Deprese kvůli škole, přejde to?

Od: Datum: 20.08.15 18:30 odpovědí: 9 změna: 31.08.15 14:03

Ahoj, jdu do druháku na SŠ a strašně se toho bojím. Chodím na strojírenství a je to těžší obor než sem čekal, v právku sem měl na vysvědčení pár trojek jinak dvojky ,ale teď se strašně bojím druháku , protože všichni říkají, že to bude o dost horší a že se na tu školu kvůl něčemu nehodím a mám depky z toho že propadnu, myslíte že to přejde nebo ne? Vybral sem si tu školu hlavně kvůli tomu , že mě na základce nejvíc šla matematika.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.15 18:45
Tak ano, strojařina je jeden z nejtěžších oborů..Docela by mne zajímalo co jiného jste čekal?
Jestli to přejde? Možná ano, pokud si budete více věřit a druhák Vám sedne.
Proto také většina vysokoškoláků jde dnes na humanitní a příbuzné obory, kde to mohou okecat.Vy návrh převodovky okecáte těžko..
Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.08.15 19:29

sem z elektrooboru taky jeden z nejtezisich oboru hodne matiky *smich*

Od: hxgh
Datum: 23.08.15 18:02
Nejtezich? :-D jsou daleko tezsi

Datum: 24.08.15 21:01

mluvi se o stredni :)

Od: gusto
Datum: 20.08.15 19:11

Neboj se, ve strojařině všechno vidíš, v elektrotechnice nevidíš nic, jen to, co elektřina dělá a totéž i v chemii apod. Chce to cvičit si představivot, kreslit od ruky, naučit se číst ve výkresech a pak ještě pracovat s kovem, aby jsi věděl, co se dá jak vyrobit a co ne.

Zkus si základní objekty, třeba krabičku od zápalek nakreslit jako půdorys, bokorys a nárys, nebo i jak vypadá normálně trojrozměrně. Kresli normálně od ruky. Podívej se na výkresy řezů, průřezů, jak se kreslí třeba hřícel s různým průměrem a obrázky průřezů. Snad budete mít ve škole možnost pracovat s kovy - řezat, pilovat, řezat vnitřní i vnější závity, měřit, přečíst si ve výkresu povolené tolerance, kótování a kótování tak, aby podle toho šlo výrobek krok za krokem vyrobit.

Podívej se na typické strojnické součáti - spojovací materiál - šrouby, matky, podložky, ozubená kolečka, převody. Dobrá pomůcka jsou i stavebnice LEGO, ale ne ty hloupé figurky, ale různá vozítka, mechanismy, tedy technické sestavy. Určitě někde seženeš různé mechanické díly - staré rozbité video, kazetový magentofon, disketovou mechaniku, apod a můžeš se v tom vrtat. Pořiď si postupně základní a pak i speciální nářadí a nářadíčko - šroubováky, stranové klče, ráčnu s ořechy a různými nástavci, imbusové klíče, posuvné měřítko a další nářadí a hraji si, kresli. Nejdříve od ruky. Kdo umí od ruky, může rýsovat i rýsovacími pomůckami a pak teprve i na počítači.

Dobré je dát hlavy dohromady a když něčemu nebudete rozumět, proberte to ve skupince, nebo i se staršími spolužáky. Nenech se strašit.

doplněno 20.08.15 19:33:

zkus si nakreslit třeba řez trubkou a správně okótovat vnitřní průměr a vnější průměr a správně vyšrafovat, aby bylo vidět, že to je řez. A pak si zkus podobně nakreslit řez plnou tyčí a vyšrafovat. Podobně třeba řez dřevěným hranolem s správně okótovat. Zkus si i nějaké obloučky, třeba tácek se zaoblenými rohy a správně okótovat zakulacené rohy, tedy najít střed obloučku a pak nakreslit kótu rádiusu (poloměru). Vyzkoušej si kótování různých, třeba i jen plošných předmětů. Hrej si, uč se a neboj se toho.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.08.15 21:09

Dobrý den. Hlavně zachovejte klid. Jestli vám šla matematika, tak snad nějaké to matematické myšlení máte a kreslit technicky se určitě taky naučíte. Neřeknu, kdybyste napsal, že jste byl na matematiku tupý jak tágo, šly vám hlavně jazyky a na strojařině jste se ocitl omylem...Ale takto? Podle mě máte zbytečné obavy. Jistě, strojařina je těžký obor, ale perspektivní. Tak se ho držte. Zuby nehty.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.08.15 02:58

Deprese hoďte za hlavu. Jestli vám jde matika,tak máte eso v rukávě, je vidět,že jste technický typ a školu jste si vybral dobře. Vysvědčení v prváku taky dobrý, tak čeho se obávat. Hlavně to chce školu neflákat, pozorně naslouchat vyučujícím a hned od začátku jít tvrdě na věc.Škola je poměrně těžká, ale zvládlo to již mnoho a mnoho absolventů před vámi,tak proč by jste to nezvládl zrovna vy! Odjakživa je moje krédo a taky se tím řídím : Každá situace se dá řešit.

Od: jancepa
Datum: 24.08.15 21:55

Vím, že se to jednoduše řekne, ale neřeš to. Já jsem měl na SŠ to samé. Po prváku jsem se na školu chtěl vykašlat. Známky jsem měl hrozné, kolektiv na nic, učitelé mě štvaly a škola (obchodka- ekonomické lyceum) mě absolutně nebavila. A od druháku se to začalo zlepšovat, protože jsem si zvykl, sice po dlouhé době ale zvykl jsem si. Pokud máš problém s nějakým předmětem, tak jdi na doučování. Pomůže ti to jej pochopit a možná tě to začne více bavit, mě to pomohlo. A také mě hodně lidí z rodiny odrazovalo už i během studia. Měl jsi jít na toto nebo ono, obchodka není pro tebe. Nakonec jsem odmaturoval nejhůře za 3.

Uvidíš, že to nebude tak hrozné, protože podle mě pár 3 není nic hrozného. Držím palce ;)

PS: Co bych dal za to aby mi šla matematika

Od: mirossek
Datum: 31.08.15 14:03

V první řadě, nemáte deprese - je to poměrně neuctivé vůči těm, kteří jimi opravdu trpí. Pokud byste měl patologické endogenní či exogenní deprese, neřešíte školu, neřešíte hygienu ani oblékání, ležel byste v posteli a koukal do stropu bez vůli (abulie) cokoli změnit a typicky s přáním zemřít, ale neschopností to provést (proto je největší riziko sebevražd u pacientů reagujících dobře na léčbu).

Váš problém bude úzkostná porucha pramenící ze stresu ze studia, je to řešitelné terapeuticky i medikací (v krajním případě). Problém nepodceňujte, často se rozvíjí v generalizovanou úzkostnou poruchu. Jestliže jsou vaše obavy natolik silné, že ovlivňují váš běžný život, psycholog by mohl pomoci - je třeba zjistit, zda je míra vaší úzkosti normální či nikoli.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.