Je dálkové studium jednoduší než denní?

Od: Datum: 28.09.15 20:38 odpovědí: 8 změna: 29.09.15 09:03

Zdravím,

už od několika lidí jsem slyšel, že dělat vysokou školu dálkově je snažší, než "normální" denní studium. Např. tím, že vyučující berou ohled na to, že pracujete a nijak vám studium nekomplikují a možná vám i někdy něco odpustí. Myslím to tak, že když nebudete vědět, řeknou stalo se ale při denním studiu byste třeba kvůli téhle neznalosti zkoušku neudělal. Je to jen příklad, ale něco podobného jsem už slyšel od více lidí, kteří se spolu neznájí.

Myslíte, že je to pravda? A je studium denní tolik odlišené od dálkového?

Děkuji za objasnění

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.15 20:51
Zalezi jak kde a jak kdo. Denni jsem nestudoval, tak nemuzu porovnavat. Na dalkovem jsme meli v prvaku ucitele co potopil skoro celou tridu, bylo asi 5 opravnych zapoctu. Nekdo je shovivavejsi a nekdo ne.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.09.15 20:51

A od koho jsi to slyšel? Od studentů? Nebo známí známého říkal, že jeho kamarád něco..

Na každé škole jsou jiní profesoři tohle je naprosto individuální věc, ale myslím, že pro většinu lidí je i tak lepší denní, jelikož se dost často setkávám s lidmi, kteří nemají disciplínu a vůli k tomu, aby si při volném dnu sedli ke knížkám a něco se naučili..

Datum: 28.09.15 20:55

Ano, je to v některých ohledech pravda. Mám zkušenosti s obojím, ale tak jednoznačné to také není. Studovat denní studium znamená mít na vše mnohem více času, zaobírat se vlastně jen studiem. Dálkové studium je náročnější v tom, že člověk při něm pracuje a stará se často i o rodinu, a to prostě nejde dohromady. Na druhou stranu tenhle fakt dokáže věci usnadnit - jakmile víte, že na tu seminárku máte teď dvakrát 3 hodiny (protože musíte uklidit, uvařit, do práce a víc volného častu prostě fakt není), tak ji za 6 hodin dáte, protože musíte. Když studujete denní a máte na ni měsíc, tak ji děláte déle.

A pak je dálkové studium zase lehčí v tom, že už má člověk daleko víc zkušeností a plno věcí mu jde lépe, rychleji, umí se v nich orientovat, najít to podstatné a nezaobírat se nedůležitým, což dost zefektivňuje studium. Hodně dělají i zkušenosti ze života. Pomohou. Také lidé často studují to, v čem už pracují, a to je k nezaplacení. Studujete vlastně jen kvůli papíru, což se o studentech denního studia říct nedá, oni ještě nemají ani ty zkušenosti. Nám hodně říkali, že se naše práce od studentek denního studia liší vyzrálostí a komplexním chápání skutečností, prý je to nebe a dudy.

Jestli jsou vyučující vstřícnější, nevím, nepoznala jsem. Ale je to asi možné. V podstatě nikdo nechce, abyste to neudělal, ale že by Vás kvůli tomu nechali projít, i když na to očividně nemáte, tak to ne.

Kdybych to měla porovnat, tak to dálkového studia nejdu, denní bylo lehčí. Právě kvůli tomu, že nemáte nic jiného na práci. Jasně, musíte na brigádu, domů za rodiči, ale jinak nic. Věnujete se tomu studiu. Nestudujete stylem "teď tady mám hodinku na učení, než se děti vzbudí".

doplněno 28.09.15 21:21:

Ještě jsem zapomněla pár faktů. Ukážu na příkladu.

Studovala jsem peďák klasicky po SŠ mezi 19 - 24 lety, Učitelství 2. stupně. Dálkově 1. stupeň doteď (28 - 30 let), byla jsem tam nejmladší. Na denním studiu jsme měli např. předmět Biologie dítěte a školní hygiena. Co budete ženským mezi 30 a 50 lety s praxí ve školství říkat o biologii dítěte? Tehdy ten předmět měl smysl, v dálkovém určitě ne. Nebo vývojová psychologie. Sotva dvacetiletý prd ví o vývoji dítěte houby; a co ví ta ženská, co už 20 let tráví s dětmi 5 hodin denně? Je tu diametrální rozdíl v potřebách studenta denního a dálkového studia. Samozřejmě pokud to zůstane tak, že denní se studuje po maturitě a dálkové s praxí ve studovaném oboru.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.09.15 20:57

Na slušných školách je to jedno jestli je studium denní nebo konbinované, na vysokoškolských kurzech za tvrdý peníze to pravda bude, ale co s takovým diplomem já bych s tím nikoho nezaměstnal.

Od: buss®
Datum: 28.09.15 21:08

Není, tedy nemělo by být a žádné ohledy. Pak ví míň než na denním, kteří se mohou studiu věnovat, mají kontakt mezi sebou, s učiteli. Další věc že nemá s kým cokoli konzultovat podle potřeby. Zná učitele. Příkladem je Plzeň a soukromé školy..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.09.15 21:31

Tak pokud budeš studovat plzeňská práva, tak v tom rychlokurzu za dva měsíce ti toho budou muset odpustit hooooooodně:-D

Já studovala bakalářské na denním, byla to pohoda, magisterské jsem dělala už dálkově a to byl mazec:( Hlavně to že tam člověk jde ob víkend, a většinu musí vyčíst sám, nikdo mu nic neporadí, není tam na to čas.

Datum: 28.09.15 21:43

Zdravím, na dálkaře se leckde bere ohled (třeba na MU, mám info z vícera oborů), protože přece jen oproti často se flákajícím denním studentům pracují a mají děti.

Od: xart®
Datum: 29.09.15 09:03

Asi jak na které škole. Já si také prošel VŠ dálkově a my jsme kolikrát dělali zkoušky se studenty z denního studia včetně státnic a rozdíli myslím nedělali, prostě buď člověk uměl a prošel a nebo ne.

A jestli je těžší denní nebo dálkové ... těžko říct. Na denním máte každodenní servis informací, můžete se víc poptat čemu nerozumíte, je vysvětleno to co se špatně chápe, jste v kontaktu se spolužáky apod. a na zkoušky se tím pádem můžete připravovat kradší dobu, protože si lecos odnesete z přednášek.

Na dálovém se probere to nejobtížnější a zbytek je na samostudiu. Každopádně dálkové je obtížné v tom, že při studiu ještě pracujete, máte rodinu apod, tak že člověk studuje po večerech a to je někdy hodně náročné. Třeba psát diplomku po celém dnu v práci je nic moc, kolikrát jsem přišel v 7 večer z práce a psal jsem třeba do 1 do rána a ráno zas do práce ... a je fakt, že večer už to člověku tak nemyslí a vše jde pomalu *ee*.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.