Informační technologie na střední škole

Od: Datum: 28.09.15 12:47 odpovědí: 2 změna: 29.09.15 01:28

Ahoj,jsem v prváku,na IT oboru..dlouho jsem se rozhodovala,na jakou školu půjdu.Nejsem moc dobrá v kreativních věcech,určitě bych nemohla na nic jako je kadeřnictví nebo kosmetika,možná ani číšník protože bych nedokázala ani poskládat ubrousek,nenávidím i skládání vlastního oblečení.Ve výtvarce jsem byla z holek vždycky nejhorší.Na zdrávku bych nešla,protože je to prý jeden z nejtěžších oborů a na to si nevěřím..na pedagogické je zase po tom,co se staneš učitelem,vážně malý plat.Ekonomika nebo obchodka..nevím,na to jsem se ani moc nedívala.Každopádně jsem usoudila,že počítače jsou mi nejbližší a že bych se tím mohla živit.Ale mám strach.Na základce jsem měla průměr z posledních 3 vysvědčení 1,3. V pololetí tři dvojky a na konci trojku z matiky.Když jsem šla do puberty,hodně jsem na školu kašlala,v 7. třídě jsem měla trojky čtyři.No a hodně jsem byla pozadu v matice,což jsem pořád tak nějak nedohnala,vlastně nevím jestli přímo nedohnala nebo mi chybí to logický myšlení..na základce jsem byla bezkonkurenčně nejlepší z českýho jazyka,vždycky.Teď jsme psali srovnávací testy(z matiky mám 5 a z čj 4)

Psali jsme už kromě srovnávacích normální test z matiky.Učila jsem se na něj a byla jsem si jistá že to umím,dokázala jsem vypočítat všechno co jsme měli v sešitě.I při odevzdávání papíru jsem bya přesvědčená,že dostanu jedničku.Ups? Dostala jsem čtverku.Je normální při přestupu mít špatné známky? Nebo to není pro mě? Ostatní ze třídy dostali většinou trojku..a je tu další problém.Mamka je na to dost přísná,říká,že když budu mít špatný známky,vezme mi notebook a zakáže mi chodit ven.Mám přítele,něco přes půl roku,prý mi zakáže se s ním vídat.Přítel studuje taky IT,je nejchytřejší ze třídy,má i oficiální pochvalu za příkladnýho studenta,ale moc se neučí,jde mu to samo,při počítání mu mozek funguje úžasně..látky mi vysvětloval,i tu matiku,ale bylo to stejně k ničemu.Měla jsem 4 z 8 bodů..Mamka moje známky zatím neviděla,jsem v depresích a stresuju se kvůli tomu.Bojím se.Až se na internet podívá,uvidí moje známky 5,4,4.

Jde jí hlavně o to abych byla úspěšná a co nejdřív vypadla z domu.Můj bratr odešel taky hned v 18ti,měl s mamkou docela problémy s vycházením.Mamka živí rodinu,taťka je spíš taková žena v domácnosti,což mamku ničí.Až odejdu,plánuje se odstěhovat,což se tak úplně nedivím,každý den pracuje od rána do večera zatím co taťka jen umyje zem a sleduje televizi..práci má,ale za hodně nízkej plat...Celkově cokoli dělám mám špatnej pocit a všechno vidím černě.Nejradši bych navštěvovala psychologa,jenže ten mi se školou nepomůže..nemůžu si dovolit změnit obor,mamka by mě zabila,pořád mi doma opakujou že jsem chytrá a šikovná,jenom líná a na všechno kašlu..můj brtatr byl taky jeden z nejchytřejších.A já jsem zoufalá.Ani nevím jestli po vás chci nějakou radu.Možná uklidnění a nebo jsem se jenom potřebovala vypsat,stejně jsem tady anonymě..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.15 23:21
avatar

Až na dvě výjimky neznám nikoho, u koho by se po přechodu ze základní

na střední školu neobjevil snížený prospěch.

Je toho hodně nového – poznáváte nové spolužáky, nové učitele,

máte předměty, s kterými jste se na ZŠ nesetkali.

A k tomu musíte zvládnout více učiva, zvyknout si na jiný přístup vyučujících k učivu i k žákům,

na jiné nároky zkoušejících a musíte si najít jiný systém přípravy do školy.

Na ZŠ se většina žáků nemusela moc učit, takže se teprve na SŠ učí učit.

Až si na vše nové zvykneš, prospěch se postupně zlepší.

_____

Ale pokud víš o mezerách v matematice, radši si ji s někým zopakuj.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.09.15 01:28

IT obor je pro život perspektivní, ale logické myšlení a matiku tam potřebuješ strašně moc, pokud se tomu budeš chtít skutečně věnovat. Pokud budeš umět programovat slušně si vyděláš i v ČR.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.