Medina-na co se připravit?

Od: Datum: 10.08.15 19:31 odpovědí: 4 změna: 11.08.15 18:39

Zdravím. Studuju na gymplu, aktuálně jdu do druháku, a je mi jasné, že chci jít na medinu. Ještě stále nevím jaký obor ani jestli je lepší jít po gymplu do Olomouce, Prahy nebo někam jinam. Abych neskončil výšku a nemohl najít práci, ale abych zvládal studium. Jsem spíše lehce nadprůměrný student, ale když se v biole učíme něco o těle tak se do toho naprosto zažeru :D.

Jednoduše: Který obor by byl zajímavý/měl větší pravděpodobnost že dostanu práci.

Kterou školu byste si v mém případě vybrali vy?

Co bych se měl jako první začít učit? Už bych se to učil ve volném čase a pak bych měl míň práce. Anatomii?

Díky za odpovědi :D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.15 19:47

Ahoj. Musíš si vybrat. Buď budeš studovat něco, co je sakra těžký, ale budeš mít zaručenou práci, nebo lehčí studium s tím, že hledání práce bude obtížnější. Neexistuje škola, obor, který by umožňoval obojí. Víš jaký by tam byl nával? Jinak si ujasni, co vlastně na medině můžeš studovat. Všeobecné lékařství, zubní lékařství, zdravotní bratr, radiolog, zdravotnický laborant, nutriční terapeut... Něco studuješ 6 let + atestace, třeba všeobecné lékařství, zubní třebas 5 let, jiný jsou bakalářský obory, tj. 3 roky. Tvoje otázka, který obor je zajímavý? Tohle je otázka úplně na prd. Co je zajímavé pro mě, to nebude bavit tebe. Který obor, abys měl pravděpodobnost získání práce? Jednoznačně všeobecný lékař nebo zubař. Ale má to své ale. Tyhle dva obory jsou fakt maso. Není to jenom o tom, že když berete v biologii člověka, že tě to zajímá. Musíš mít perfektní znalosti z chemie, fyziky i biologie. A co by ses měl začít učit? Zkus si zajít do knihkupectví nebo do knihovny, kup si nebo zapůjč anatomický atlas (konkrétně třeba Netterův anatomický atlas člověka, Anatomie 1, 2 a 3 od Čiháka nebo Memorix anatomie). Zkus se naučit nazpaměť pár stran. A když to zvládneš, tak si představ, že na zkoušku z anatomie budeš muset mít v hlavě všechny strany.

Ohodnoceno: 3x

Od: lk
Datum: 10.08.15 19:54

Hele, ty si asi myslíš, že je to brnkačka vid, učit se anatomii. Já studuji střední zdrávku a v prváku do nás nabiflovali(jen v jedonom predmetu) anatomii a to ne celou ((pouze kosti, svaly,nervy,orgány - latinské názvy)) + fyziologii(krev-leuko,ery,tro, plazma, nervová soustava atd...) Takže ono se tohle moc samoučit nedá, jedině, že by jsi si chtěl nabiflovat altinský názvy jen tak, ta učitelka ti to vysvětlí, že tomu rozumíš,chápeš? :)

A to jsme jen zdravka takže až půjdu na medicínu, jsem si vědoma, že to co jsme se učili bude tak trojnásobné:)

Nauč se zatím chemii,fyziku, biolu na přijímačky

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.08.15 06:53

Jakell, jestli máš biologii rád a uvažuješ nad medicinou, musíš si oblíbit a být dobrý i ve fyzice a chemii. *hej*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.08.15 18:39

Tak Chemie mě taky hodně baví, akorát fyzika, no tam jsme zatím nebrali nic tak zajímavého jako na základce, ale určitě ji zvládnu.

Každopádně díky za vaše odpovědi a jen bych dodal, že je mi naprosto jasné, že to nebude jednoduchá nebo snad zábavná, ale už od mala vím, že chci být doktor :D

Hezký den

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.