Jak se vyhnout běhu v TV?

Od: Datum: 18.09.15 15:21 odpovědí: 7 změna: 18.09.15 21:05

Ahoj, dobrý den,
mám drobný problém v tělocviku - běh prostě nezvládám. Fotbal, který mě děsně nebaví přežiju, ale uběhnout skoro 2km během sedmi minut je pro mě prostě sebevražda. Těch X koleček končí většinou tak, že mám pocit že se mi krkem valí hektolitry krve (bohužel nic neteče, kdyby aspoň kapička, bylo by to snazší), dalších pár dní mě bolí když kašlu či křičím.

Jsem na ZŠ. Jak se vyhnout běhu v TV?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.15 15:24
avatar

bohuzel, a na stredni se beha dokonce 3000 a ne jen 1500 :)

doplněno 18.09.15 18:26:

@host nevim jak vy, my jsme behali 1500 uz cca v 5-6. tride, ti nejrychlejsi meli cas okolo 5 minut, v prvaku na stredni bylo rovnou 3000 hned prvni hodinu telaku

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 18.09.15 17:41
avatar
Joudič má pravdu.
Na střední to bude teprve záhul...
A sebevražda říkáš?
V životě tě čekají mnohem horší katastrofy než běh na hodině tv.
Je třeba se s tím poprat a ne utíkat z boje ;)
Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 18.09.15 18:14

Na základní škole uběhnout 2 km za 7 minut? To je nějaká norma pro děti? Na základkách se běhala šedesátka, nebo třístovka, teprve na středních školách se běhala stovka a pětistovka. Na čas. Tělocvikář nebo tělocvikářka v teplákové soupravě s pronikavou píšťalkou byl postrach i pro sportovce, protože vyžadoval stále výš, rychleji.

V rámcovém vzdělávacím programu pro základní školy je v části Tělesná výchova mnohem víc aktivit než jen běh a fotbal. Kdo chce, tak to najde, například - citace z RVP ZŠ

začátek citace:...pohybové hry, gymnastika – akrobacie, přeskoky, cvičení s náčiním a na nářadí, estetické a kondiční formy cvičení s hudbou a rytmickým doprovodem – základy rytmické gymnastiky, cvičení s náčiním; kondiční formy cvičení pro daný věk žáků; tance, úpoly – základy sebeobrany, základy aikidó, judó, karatedó, atletika – rychlý běh, vytrvalý běh na dráze a v terénu, základy překážkového běhu, skok do dálky nebo do výšky, hod míčkem nebo granátem, vrh koulí, sportovní hry (alespoň dvě hry podle výběru školy) – herní činnosti jednotlivce, herní kombinace, herní systémy, utkání podle pravidel žákovské kategorie, turistika a pobyt v přírodě – příprava turistické akce, přesun do terénu a uplatňování pravidel bezpečnosti silničního provozu v roli chodce a cyklisty, chůze se zátěží i v mírně náročném terénu, táboření, ochrana přírody, základy orientačního běhu, dokumentace z turistické akce; přežití v přírodě, orientace, ukrytí, nouzový přístřešek, zajištění vody, potravy, tepla, plavání (podle podmínek školy – zdokonalovací plavecká výuka, pokud neproběhla základní plavecká výuka, musí předcházet adaptace na vodní prostředí a základní plavecké dovednosti) – další plavecké dovednosti, další plavecký způsob (plavecká technika), dovednosti záchranného a branného plavání, prvky zdravotního plavání a plavecký sportů, rozvoj plavecké vytrvalosti, lyžování, snowboarding, bruslení (podle podmínek školy) – běžecké lyžování, lyžařská turistika, sjezdové lyžování nebo jízda na snowboardu, bezpečnost pohybu v zimní horské krajině, jízda na vleku; (další zimní sporty podle podmínek školy), další (i netradiční) pohybové činnosti (podle podmínek školy a zájmu žáků)..konec citace.

Vidíte, že v tom je běhu jenom jedna malá část tělesné výchovy. Každý člověk má určité tělesné dispozice pro pohyb, sílu, obratnost, rychlost, vytrvalost. Běžíte jak umíte, kolik zvládnete, postupně se můžete tréningem zlepšovat. Snad se kvůli učiteli nemusíte se schvátit. Nebo je to ve škole jinak?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.09.15 19:00
avatar

Ten vytrvalý běh na dráze bude těch zmiňovaných 1500m

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.09.15 18:44
avatar

Vyhýbání se běhu je hloupost. I pomalejším během se dá dostat do cíle. Ty žáky, kteří alespoň trochu trénují, rozhodně nečeká na trati kolaps.

Přidávám tabulku (dole v textu) s orientačními výkony a orientačním známkovánm. 1500 m nad 8 minut je sice za 4, ale na druhou stranu dobře vím, jak jsem kdysi podobnou vzdálenost při cestě do práce zvládala rychlou chůzí v za nějakých 15 minut, občasným klusem i za 10 minut.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.09.15 20:00
avatar

TV je povinný předmět, absolvovat jej musí všichni, kdo nemají nějaké zdravotní problémy (kdo nejsou z RV osvobozeni).

Vyhnout se nemůžeš ani jen některým aktivitám.

Doporučila bych začít chodit pravidelně běhat a natrénovat různé délky tratí.

Z popisu mám navíc pocit, že při běhu špatně dýcháš – i dýchání lze trénovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.09.15 21:05

Nenechávej to všechno na školu a občas se proběhni. Spoustě lidí se to zalíbilo a běhají stále. Začni indiánským během...kus běžet a kus jít a úseky běhu postupně, třeba po týdnech, prodlužuj. Zkus se proběhnout každý druhý den, ze začátku jen klusem, a za pár dní uvidíš, že to jde líp a líp. Samo, že když se vůbec nehýbeš a pak máš něco uběhnout,je to pro tebe horor.Nebuď srajda. Podívej se na: http://www.bezvabeh.cz/clanek…-metoda-pro-uplne-zacatecniky a sleduj,jak se budeš zlepšovat*hej*

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.