Cizí jazyk, od nuly po maturitu

Od: Datum: 10.09.15 20:57 odpovědí: 5 změna: 15.09.15 14:14

Dobrý den, chci se zeptat, jestli se dá naučit cizí jazyk (konkrétně ruština) za dva roky od nuly na maturitu, za předpokladu, že bych tomu obětoval nějaký čas doma apod. (ve škole se neučím ruštinu, ale francouzštinu, ale vím, že je možné z toho složit maturitní zkoušku tak i tak, tak se chci zeptat jestli je možné se to takto doma naučit)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 10.09.15 20:59
avatar

Znalost z nuly na maturitní za dva roky? Jeďte do Ruska a buďte tam bez pomoci lidí s jiným než ruským jazykem... Nejlépe nějaký studentský výměnný pobyt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 21:16

Možné to je. Trochu to ovšem komplikuje azbuka. Potřebujete ji zautomatizovat. A chce to dobrého učitele. Učitele jako Učitele, nejen rusky mluvícího člověka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 02:53
avatar
Ruština je jednoduchý jazyk, myslím že se to zvládnout dá. Jen z knížky doma asi ne, kvůli výslovnosti.. možná bych zkusila poprosit učitele ruštiny ze školy, jestli by nemohl pomoct s doučováním (za odměnu)..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 12:19
avatar

se obávám že skončíš úplně stejně, jak obvykle končí domácí jazykoví samouci. Dostaneš se k desáté lekci a dál to nepůjde. A navíc, to co se naučíš nebude ruština. Rusové ti nebudou rozumět.

Jestli chceš za dva roky umět rusky, pak musíš sehnat nějakého rusa a s ním mluvit a mluvit a mluvit.

To platí pro jakýkoliv cizí jazyk. Když máš s kým mluvit, pak k tobě ta další řeč přichází tak nějak sama od sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.15 14:14
avatar

Učím půl roku holčinu, která teď nastoupila na nástavbu a za dva roky bude z angličtiny maturovat. Chodí ke mně 2x týdně na 60 minut a doma maká každý den. Teď začala i ve škole. Má trošku talent - žádná sláva, ale nemá větší problémy, jazyk vnímá intuitivně, plno věcí jí nemusím vysvětlovat. V něčem pokulhává, tak na tom spolu pracujeme v hodinách, jinak je to spíš kontrola její domácí práce (aby si nefixovala chyby) a mluvení/poslechy.

Zvládá to, ale to množství práce, které za ní je, je obrovské. Ruština by po překonání azbuky měla být lehčí než angličtina, takže si nemyslím, že chcete nemožné - ale jak píší ostatní, s knížkou sám doma to nebude.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.