Věta jednočlenná a dvojčlenná

Od: Datum: 20.09.15 21:23 odpovědí: 1 změna: 22.09.15 17:34

Ahoj, prosím Vás , mě skoro vůbec nejde předělávat Věty jednočlenné na věty dvojčlenné a naopak.Nemáte nějaký fígl na to jak by to šlo lehce?:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.15 17:34

Vidím, že ani pro ostatní rádce není snadné na dotaz odpovědět.

U některých jednočlenných vět nebudeme o převádění na dvojčlennou vůbec uvažovat. Ach! Východ. Havlíčkova ulice...

U některých by to teoreticky šlo, ale nejsem si jistá, jestli zrovna toto je cílem zadání. Dvojčlenná věta musí mít část podmětovou a část přísudkovou. Prší.(jednočlenná) Padá déšť. (dvojčlenná, byla ale použita jiná slova).

Bylo vidět plížícího se tygra. (jednočlenná) Viděl jsem (ale také viděl jsi, viděli jsme...) plížícího se tygra. (dvojčlenná, ale část podmětová by musela být dodána v souladu s předchozím obsahem vypravování, z ukázkové jednočlenné věty není poznat, kdo vlastně tygra viděl).

Mám takový pocit, jsetli není v zadání chyba, jestli nemáme poradit se změnou věty jednoduché na souvětí:

Loučil se s kamarádem odjíždějícím do Indie (jednoduchá) Loučil se s kamarádem, který odjížděl do Indie (souvětí)

V každém případě by pomohl nějaký vzor už převedené věty nebo věty k převedení zadané..

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.