Výběr vhodného bydlení pro studium v Brně

Od: Datum: 13.08.15 15:20 odpovědí: 3 změna: 20.08.15 15:45

Ahoj,

jdu studovat do Brna a potřebuju poradit s hledáním vhodného bydlení. Nemám nárok na koleje a potřebuji tedy bydlet někde v soukromém bytě. Kde hledat? A nevíte mám nárok na ubytovací stipendium i když nebudu na kolejích?
Díky za každou odpověď! *andel*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fex
Datum: 13.08.15 15:23

Nárok na ubytovací stipendium mají studenti,kteří kromě jiného nemají trvalé bydliště na území statutárního města Brna (okresu Brno-město).

Určitě to záleží na konkrétní univerzitě, na kterou jdeš. Co se týče hledání bydlení, zkusil bych sociální síť, případně na fakultě by taky mohli vědět kde se dá najít ubytování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: venuse*
Datum: 13.08.15 15:23

ahoj, studentských bytů v Brně jsou mraky. Jít někam bydlet sama asi nebude úplně nejlevnější - na začátku semestru bude ve škole na nástěnce určitě nějaká vhodná nabídka od jiných studentů, že hledají spolubydlu. Nebo doporučuji na FB se podívat na školu, určitě jsou tam stávající studenti, kteři řádi poradí, nasměrují

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petka*
Datum: 20.08.15 15:45

Pokud nejsi z Brna a jdeš studovat prezenčně, máš na ubytovací stipendium nárok. Podmínky najdeš na stránkách školy, resp. konkrétní fakulty - ve stipendijním řádu. O ubytovací stipendium se musí zažádat, mít bankovní účet a splňovat podmínky. Pro představu se stipendium pohybuje kolem 500 Kč/měsíc, vypláceno je většinou 3x ročně.

A co se týče hledání bydlení, tak pokud chceš bydlet za co nejmíň peněz - využij spolubydlení, např. na FB je spousta skupin, kde studenti inzerují volné pokoje nebo lůžka v bytech. Pokud chceš soukromí, bydlet ve vlastním třeba s kámoškou nebo přítelem, tak doporučuju hledat na bezrealitky nebo přes Studentreality. Byt jsem si sehnala přes ně, a bydlím v centru s přítelem, v supr vybaveném bytě, cena přijatelná, sousedi jsou taky studenti, neplatí se jim provize.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.