S nohou v sádře ve škole

Od: Datum: 10.09.15 16:32 odpovědí: 11 změna: 14.09.15 19:08
Ahoj,
včera jsem dostala chodící sádru a v pondělí 14.9. jdu poprvé do školy. Čeká mě VIII. B. Budu mít asi blbé otázky, ale uvitám když mi řeknete svůj názor. Venku už začíná být chladněji takže přes prsty na nemocné noze budu nosit ponožku, mám si ji pak ve škole sundat? Nehty mívám nalakované podle obuvi teď mám červenou obuv a růžové nehtíky, červená se mi takhle nelíbí jinak ještě můžu modrou, černou a bílou. Zelené nebo žluté nehty nechci. Na čištění prtů používám houbičku na nádobí a vatové tyčinky do uší. Na podrbání pak dlouhé pravítko. Prsty si denně masíruji. Je dobré mít sádru počmáranou? Mám chodit o berlích nebo po sádře? Je to má první sádra a ve škole se moc nechci ptát. Jinak zatěžovat z 1/3 a berle mám mít ze začátku.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: host
Datum: 10.09.15 16:45

Nenech si sádru počmárat nějakými rádoby vtipnými blbinami a neumělými obrázky, ani umazat. Ať ti vydrží co nejdéle čistá. Hlavně si dávej pozor, aby ti o sádru někdo náhodou nezakopnul, nebo aby jsi se vyhnula strkanicím ve frontě na oběd nebo v šatně. Nechávej si kolem sebe pokud možno volný prostor.

Ohodnoceno: 0x

Od: petralukacova
Datum: 11.09.15 09:38
Ahoj, díky pár vtípků, podpisů a obrázků si tam nechám udělat. Nejdéle čistá moc nejde když to máš pořád na noze. To mi vadí nejvíc. Do postele a ven. Cestuji MHD takže ani tam toho prostoru není moc, frontě a strkanicím se vyhnu s těží. Nějak jsem to přežila, nějak to přežiju i teď. Jinak si dávám pozor od doby co mám, ale podpatek mě moc lidi nenechávaj sednout. To, že důchodci cestujou když je dopravní špička je v našem městě běžná věc. Během víkendu zkusím chodit po podpatku opatně, aby to pak ve škole dala.
Datum: 10.09.15 16:51

Ahoj, nevím, proč by sis neměla nechat sádru pomalovat/podepsat od kamarádů, je to běžná věc :), a u školáků pohoda. Zatím skákej o berlích a očas na nohu dostoupni, ať ji ze začátku nepřetížíš. Ponožku si klidně ve škole sundej, pokud ti nebude zima, já si ji ale nesundávala. Sádra mezi prsty se tak méně špiní. Při skákání o berlích pozor na písek na zemi, mám s ním hodně špatnou zkušenost *smich*.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.09.15 09:32
Ahoj, dobře nechám si ji pomalovat. Když jsem měla nechodící sádru tak ponožku jsem měla přes prsty jen občas. Když nemusím mít pevnou obuv, ráda chodím v sandálech naboso. Špiní se prstíky dobře. Používám houbičku na nádobí a vatové tyčinky do uší, čištění tak jde.
Můžu říci, že mě po skákání bolí všechno už se těším až budu chodit a sádra bude dole.
Od: uska®
Datum: 10.09.15 20:09

9.9. 2015 jsi dostala sádru. Do školy jdeš až 14.9.2015. to je 5dní na to, aby jsi nohu zatěžovala z jedné třetiny za použí berlí. 5 dní bohatě stačí, když nebudou potíže, do školy bych šla bez berlí. Pokud se ti bude někdo chtít podepsat na sádru, nastav nohu a udělej mu radost, podpisy jsou fajn, sprosté obrázky nikoliv. Ponožku používej vždy, když ti bude na nohu zima.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.09.15 09:27
Ahoj, díky za zprávu bez berlí to chci zkusit. S tou ponožkou je mi to jasné bude-li zima budu jí mít. Už jsem měla to štěští a viděla pár lidí se sádrou takže budu se chovat stejně.
Od: janagrabiec
Datum: 11.09.15 12:33
Ahoj, nohu v sádře Ti nezávidím, ale nedávno jsem ji měla taky. Bude-li ve škole teplo ponožku si ze sádry sundej. Bude Ti líp a zašpinit se nemůžeš. Růžové nehtíky si nech. Jinak na čištění prstíků používáš správné nádobíčko.
Určitě se nauč chodit po sádře, ze začátku používej berle jinak se přerazíš! Nohu vždy při chůzi vytáčej do strany. Když už jsi zvládla chodit po berlích zvládneš i tohle.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.09.15 12:31
Ahoj, díky za informaci, pozítří uvidím. Jinak už pomalu chodím a ráda bych to měla už zasebou.
Datum: 14.09.15 19:08
Ahoj, tak dneska poprvé ve škole. Nevěřila jsem tomu, že kamarádka mi pomohla s nákupem sešitů a udělala okraje to byla úleva protože už je mají dost popsané. Už jsem do hlavy lila další moudra. Na sádru se už toho moc nevejde. Po podpatku se chodí vcelku dobře až se mi nechce věřit. Dneska jsem udělala chybu oblékla se nalehko a pak mi byla zima.
Datum: 11.09.15 13:50

Se sádrou pod koleno jsem jezdila na kole, jít do školy nebyl tedy problém. Lékař vám jistě řekl, zda máte používat berle. Jak máte nalakované nehty je jedno nejen mě ale jistě i vašim spolužákům, jak o své nohy pečujete je rovněž nepodstatné. S chodící sádrou se dá chodit i bez berlí a většina mládeže má sádru pomalovanou, záleží na vás zda chcete, sádře to neublíží. Nemohla jste volit ortézu?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.09.15 17:39
Ahoj, to jsi vcelku odvážná, ale ok když to jde :). Jak se oblékám je jistě na mě, ale ať to nevypadá obutá, neobutá. Dneska mi sádru trochu pomapaluje brácha. Ortézu jsem nemohla zvolit poraněný nárt a kontník.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.