej nemohu najít ale našla jsem to na internetu že je to ISBN: 977-1-02-82813-0 ale když jej vložím na stránky http://generator.citace.com/v…eni-citace?q=977-1-02-82813-0 tak mi to najde nějakou jinou knížku v němčině. Co mám dělat? potřebuji ocitovat několik paragrafů zákonu o nemocenském pojištění, ale nevím prostě jak na to. Pomůžete mi prosím?

Děkuji moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.15 20:08

Citujete-li zákony by podle mne mělo stačit uvést:

Zákon č. 187/2066 Sb., o nemocenském pojištění v platném znění, § xx

Ohodnoceno: 1x

Od: jaja11
Datum: 02.10.15 21:16

Dobře, děkuji moc.

Dělám seminárku na Vš poprvé, tak chci to mít právě mít co nejsprávněji a naučit se správně pracovat s citacemi. Jelikož vím, že pro bakalářku je to jedna z nejdůležitějších věcí.

Od: hm®
Datum: 02.10.15 21:28

ISBN mají knížky, ne? Takže když uvedeš ISBN, myslíš tím, podle mne, to jedno jediné vydání jednoho vydavatele (nebo nakladatele?). Jenže to u zákona důležité není, důležité je to, co uvedla @ivzez, podle takovéhoto označení lze najít dotyčný zákon i v jiném provedení, ne jen jako tu jednu konkrétní knížku. A možná bych místo "v platném znění" uvedl něco jako "v platném znění ke dni x.x.xxxx", pokud na tom záleží.

Ohodnoceno: 0x

Od: jaja11
Datum: 02.10.15 21:37

ráda si něchá poradit, ještě jednou díky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.