Příklady z matematiky?

Od: Datum: 21.09.15 18:30 odpovědí: 2 změna: 21.09.15 20:52

Ahoj, dnes jsme dostali domácí úkol z matematiky. Ale pořád jej moc nechápu, nemohl by mi jej někdo vysvětlit.

Příklad: D={x∈Ro, x<3}


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 21.09.15 18:43

A nechce se po vás třeba zobrazit na ose, ploše, ... oblast všech x z reálných čísel, která jsou menší než 3? Teda namalovat čáru a na ní danou oblast zvýraznit?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.09.15 20:52
avatar

To není žádný příklad, to je označení jakési mnořiny. Na dobré stopě je možná rv, ake může to být i jinak. Tak se na ten úkol podívejte ještě jednou pořádně a napište sem plné zadání, a pokud víc zadáno nemáte, tak napište souvislosti. A také mne mate to R0; co to u vás je? rv typuje, že jsou to reílná čísla, ale ta se obvykle značí jen R bez indexu. V této souvislosti lze potkat i oznašení R+ pro kladná reálná čísla, případně R0+ pro nezáporná čísla , tedy kladná i s nulou, ale R0 mi nějak nic neříká, coř neznamená, ře takové oznaření neexistuje, ale museli jste si ho definovat.

Takže ještě jednou a pořádně.

doplněno 22.09.15 18:03:

Alespoň vyjasběte význam pouřitých symbolů, speciálně R0. Ty ostatní jsou celkem bežné, ale pro vás samotného neuškodí, když napíšete, jak je chápete vy. Alespoň si vyjasníme, co je třeba vysvětlovat.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.