Poloha utopence

Od: Datum: 10.09.15 14:31 odpovědí: 3 změna: 10.09.15 15:37

proč moře nikdy nevyplaví mrtvého hlavou k vodě? zkušenost záchranáře-nevysvětlil důvod.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.15 14:55
avatar

Když jsem u moře a ležím na pláži, tak s nohama k moři je to pohoda, ale s hlavou k moři to člověka pořád nějak nazvedává a obrací? V září ještě lidé jezdí k moři, tak třeba to někdo vyzkouší...

Pokud se dotaz týká vyplaveného tříletého chlapce, tak toho si novinářské hyeny samozřejmě naaranžovaly, aby se na záběru vyjímal dobře.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.09.15 15:14
avatar

Po zhlédnutí výše uvedených obrázků se mě stáhl žaludek a udělalo se mě úplně zle. Co si to vlastně dovolují manipulovat s mrtvým dítětem, aby měli nafocené fotky. To je hyenismus. Kde je pieta a úcta? Ty pracovníky /fotografy, novináře/ potrestat!

Jinak k otázce. Nemůže to být tím, že hlava je vlastně dutý orgán a voda ji nadnáší, tělo naopak je ponořené napůl ve vodě a tak z vody jdou první lehké předměty a potom to těžší? Možná je i rozdíl u malého těla a těla dospělého. Dětské tělo má jiný proporce hlavy vůči tělu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 15:37
avatar

Spíš bych řekl, že těžiště těla je blíž horní části, takže když se vlna vrací, bere lehčí a "plandající" nohy s sebou (a tím natáčí tělo nohama k vodě). Ale to je jen spekulace.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.