Polohové úlohy v prostoru

Od: Datum: 28.09.15 00:24 odpovědí: 1 změna: 28.09.15 09:43

Dobrý den prosím o pomoc s příkladem: Rozhodněte, zda přímka p je rovnoběžná, nebo různoběžná s rovinou ró. Je-li různoběžná, určete její průsečík s rovinou ró, p=AB, A[2;1;0], B[5;-3;2], ró: 2x+y-z=0, Já jsem zatím udělala: vektor AB=(3;-4;2), vektor n=(2;1;-1), vektor n*u=0...přímka p je rovnoběžná s rovinou ró, pak přímka AB: x=2+3t; y=1-4t; z=2t; t náleží R. Ale nevím, jestli jsem to dělala správně a dál už nevím, jak mám postupovat...Děkuju.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.15 09:43
avatar

Je to dobře, a dál už nemáte co řešit. Prostě přímka p je kolmá k normále roviny ρ a tedy je s rovinou ró rovnoběžná, V tom případě již úloha nic nepožaduje; vlastně už zápis parametrické rovnice přímky p je "z pilnosti".

Pokud byste si chtěla ještě s úlohou pohrát, mohla byste zjistit, zda p leží v rovině ró (k tomu je nutné a stačí, aby jeden bod přímky p, například pod A, leží v této rovině), nebo zda naopak s ní nemá řádný společný bod. A samozřejmě dala by se vymyslet ještě řada jiných souvisejících otázek, ale zadání jste splnila.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.