Na jakou školu mám jít?

Od: Datum: 05.09.15 18:14 odpovědí: 3 změna: 05.09.15 18:48

Zdravím, jelikož jsem se od sedmé třídy nedostal na gympl tak bohužel jsem nucený tím stresem procházet zase. Teď jsem teprve ještě v osmičce ale nechci nic zameškat ani uspěchat... Nevím co má ta nová ministryně za úmysli ale někdě jsem se dočetl že zruší přijímačky podle průměru, takže když budu mít každé pololetí minimálně dvě dvojky tak stejně na tu školu musím jít s příjmačkama nebo jak je to? Nechci se v tomto mýlit proto se ptám Vás. Ale hlavní otázkou je, co byste mi poradili studovat. Nejvíce by mě bavila asi práce s lidmi, nebo prostě někoho zaměstnávat, řídít si prostě vlastní systém takže asi manažer = obchodka? Další mě baví třeba žurnalistika, hodně se vyznám v telefonech a bavili by mě dělat třeba psané nebo i video recenze. Ale třeba i psání co se stalo a tak. Je toho hodně co bych chtěl dělat... Známky špatné nemám, v první pololetí v sédmé jsem měl 3 dvojky, ve druhém pololetí 4. U přijímaček jsem proletěl kvůli matice, není to tak že by mi nešla, třeba vypočítač nějaký příklad, ale logické myšlení u mě pokulhává, a na tom byl založený celý test... A nebo to znova zkusit na ten gympl? Tedy, pokud bych tam šel se známkama? Zas vím že když jsem se teď zamyslel nad tím že na zákaldce mně to učení tak tak vyhovuje (jsem jen líný) tak prostě se mi ten gympl hnusí. A co potom když se nedostanu na vysokou, a budu nic? Jakože naučil bych se za den třeba čtyři strany textu nebo tak ale stejně. Co mě baví za předměty jsou přírodopis, fyzika, čeština(50 na 50), dějepis, a vynikám v angličtině, tak prosím Vás dejte mi nějaké příklady na co bych mohl jít a řekněte mi co má ta Valachová za lubem. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.15 18:33
Ahoj, padla tu dneska podobná otázka, takže ohledně toho manažera, tak ti to zkopíruju,post manažera/ky kolikrát jen škola nestačí. Asi by to chtělo víc upřesnit, pojem manažer je široký pojem. Někdo chce být manažerem ve firmě na výrobu piva, někdo manažerem investičnýho fondu. Oba dva mají akorát společné to, že musí umět vést a organiovat lidi(což se člověk učí praxí ne teorií ve škole), jinak každý bude muset mít naprosto jiné specifické vědomosti. Obchodka je v tomto ohledu dost unvirezální, sám ji mám vystudovanou. Ale jak jsm psal výše, nedělej si iluze o tom, že vystuduješ střední s maturtiou a půjdeš okmažíte dělat manažerku.Mě osobně pomohlo si zkusit práci v MLM, pokud se jedná seriozní MLM, člověk tam získa zkušenosti, jak se s lidmi pracuje, případně i jak se lidi vedou a jestli ten daný člověk má buňky.Co se týče ministrině, o tom nevím nesleduji to, kažopádně škola by ti měla poskytnout info, tak jako je poskytovala měCo se týče toho co studovat, hlavně obor, který tě baví a zajíma,je vcelku jedno co to bude.a otázku "A co potom když se nedostanu na vysokou, a budu nic?" To jakože když někdo nemá VŠ tak je nicka?
Ohodnoceno: 0x

Od: overwall
Datum: 05.09.15 18:39

S tím že když se nedostanu na vysokou, to jsem myslel tím pokud budu mít vystudované gymnázium. Jinak díky za odpověď. :)

Datum: 05.09.15 18:48
Nevím, co má Valachová za lubem a ty to taky hoď za hlavu. Jestli chceš na gympl nebo obchodku, zaber v český jazyk, protože zrovna ten je jedním z nejdůležitějších předmětů, pro život i maturitu.
Jsi v osmičce, takže máš ještě hodně času na přemýšlení, ještě stokrát změníš oblíbený předmět a názor.
Každý by chtěl být manažer a zaměstnávat lidi, být šéf apod., k tomu jsou ale třeba předpoklady, ne jen cíle a sny.. za rok budeš mít více jasno, než teď. Možná půjdete se třídou v devítce k psychologovi, který vám zadá testy a vyhodnotí přibližně, k čemu máš smeřovat, a poradí na jakou školu se hlásit.
doplněno 05.09.15 18:52: Jinak kdyby ses po gymplu nedostal na vysokou, měl bys maturitu všeobecnou, takže všechno a vlastně nic. Žádnou praxi ani zaměření bys neměl, práce by se sháněla těžko, ale je to o štěstí a kontaktech.
Na gympl se hlásí lidi s plánem dalšího studia, takže nepřemýšlej co by bylo, kdyby
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.