Přípravný kurz na lékař. VŠ

Od: Datum: 15.08.15 08:47 odpovědí: 6 změna: 15.08.15 18:01

Dobrý den chci se zeptat, jstnickéem opravdu bezradný čeká mě poslední ročník střední školy, bohužel nezdravotnického typu, potřeboval bych poradit jestli mám zvolit přípravný kurz již teď v posledním ročníku SŠ nebo až poté, každá volba má svá pro a proti osobně bych chtěl již teď, ale je to dvojí musím se zároveň připravovat na maturitu, a příjmačky na VŠ

a když až potom tak budu muset chodit rok někam do zamestnání, pokud se někdo v tomto pocybujete nevíte jestli se nepořádá nějaký intenzivní kurz v době prázdnin, protože je vlastně maturita končí v květnu a červen červenec srpen je volno.

Takže vítám každý názor.

děkuji Václav K.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.15 09:02
avatar

Dobrý den. Ten přípravný kurz pro lékařské fakulty trvá asi půl roku (od října do dubna) a je dobré ho navštěvovat během posledního maturitního ročníku. Je to sice hodně náročné, ale pokud se chcete dostat na medicínu, mohl by vám pomoci. Některé fakulty totiž při přijímacích zkouškách vyžadují lepší znalosti, než co vás naučí na střední škole. Takže kurz je postavený tak, že zhruba ukáže, co se při přijímacích zkouškách vyžaduje, a zbytek je už jen na vás. Musíte se hodně učit samostudiem - fyzika, chemie, biologie. Ke studiu medicíny je také velmi vhodné být více než dobrý v matematice. Ono se to sice nezdá, ale některé předměty jsou na matematice založené. Možná vás někdo bude z kurzu zrazovat, že jsou to vyhozené peníze. Já si toto nemyslím. Znám jedince, kterým zrovna přípravný kurz hodně pomohl.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.08.15 11:30

No tak s matematikou je to horší

Datum: 15.08.15 15:01
avatar

No, medicína na matematice nestojí, ale rozumět byste jí měl... Jak jste na tom v matematice? Co logika? Ta vám jde? A co fyzika? A biochemie, lépe řečeno organická chemie. Té rozumíte?

doplněno 15.08.15 19:22:

Tak to se přiznám, že rozdíl mi není příliš znám, co je nultý ročník...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.08.15 18:01

bohužel se musím doučit všechno sám,protože studuji obchodní akademii, vypadá, že tomu rozumíte, mohu se zeptat jaký je rozdíl mezi, přípravným kurzem a nultým ročníkem?

Od: ctenar*
Datum: 15.08.15 10:08

K prijmuti na lekarskou VS nepotrebujes mit zadne lekarske znalosti. Vsechno se tam bere od zacatku. Prijimacky jsou typicky z biologie a chemie na urovni gymnazia. Podivej se na web sve vysnene VS. Mivaji tam tunu informaci k prijimackam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jasa®
Datum: 15.08.15 12:25

Nevím z čeho budete dělat příjímačky, ale pokud to bude i z nějakých odborných předmětů (ne jen scio testy), budou přijímací testy sestavovat učitelé z dané VŠ a k otestování použijí otázky, které se probírají v 1. roce studia. Pokud tedy máte vytipovanou nějakou školu, kam chcete jít, doporučuji se na její přípravné kurzy přihlásit, a také případně nakouknout do skript daných předmětů, pak už budou přijímačky hračka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.