Nechci chodit do školy! Je to možné?

Od: Datum: 22.08.15 16:53 odpovědí: 4 změna: 23.08.15 16:50

Poslední měsíc stále přemýšlím o tom jak zase v září budu chodit na nudné školní docházky. Ke škole mám vyloženě veliký odpor a to ne jen z takového toho nudného učení, ale třeba i z učitelů a tak. Kamarádek tam mám dost a nikdo mě tam nijak fyzicky ani psychycky netrápí. Chodím na ZŠ a známky mám celkem špatné. Zhoršila jsem se už ve škole minulý rok,ale nikdy jsem takový odpor ke škole neměla. V nižších ročnících mi to po pravdě vůbec nevadilo že po prázdninách nastoupím znovu do školy, ale tento rok to je naopak. Nevím jestli to není z toho že jsem tyto prázdniny měla po dlouhých dvou let výkendovou dovolenou v lázních. Sama si ani moc neplánuji budoucnost a vím že to nebaví nikoho.

Mě ani moc na té škole nevadí to učení, ale ta spoločnost všech ze třídy. Jak už jsem jednou psala, nemám s nimi ždný problém, ale vadí mi to. Takže jsem se chtěla zeptat, jestli neexistuje něco jako soukromý učitel, který by mohl pravidelně docházet ke mě domů. Jsem velice stydlivá se na něco učitelky před tolika lidmi zeptat a to občas se i stydím koupit zmrzlinu. Vím že je soukromé doučování, ale nevíte náhodou jestli je i soukromý učitel? a okolo jaké ceny se pohybuje?

Díky za informace Lucka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.15 17:03
avatar

Školní docházka je povinná po dobu devíti školních roků, nejvýše však do konce školního roku, v němž žák dosáhne sedmnáctého roku věku .

O povolení individuálního vzdělávání žáka rozhoduje ředitel školy, kam byl žák přijat k plnění povinné školní docházky, na základě písemné žádosti zákonného zástupce žáka.

Školní zákon § 41 - Individuální vzdělávání lze povolit pouze žákovi prvního stupně základní školy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.15 17:10

Existuje vyjímka vyhlášená dle par. 171-1 školského zákona, kde je možné IV i ve druhém ročníku vybraných škol.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.15 17:05

Jasně že jsou i soukromí učitelé, cenově od 120 Kč při delší spolupráci přes běžných 150 až někam k tisícovce za hodinu + náklady.

Nicméně není to tak, že bys už nikdy nešla do budovy školy a není to jednoduché. Podívej se sem:

http://wiki.rvp.cz/Knihovna/1.Pedagogick%C3%BD_lexikon/I/Individu%C3%A1ln%C3%AD_vzd%C4%9Bl%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD#Individu.c3.a1ln.c3.ad_vzd.c4.9bl.c3.a1v.c3.a1n.c3.ad_na_2._stupni_z.c3.a1kladn.c3.ad_.c5.a1koly

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 23.08.15 16:50
avatar

Lucko. Nemáš představu o dospělém světě.

Kdopak by ti ty učitele platil? Proč, z čeho.Většina z nás

jsme tam museli, nějak to přežili.

Jinak pokud tam chodit svévolně prestaneš zaděláš nějakému z rodičů na solidní podmínku a sobě nějaký vychovný ústav. To ale odbočuji. Nad tím snad nepřemýšlíš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.