Povinné společné sprchováni po tv

Od: Datum: 05.09.15 16:41 odpovědí: 26 změna: 03.10.15 19:17
Zdravím,učitelka nám řekla že se budem po tělocviku sprchovat, protože si učitelky stěžovaly že smrdíme.Může mě do toho nutit nebo mám právo odmítnout? Stydím se v šatnách sundat tričko natož se svliknout celý. *stop*
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.15 16:46

a celý zbytek vyučování páchnout se nebudete stydět? na druhou stranu, my jsme tu možnost neměli a asi ten zápach učitelky snášely...

myslím, že nutit vás nemůžou.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 05.09.15 17:31

Je to zajímavý nápad, ale nemyslím, že je úplně domyšlený. Sprchování by zabralo nějaký čas. Rozhodně ne obvyklých 5 minut přestávky. Obětuje se mu kus tělocviku? Nebo kus následující hodiny? Kde se budou sušit ručníky? V hromadných sprchách se obvykle velmi lehce získá nějaké kožní onemocnění nohou. Dá se tomu částčně zabránít gumovou obuví. I ta se musí někde během školního roku skladovat a po sprchování sušit. Je na toto všechno škola připravená? Má škola dostatek peněz na to, aby žáci denně vypotřebovai několik kubíků teplé vody?

Stud má každý nastavený jinak, ale v době telefonů s foťákem bych se trochu bála i nežádoucích snímků. A učitelky, kterým vadí páchnoucí žáci? Inu, každé povolání má své klady a zápory. Zrovna učitelé by měli být připraveni na to, že se mezi žáky objeví nějaký špinavý, zavšivený a po tělocviku páchnoucí potem. Kdybych byla učitelka, tak tato drobnost by mi vzhledem k jiným problémům s žáky asi vadila nejméně.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 05.09.15 18:51

Tak to jste ještě neviděla (necítila*ee*) malou třídu, ve které se tlačí 30 páchnoucích puberťáků. Ty hormony prostě dělají své. Ale nemůžu říct, že bych s Vámi nesouhlasila, nucení do sprchování není OK. Sprchovat by se žáci ale měli dobrovolně. Nebo aspoň vlhčené ubrousky/mokrý ručník a otřít podpaží, třísla, chodidla.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.09.15 17:57
Tohle po tobe nemůže nikdo chtít!Nemá na to právo!Pokud jim to tak vadí, tak ať udělají hodinu tělocviku na konci dne atp.Mě osobně by k tomu co píšes nikdy nikdo nepřinutil..Taky jsem chodila do skoly, ale co píšete jsem nezažila a někdo nutit mé syny, které mám ještě malé, tak na nej naskočim.. Neexistuje tohle po zacich chtít..Není ta učitelka nějak ujeta?
Ohodnoceno: 4x

Datum: 30.09.15 18:45

Nemůžete nacpat celé škole tělocvik na konec dne. Každá třída má tělocvik 2x týdně a tříd je kolik? 12?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.09.15 18:45

A co místo sprchování použít ten antiperspirant pro nadměrné pocení.Je na to myslím reklama v telce.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.09.15 12:30
Zeptal bych se ucitelky, jestli se bude koupat taky, jelikoz i pres ten parfem taky smrdi a to nejen po telocviku, schvalne jaka by byla jeji reakce :-D

Datum: 14.09.15 13:52

Nechápu co řešíte, za nás žádné sprchy ve škole nebyly a co bych za ně po TV dala. Nutit vás nemůže ale nebudete se cítit trapně když 20 lidí se osprchuje a vy jediný ne? To teprve bude otázek od spolužáků.

Ohodnoceno: 1x

Od: ja1
Datum: 14.09.15 19:23

My jsme se nikdy, ani na základní ani na střední škole po tělocviku nesprchovali a žádný učitel si nikdy nestěžoval. Ostatně na to sprchování ani nebyl čas.

Od: buss®
Datum: 14.09.15 20:37

Ptej se ředitele, školního řádu.

doplněno 15.09.15 00:11:

hkcgulfk řeší se zda lze nařídit koupání. Co myslíte, ano, či ne?

doplněno 21.09.15 13:17:

Neřeším, nejsem odpovědný za školu, tudíž jsou zde jen jakésik názory a k ničemu. Řeší to vedení školy, já jim do toho nemám co kecat.. Pokud to nařídí učitel, může si stěžovat. Je to ve školním řádu? Nevím. Ano, vhodné by to bylo, toť vše.

Od: hkcgulfk
Datum: 14.09.15 23:31

Já tohle nechápu. Tak ať udělají kabinky, kde se každý může osprchovat v soukromí.

Chodím cvičit do fitka a fakt si neumím představit, že bych si zaplatila fitko, kde se nemůžu osprchovat v soukromí, ale čumí na mě 10 dalších ženskej (ať už sprchujících se, nebo čekajících ve frontě na sprchu) pozorujících, jak si meju zpocenej rozkrok. *bzum*

Datum: 15.09.15 00:24

- proč se stydíš? - jsi tlustý? - ale ano, máš právo odmítnout - pokud ovšem není v pravomoci ředitele školy toto nařídit.

- ale pokud by byl tento požadavek pro žáky fatální, muselo by to vedení školy řešit společně s rodiči.

Datum: 20.09.15 17:24

Tak nevím, ale podle mně, pokud se zapotí někdo, kdo je čistý, tak ten pot je cítit minimálně, spíše vůbec ne. Cítit je, a to skutečně nepříjemně, teprve rozkládající se pot, takže když si někdo oblékne již dříve zapocené prádlo, nebo sám se zapotí po několikáté (aniž by se mezi tím osprchoval), tak je opravdu cítit "parádně". Takže učitelka vás měla poučit, že byste se měli doma každý večer osprchovat, jelikož to evidentně (možná jen někteří) neděláte, a nosit i na tělocvik vždy čisté oblečení, jinak je nápad především z organizačních důvodů, jak píší rádci shora, úplně mimo, spíš to byl výkřik zoufalství. I učitelé jsou jenom lidé ;) !

Datum: 20.09.15 17:51

Já to hodnotit nebudu, jen přidám vlastní vzpomínku. Když jsme na konci tělocviku (třeba po volejbalu) šli do sprch a objevili se náznaky studu, žekl nám tělocvikář: "vy sse stydíte za své tělo?". A všichni zmlkli.

Jak říkám, jen vzpomínka k zamyšlení.

Od: uska®
Datum: 20.09.15 18:58

Ti, co by se zde společně neosprchovali, povězte - jak to děláte na bazéně, ve wellness centrumu atd? V řadě 10 sprch, zvlášť pro ženy a zvlášť pro muže. To jako půjdete domů neosprchováni, smrdící chlorem a u nás ještě navíc je slaná voda, takže sůl se vysráží na pokožce. Přijde mi zcela normální, že každý po bazénu se osprchuje a to bez plavek.

Od: twdg
Datum: 21.09.15 00:09
Ale vy jste předpokládám dospělá. To je tak těžký si představit, ze se někdo před ostatníma deckama stydí? Nepamatujete si, ze na zakladce a střední se děcka občas někomu posmívala? Dobrovolně ať se každý sprchuje, kde chce, ale když je k tomu škola chce nutit, tak ať zajistí soukromí.

Datum: 30.09.15 16:48

Pochopitelně, že půjdu domů neosprchovaný. Nemá smysl rozebírat, proč se kdo stydí. Prostě se stydí.

Od: fex
Datum: 21.09.15 08:36

My se po tělocviku běžně sprchovali a bylo to perfektní, protože sem nesnášel sedět bez sprchy upocený celý den ve škole.

Datum: 21.09.15 09:58

Ach jo, to je zase napsaných nesmyslů... není pravda, že kdo je čistý, tak nebude smrdět, kamarád se myje i 3x denně a jakmile se na tréninku zapotí, je to mazec, vždycky se dám omlouvá. Po tělesné námaze prostě smrdí i sebevíc čistotný člověk. Antiperspirant pro nadměrné pocení za a) pach zpoceného těla nepřekryje a za b) je to pěkný humus, to bych na sebe nestříkala ani ve snu.

Nos s sebou takové ty vlhčené ubrousky, seženeš je i třeba s vůní nebo naopak pro citlivou pokožku bez parfemace. Pak nějaké ten běžný deodorant a kapku parfému. Do sprchy tě nikdo nutit nemůže, celkem chápu ty, co se stydí. My na střední sprchy neměli a kdyby ano, tak do nich mezi holkama, co měly hezčí postavu a větší prsa (a věděly to, takže na ostatních hledaly nedostatky a vysmívaly se), stejně nevlezu. Učitelka má učit, ne očichávat žáky.

doplněno 21.09.15 12:58:

Pokud se zapotí a je v pubertě (jako další kámoš z tréninku, který je specificky cítit prakticky pořád i přes deodorant), tak čisté prádlo a večerní sprcha nepomůže *smich*, a co je špatného na kapce vůně? Vy se snad nevoníte?

Zkusila bych navrhnout učitelce, ať se osprchuje se všemi kolegyněmi v těch společných sprchách, co tomu bude říkat *smich*... protože si bohužel neuvědomuje, že jsou jedinci, kteří berou vyslékání před jinými, nedejbože společnou sprchu, jako velký stres a ztrapnění.

Datum: 21.09.15 12:33

Martino, když je cítit jeden, neznamená to, že každý... a doporučovat klukovi kapku parfému je taky tak nějak mimo, takže Vy v těch nesmyslech úspěšně pokračujete ;). Kdo se denně osprchuje a nosí denně čisté prádlo, tak určitě nepáchne ani po TV, v "polních" podmínkách určitě stačí otřít se malým ručníkem a je hotovo. Učitelka žáky nemusí očichávat, v tomto případě jsou evidentně cítit na dálku. Ovšem ti, co už na TV přišli neumytí. Jinak až budou mít školy běžně dostatek sprch a dalšího náležitého vybavení, jak píše bimbam, jistě se všichni osprchují velmi rádi, je to jen o zvyk a taky o dohledu učitelů, o dostatku času nemluvě.

doplněno 21.09.15 18:25:

Ale notak... pokud jde o navonění, je snad rozdíl mezi ženou středního věku a klukem v pubertě... píšu, jak vyřešit problém bez sprchování, resp. že problém nebude řešitelný jen společným sprchováním, ale i sprchováním doma. Mimo to, kluci jsou, jak známo, aspoň někteří, tak trochu lajdáci a asi je to i otázkla rodičů, jak je naučí pečovat o sebe. Krom toho si nedovedu představit, jak se polomokré děti rvou do školního oblečení a pak v tom absolvují další vyučování.

Datum: 30.09.15 18:48

Porovnáváte se sebou. Puberťáci smrdí furt a fest, řekne vám to každá učitelka z 2. stupně ZŠ. Dělají to hormony. Mytí jednou denně to nevyřeší.

Od: vulibrada
Datum: 30.09.15 16:29

Kdo se neosprchuje nebo nepřevleče do čistých věcí by šel domů, Naco nějaký voňavky když stačí trochu čisté vody a ručník. Pokud jsou sprchy a šatny oddělené tak stud přece není problém, na bazén se taky chodí nahatý do sprch a nikdo na to neumřel. Proč by měli učitelky čuchat zapocenou bandu opičáků kterým se voda hnusí a nemají na ručník.

Od: pepr®
Datum: 30.09.15 17:10

Ovšem ten kdo se stydí třeba nebude do bazénu chodit vůbec. Nebo se nebude sprchovat nahý. Tak jako mnozí jiní. Ale do bazénu ho nikdo nenutí chodit.

Zajímalo by mě jaký vliv má na stud to jestli jsem před spolužáky nahý v šatně nebo společné sprše? Ne každé sprchy mají samostatné kabinky.

První vaše věta je nesmysl. Žádná učitelka si nedovolí poslat během vyučování žáka samotného domů.

Datum: 30.09.15 17:28

Jojo, a teď si představte kluka s nadváhou, který je i tak vysmívaný a třeba šikanovaný (pro ty, co se ohánějí výrokem, že má zhubnout a bude klid - ne, není to tak). Nebo kluka extrémně stydlivého, který vyrůstal v prostředí, kde je nahota tabu. Nebo kluka, který má na sobě nějakou anomálii, velké znamínko, jizvu apod. A učitelka ho nažene do společné sprchy s ostatními. V dnešní době, kde se děti vysmívají všemu, co se liší, fotí si a natáčejí, aby to vyvěsili na youtube, bych fakt nechtěla být tím, kdo se odlišuje.

On je totiž hergot rozdíl, když je někdo prase a voda se mi hnusí, a když má ze společných sprch nervy a trauma.

Datum: 30.09.15 18:46

Řekněte učitelce, že puberťáci prostě smrdí, můžou za to hormony a ne tělocvik. Ať se zeptá na jiných školách.

Od: bejbicka
Datum: 03.10.15 19:17

Oblečení dělá hodně.

Zkušenost z cyklistiky: Když odjedeš závod v čistém dresu, v cíli nejsi cítit potem, ač jsi dojel zpocený. Ten, kdo si vzal na sebe dres z předchozího tréninku, ten po závodě páchne. A hodně. A ani to nemusí být puberťák.

Vidím problém v i tomhle. Zpocený cvičební úbor i s teniskama kluci často nacpou do nějakého pytlíku, a tak to tam někde visí, možná i ve třídě do dalšího těláku. Nebo naopak po Tv někteří sedí ve třídě ve stejném tričku, jako před tím hráli košíkovou..Tady by měl zasáhnout tělocvikář. Aby si to nosili domů vyprat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.