Učiva matematiky

Od: Datum: 13.09.15 15:43 odpovědí: 3 změna: 13.09.15 18:45

Zdravím, jaké jsou nejtežší oblasti matematiky?

Když vezmu třeba derivace, integrály, parciální derivace, dvojný trojný integrál, diferenciální rovnice..?

Je něco obtížnějšího? Jedno z jakého oboru. Nějaké větší složiosti, které už se dělají třeba na nějakých matematických fakultách na vyšším stupni?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.09.15 16:41
avatar

Asi neodpovím tak, jak byste si přál(a), ale za nejtěžší oblast matematiky považuji pojem kardinální číslo a binární operace s nimi. Člověk se tomu intenzivně učí pár let, než to pochopí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: q1
Datum: 13.09.15 17:54
To se těžko hodnotí, pro každého je obtížné něco jiné. Pro mě je třeba obtížnější stereometrie nebo deskriptiva než cokoliv z toho, co jsi napsal. Dost těžké jsou věci kolem kvantové matematiky, přestože to ve své podstatě je jen primitivní lineární algebra - pochopit něco existujícího je ještě poměrně snadné, ale vymyslet něco nové, to je peklo...
Jako objektivně nejtěžší bych asi zvolil numeriku, takové ty jednoduché otázky se složitou odpovědí ("existuje polynomiální algoritmus pro faktorizaci složeného čísla?" a podobně).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 13.09.15 18:45

Zdravím, tak diferenciální rovnice v těžší formě jsou už docela brutalita, řeší se na PC. Je třeba ale znalost okrajových a počátečních podmínek. Dále nekonečné řady jsou také docela těžká věc. Existují ale těžší problémy z teorie matematiky (například některé důkazy jsou velice rozsáhlé a opírají se o důkazy jiné). Doporučím nahlédnout do plánů výuky či skript pro matematické inženýrství.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.