Kam na školu

Od: Datum: 08.09.15 13:12 odpovědí: 5 změna: 08.09.15 21:37

Dobrý den,

dcera je v 9 třídě, má dobrý prospěch.Rozhoduje se zda studovat veterinu či zdravotnictví (dětská lékařka)

Prosím o radu, pokud by chtěla na veterinu zda má jít na gmnázium a pokud by si vybrala zdravotnictví je pro ni lepší gymnázium nebo raději hned nějakou střední zdravotnickou.Bydlíme v okolí Liberce.

Moc děkuji za odpověď

M.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 08.09.15 13:19

V obou pripadech je lepsi gymnazium.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: trtr
Datum: 08.09.15 20:51

Zdravím, taky to vidím na gymnázium. Kamarádka šla na gymnázium a potom na Masarykovu univerzitu, za chvíli bude lékařkou. Pozor, zdravka už za moc nestojí a holky tam většinou mají peklo (dostanou tu nejhorší práci). Dcera ale musí vědět, co chce a to určitě. Jak vleze na gymnázium, tak to bude dřina a pokud by si to potom rozmyslela a na VŠ nešla, je docela v nepříjemné situaci (absolvent gymnázia není nic, je jen teoreticky moudrý ve všech směrech a tudíž se počítá s VŠ !).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 08.09.15 20:57

Mě zaráží, jak se lidi ptají, na jakou školu mají jít, to chtějí žít podle názoru jiných? Sami neví co chtějí, jak se rozhodnout o vlastním životě? A když to špatně dopadne, co pak, komu to budou vyčítat? Je třeba jít po nějaké linii, jaký má zájem a toho se držet a jít tvrdě za tím. Snad má nějaký cíl, ne? Má na gymnáziium? Nebo lepší zdravotní s maturitou, popř. vyšší střední?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 08.09.15 21:05

Zdravím, vyšší zdravotnická taky dostala zásah po novele. Dříve jste měli po studiu docela pravomoci, teď jste trošku, ale jen trošku lepší zdravotní sestra či bratr. Je třeba se zeptat, jaké učební plány jsou nastaveny a co z toho vyleze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.15 21:37
avatar

v 9.třídě je lepší gympl,bude mít ještě čtyři roky si rozmyslet,co vlastně chce studovat,gympl je na vejšku lepší,kdyby chtěla opravdu na veterinu,pak bych doporučoval zemědělku,i když i ze zdrávky může jít na veterinu taky,ale střední ji na vejšku nepřipraví tak,jako gympl...ale jak říká @trtr,když po gymplu nepude na vejšku nebude NIC...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.