Váš názor na jistou situaci

Od: Datum: 22.09.15 17:26 odpovědí: 15 změna: 30.09.15 16:22
avatar

Dobrý den,

jen mě tak napadlo, protože to nemůžu dostat z hlavy, že bych se vás zeptala na váš názor ohledně situce, která mě dnes zaskočila.. Nášeho 9 letehé syna dnes vyzvedla ze školy babička(moje máma) a společně s ním šla k sobě domů. Já jsem tam dojela autem s naším mladším synem s tím, že za chvilku odjedme já a kluci domů.(Bydlíme dál, tak jezdíme všichni autem ) V tom někdo zvoní, babička(moje máma) jde otevřít a tam stojí starší paní, která bydlí o ulici dál než moje máma. S touto paní se já i máma jen pozdravíme na ulici a nic víc a krom pozdravu jsme si naprosto lhostejní.. Tahle paní(babička onoho kluka) přišla i se spolužákem našeho syna s tím, že nám ho předává, že prý se kluci ve škole domluvili. Otvírala jí moje máma, která na ní koukala jak puk. Moje máma jí říká, že o ničem nevíme a kam ho pak máme dát atp.,ale dotyčná zmizla ve vteřině, že se na ni muselo křičet, aby slyšela dotazy, ale už byla pryč.. Pic pác a eznámého kluka jsme měli doma..Situace mě překvapila, protože mi nepřijde normální, aby mi někdo strčil ve dveřích 9 leté dítě, že prý se kluci domluvili a zmizí aniž se cokoliv probere.. Beru, že se kluci domluví, ale přijde vám normální jako mě, že by se nejprve a hlavně měli o této akci domluvit rodiče? Až bude náš kluk starší, tak ok, ale je to 9 leté naivní tele a mě staví do situace, že nestačím koukat.-)Nemám číslo na matku onoho kluka a nic a babička zmizla. Babička onoho klua ještě než bleskově zmizla, tak řekla, že malej dojde sám domů, že je zvyklej že víc d jeo rodičů neví.(Vím, že jde o dceru, se kterou nemaj hezké vztahy) Podotýkám, že je to přes celé město, přes spoustu hlavních silnic, křižovatek atp.. Osobně znám to své tele a vím, že tohle bych tzv. nedala, ale budiž, jsou odvážnější matky než já a stejně tak věřím, že jiné 9 leté děti než to naše tele jsou zodpovědné, ale to našemu klukovi nehrozí, ale o tom tu mluvit nechci..Co si, prosím, myslíte o této situaci, že najednou máte doma spolužáka...? Doma jsem se hned ptala našeho kluka jestli se se spolužákem domouvali jak to vastně bylo a on řekl, že se jen avili, že jdnou, ale nic konkrétního.. Za případnou odpověď děkuju,,,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.15 17:31

Dnes mají děti běžně mobil ten chlapec ho nemá? Že by zavolal rodičům kde je . Asi bych vzala toho chlapce a odvedla zpět k jeho babičce , když víte kde bydlí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.09.15 17:41
avatar

Kluk má další 4 sourozence a o mobilu si může nechat jen zdát. Jejich matka žije sama s dětma. Kluka je mi moc líto, ale já nemůžu řešit situaci jiých rodin. Myslím si to samé jak Vy a kluka jsme po chvilce odvedli zpět k babičce, ale neotevírala, takže jsme kluka pustili, aby šel sám domů. Sám říkal, že je na to zvyklý, ale já teď vím, že do rána nebudu mít klid, protože b ít o něj obavy Našemu klukovi vyjímečně dovolím zítra mobil do školy, aby mi napsal sms, že spolužák je ve třídě.. Děkuju vám za odpověď..

Datum: 22.09.15 17:38
avatar

Eivlis, kam na to chodíte? To je šílené. Ale když si tak vezmu, s čím vším jsem se setkala, tak to asi není úplně ojedinělé. Dvakrát se mi stalo, že se na mě nalepilo dítě na hřišti (chtělo si hrát, chytalo mě za ruku, poutalo pozornost) a později jsem měla podezření, že je k takovému chování "nabádali" rodiče, sami se na mě tak trochu nalepili. Jednou otec, jednou matka. To samé se mi stalo v metru s holčičkou, která ke mě přišla, že se jí líbím, jestli bych nešla s tatínkem na večeři, že nemají maminku. Také si myslím, že to byl záměr rodiče. No, proč to popisuji - připadá mi to jako jediné normální vysvětlení té události: rodiče se chtěli dítěte zbavit, tak ho naočkovali, ať si něco domluví se spolužákem, a babička pak utekla. (Proč tam pak ale vůbec chodila s ním, nevím.)

Na škole bylo vždycky nějaké klíště, které jakékoliv bavení se bralo tak, jako že jsou teď nejlepší kamarádi a hned se musí navštívit a mít všechno stejné, dělat stejné věci. Není to podobný případ? Ale jestli babička zaslechla, že se Vaše maminka diví a říká, že nevíte, co s ním, tak je to fakt podivné. A dost. Jsem zvědavá, s čím přijdou jiní.

A jak jste to tedy nakonec vyřešili?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.09.15 17:54
avatar

Tak to to jste zažila taky moc "hezké" chilky..-)Člověk si kolikrát až říká co jiní vymyslí a co vše si dovolí.. Sama si kolikrát řeknu, že už mě nic nepřekvapí, tak se to občas stává jako dnes.. To mě nenapadlo, že už dopředu by to mohl být záměr, ale možné to určitě je, bohužel.. Našeho kluka jsem doma poučila, že takto to nefunguje, že normální a slušné je, že by o tomto měli vědět rodiče, tedy mě to aspoň takto přijde normální.. Onoho kluka jsme odvedli k babičce, ale neotevřela, tak jsme ho pustili samotného domů a náš mi ráno pošle sms, že spolužák je v pořádku.. Přijde mi, že na světě je hafoo bláznů..-) Kluk má spoustu sourozenců a je možné, že se ho tím chtěji zbavit.. Všechno beru, ale takovým stylem... to mi hlava nebere...-)Dám si už větší pozor.. Děkuju za odpověď

Datum: 22.09.15 17:46
avatar
Kolegyně mívala cizí děti doma pořád, ale vždy hned volali rodičům, jestli vůbec ví, kde mají své potomstvo... Ale to s tou babičkou je podivné. Mona
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.09.15 17:59
avatar

Jsem ráda, že i Vy si myslíte, že to příliš normální není, tey aspoň jem to tak pochopila..-).. Možná to potřebuju slyšet, protože už si říkám jestli není chyba na mé straně, ale přijde mi taky normální komunikovat s rodiči.. Já bohužel číslo na jeho rodiče nemám a babička už dveře neotevřela.. Děkuju..

Datum: 22.09.15 18:08
avatar

Chlapce bych odvedl a předal Policii ČR a ta už s rodiči udělá potřebné.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.09.15 18:24
avatar

Já bych pravděpodobně to první nedomluvené odpoledne cizího spolužáka svého syna nechala doma, nechala kluky, aby si hráli, a pozorovala je. Pokud vím jen to, že je ze sociálně slabší rodiny, budu kluky sledovat s dvojnásobným zájmem. Spolužák může být velmi dobře vychovaný a skromný, může to být i grázlík. Nabídla bych krajíc chleba a viděla toho víc. Umí poděkovat? Atd. Pokud by se mi jako případný kamarád pro syna zamlouval, odvedla (odvezla) bych ho později odpoledne domů a osobně nebo v předem napsaném vzkazu sdělila jeho mamince, že kluka občas rádi uvidíte, ale že to musí být předem domuvené. Že i vaše rodina má své plány, svůj program. Pokud by se mi cizí kluk nelíbil, zavedla (odvezla) bych ho později domů a osobně jeho mamince vysvětlila, že na tento způsob odkládání dítěte nechcete přistoupit. Toto odmítnutí bych nesvěřila papíru, to bych si našla čas jak jí to povědět osobně i třeba další den. Slova bych volila opatrně, držela bych se co nejvíc velké vzdálenosti a časového zaneprázdnění celé rodiny.

Předpokládám, že váš syn už nějaké kamarády v nejbližším okolí má, ale slušné vychovaný nový kamarád - spolužák z větší vzdálenosti by mi vůbec nevadil.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 23.09.15 14:33
avatar

Tato situace není běžná, ale z příspěvků musím ohodnit ,,bimbam,, za lidský a citlivý přístup. Ti kluci jsou ještě malí, neznalí věcí, asi stačí jim vysvětlit, jak příště jednat, nemohou vědět, co se všechno může stát. Myslím, že budete ještě vysvětlovat plno věcí, které jsou pro Vás samozřejmé, ale děcko se s nimi setkává poprvé a neví, tápe.

Také neznamená, že dítě když chodí po ulici samo, že je zvyklé a že je v bezpečí. Kolik pedofilů a úchyláků se tu pohybuje, dva dny skočilo pod auto i 12ti leté dítě.

Babička pochybila, asi byla mimo, no utekla před Vámi po schodech jak malá, ale asi bych se k tomu nestavěla po prvním případu tak razantně. I dospělý někdy nezvládne situaci. A je vidět, že tam je nefunkční rodina, kdoví jak se k dětem chovají, kolik mají času na vlídnou výchovu.

Stal se první tento případ, a nevíme, jestli by se to stalo častěji. Ale pokud bych viděla, že je dítě opravdu bezprizorné a hladové, asi bych se o něj postarala a dovedla ho domů, nehledě na můj čas. Pokud by to byl dobrý kamarád pro syna, slušný - možná bude zakřiknutý, uviděla bych časem a mohli se v určené dny stýkat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 01:19
avatar

Podle mne nemuselo jít o odložení, kluci se nejspíš jen nepřesně domluvili.

Naše dcery si mohly domů zvát kamarády i kamarádky.

Ale už od cca 5 let věděly, že se s námi vždycky musí napřed domluvit,

potom teprve mohou někoho pozvat...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.09.15 06:01
avatar
@ivzez - kluci se mohli nepřesně domluvit, ale babička, která doslova utekla, to běžné není. To se prostě nedělá. Je to přinejmenším podivné. Mona
Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 23.09.15 09:20

Tahle paní(babička onoho kluka) přišla i se spolužákem našeho syna s tím, že nám ho předává, že prý se kluci ve škole domluvili. Otvírala jí moje máma, která na ní koukala jak puk. Moje máma jí říká, že o ničem nevíme a kam ho pak máme dát atp.,ale dotyčná zmizla ve vteřině, že se na ni muselo křičet, aby slyšela dotazy, ale už byla pryč.. Pic pác a eznámého kluka jsme měli doma..

Tohle se nedělá, přijde mi to jako babysitting zdarma a bez vašeho souhlasu... Když hned zdrhla, tak bych jí ho nevodil, ale klidně předal policii ať najdou rodiče...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 23:29
avatar

Podle mne je tam zádrhel v komunikaci,

nikoliv v tom, že by někdo chtěl syna/vnuka

odložit ke kamarádovi.

doplněno 28.09.15 23:03:

Volat policii na spolužáka svého syna

jen kvůli tomu, že jeho babička nedostatečně komunikuje?

To bych tomu chlapci neudělala...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.09.15 16:34
avatar

Děkuju vsem za odpovedi, nazory..

Taky bych nerekla, ze se chteli zbavit chlapecka, nebo i babicka, ale spise tam opravdu z jejich strany i mezi nima navzajem mezi sebou vazla komunikace. Osobne jsem urcite rada za kazdeho mileho kamarada pro sve kluky a je mi jedno, ze je nekdo ze socialni slabsi rodiny, nebo ma barvu cernou, bilou, nebo nema nohy, ruce, protoze nase kluky vzdy ucim ja i manzel, ze jedine na cem opravdu u cloveka zalezi je to jaký člověk je.. Spoluzak meho syna me prekvapil jak prisel, mile pozdravil a vubec byl velmi slusny, mily, ale já i moje mamka jsme hned oba kluky poucili, ze priste se musime vzdy domluvit mezi sebou i rodici...

Od: vulibrada
Datum: 30.09.15 16:22

Pokud by kamarád spolužák byl cigán tak okamžitě vypakovat z baráku za jeho vypečenou babičkou (vystrčit za dveře a zavřít za ním). Malýho žida nevím co s ním, židů je málo a asi sou dost uzavření a o svoje děti se určitě starají dobře a důsledně. Každopádně cizí dítě v baráku neí radostná situace. Ono kolikrát i býlí děti sou pěkný darebáci co něco rozbijou nebo ukradnou, tak se pak dětem zakážou návštěvy kamarádů všecky, když neví kdo doma něco ukradnul.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.