Chci byt doktorkou

Od: Datum: 07.08.15 17:55 odpovědí: 17 změna: 20.08.15 08:49

Chtela bych byt lekarkou nebo doktorkou. Neco jako osobni lekarka(leci vas od 18-ti). Ale nevim na jaky obor ze zdravot. skoly (stredni s.) mam jit. obrory -

Zdravotnické lyceum

Nutriční asistent

Kosmetické služby

Masér sportovní a rekondiční

Bezpečnostně právní činnost

opravdu dekuji za kazdou odpovet


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.15 17:59
avatar

Napřed základní škola s vyznamenáním, pak gymnázium a vysoká škola, lékařská fakulta.

Ohodnoceno: 7x
 
Datum: 07.08.15 18:19
avatar

Předně jak radí kolega. A taky si to dobře rozmyslet. Lékařská fakulta je doopravdy dřína. Šest nebo i více let sedíš na zadku a šprtáš a šprtáš, div se z tebe nekouří. A taky si srovnat v hlavě, s kým budeš pracovat, až budeš ta paní doktorka. Říkáš, že chceš dělat lékařku pro lidi 18 let +. To je praktický lékař pro dospělé. Je dobré si uvědomit, že populace stárne. Budeš pracovat nejen s mladýma a pěknýma lidma, ale především s důchodci, ošetřovat bércové vředy, dělat výtěry. Občas ti přijde upocený, špinavý pán, kterýho budeš muset ošetřit...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.08.15 18:23

Mě překvapuje , jak vždycky každý odrzuje od lékařství. Nemyslím jen vás ale tak celkově, i mě ,,odrazují" v rodině, spíše babička a pak mi rekne, "no jo to je dobré povolání, zubařů je málo, na to běž" *haha*

A když se zvládli našrptat ti ostat í, co tam studují tak to může zvládnout i ona ... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.15 21:46

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 20.08.15 08:49

Hlavně že takoví jako Vy dělají z lékařů něco víc, než jsou ostatní smrtelníci. Každá vysoká škola je těžká. Na každém oboru se student musí "drtit", pokud chce dobré výsledky a naučit se dovednostem, které bude ve své profesi potřebovat. Předpokládám, že jste asi studentem lékařské fakulty, podle toho, jaké máte nabubřelé ego. Proberte se! Lékaři nejsou nijak výjimeční tím, čím si musí na vysoké škole projít. Pokud se slečna chce věnovat tomuto oboru se vším, co k tomu patří, ať si studium vyzkouší, jestli jí bude vyhovovat a bavit ji. A pokud ano, nebude jí vadit, že se tomu musí věnovat na úkor svého volného času.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 07.08.15 18:07

gymnázium, někdy i gympláci mají problém dostat se na lékařskou fakultu

Na lékařs. fakultu se můžeš hlásit z jakékoli SŠ s maturitou, ale na gymplu je nejlepší příprava. I když se dostaneš z jiné SŠ, nemusíš "přežít" prvák...kde je hodně odpadlíků. Snad ještě to zdravotnické lyceum, ale gympl lepší.

Ostatní, co uvádíš, určitě NE!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.08.15 18:14

já jsem an zdravotnickém Asistentovi - méně jako sestra... ale chci se hlásit na zubnní lékařství! Jdi na to, co tě bude bavit nejvíce ale na kosmetiku asi ne, spíše gympl, lyceum nebo něco co se bude týkat zdravky.

My máme super učitele, které zajímá naše budoucnost a nabízí nám doučko na výšku a tak, je to o lidech :))

Nic není nemozné, Nevzdávej to :)

doplněno 07.08.15 18:16:

Jinak vzhledem k dvouletým zkušenostem na škole, bych ti doporučovaa to lyceum :) Protože gympl je za a)hrozně těžký a za b) dost lidí potom od výšky odrazuje učením. Zdrávka je pestřejší :) jsi více v oboru :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.15 18:20
avatar

Gympl je možná těžší než lyceum, ale pokud se na něm nenaučí učit se, tak na VŠ nemá šanci. Podle formulace dotazu je to stejně hudba daleké budoucnosti.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 07.08.15 18:25

Noo já se neučím vůbec třeba taky se to budu muset naučit *andel*

To asi ano. Když mi bylo devět, chtěla jsem být každý den něčím jiným *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.15 20:08

Na každý z oborů určitě máš, ale nepřipraví Tě na "doktora nebo lékařku". Nemáš ponětí, o co jde. Být lékařem znamená obrovskou odpovědnost za životy lidí. Ti dobří pomůžou, ti špatní zabijí. Chceš-li být lékařkou, vystuduj lékařskou fakultu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.15 20:19
avatar

Určitě mít velice dobré známky již na základní škole a velmi dobrou paměť. Latinské názvy jsou ne zrovna lehké. Počítat s celoživotním učením, stále nové a nové postupy, léky a informace. Každopádně, pokud úspěšně dostuduješ, nebudeš mít v blízké i budoucí době starost o uplatnění, určitě nebudeš adept na pracovním úřadě. Bude jistota práce a výdělku i za cenu velké zodpovědnosti, je to poslání.

Praktický lékař má svoje stálé pacienty a za několik desetiletí se z něj mnohdy stává rodinný lékař.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.15 10:22
avatar

Ono je rozdíl chtít a chtít. Na základce si rodiče řeknou, jo, Marušce učení jde samo, dáme ji na gympl a bude z ní paní doktorka. Maruška se učí a učí, má samé jedničky. Přijmou ji na gymnázium, kde jí to jde rovněž samo. Blíží se čtvrtý ročník a Maruška neví, kam by šla na vysokou školu. Protože se furt jenom učí, nemá žádné koníčky, rodiče jsou h*vna, která mají maximálně střední s maturitou. No, tak co, na medicínu berou bez přijímacích zkoušek a Maruška měla celé čtyři roky samé jedničky. Půjde tedy na medicínu! Tam určitě bude stačit učit, se jako doposud, a půjde to. Jaj, jaké to překvapení, ale na medicíně se musí chtít. A hodně chtít. Maruška dojde na medicínu a zjišťuje, že polovina jejích spolužáků jsou dětičky doktorských rodičů, kteří mají po vystudovaní své místo jisté a kteří již v pěti letech vyjmenovali doma podle lebky, kterou donesl tatínek domů z práce kosti báze lebeční. A ta druhá polovina jsou lidi s IQ 160 a více, které nebaví matika, proto nešli na matfyz a skončili na medicíně (lidé typu naučit se 500 stránek za noc, css, to zvládnu za tři hoďky). A Maruška zjišťuje, že nestačí se učit, ne na medicíně. Musí i chtít. A musí chtít ona, ne rodiče.

Já neodrazuji. Pokud je někdo na 100 % rozhodný a je si pevně jistý, že chce být doktorem nebo doktorkou, tak ho má slova vůbec nevyvedou z míry, protože tohle všechno ví. Ví, že medicína není jen šest let, ale reálně tak 10 i s atestacemi. Také ví, že může očekávat mizerný nástupní plat (14 tisíc čistého měsíčně), který se mu postupně pomalu zvyšuje s pomocí přesčasů apod. Taky ví, že když je uchazeč o zaměstnání doktorky žena, tak bude studovat cca do 30, možná i víc, aby pak okolo třicítky vydělávala almužnu. Aby měla víc, musí být v práci od rána do večera, v noci... Že chce mít žena doktorka děti? Jo, to aby se dobře provdala. Tohle všechno uchazeč, který chce být celým srdcem doktorem ví, tímto nikoho nezviklám. A kdo si není jistý, kdo neví, co je to být doktorem, tomu moje slova pomůžou otevřít oči a utéct (nebo vůbec nespadnout do pasti), dřív než ztratí x let života na škole, a až pak si uvědomí, že tohle není, co vlastně chce. Medicína je poslání, ne povolání.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rada*
Datum: 08.08.15 12:07

sry anzionka, ale meleš blbosti

moje sousedka teď končí medicínu, nikdo z její rodiny medicínu nedělal ani vzdáleně ani nejsou žádní géniové, tátu vlastně nemá

@malu jestli chceš jít na medicínu, tak běž na gympl, ten tě připraví mnohem líp než nějaká střední zdravotní

a s oborem si nedělej zatím moc starosti, na to máš moře času, na medicíně pak v rámci praxe chodíte takové kolečko postupně k různým specialistům - na oční, zubařské, dětské a další, takže si až pak můžeš zvolit co ti nejlíp vyhovuje, vím že i ona chtěla původně jiný obor

ale chce to dobře se učit, jestli nemáš na základce max jedničky dvojky, tak nevím jestli zvládneš gympl+medicínu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.15 15:55

@anzionka Tak s tímto souhlasím, asi jsem vás špatně pochopila, omlouvám se *kafe**hi*

doplněno 08.08.15 15:59:

rada - No, náhodou pravdu má...Já jsem si nemohla představit, že bych viděla krev nebo někomu s prominutím utírala zadek a budu muset, každépovolání není pro každého ! Prostě to musíš přetrpět nebo odejít - ale střední a vysoká je rozdíl. Pokud nemůže vidět krev, tak asi těžko Výšku udělá, tam už je každému jedno jk se cítíš:)

PS: na všeobecném lékaři nechodíš kolečko přes dentistu to je samostatný obor:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.15 16:22
avatar
Cesta je přesně jak píše ladinpraha..Škola je opravdu těžká a ne pro každého..Můj manžel je že 2 bratrů, kdy on sám vystudoval CVUT v Praze a jeho brácha vystudoval na doktora. Pro mě CVUT naprostá silenist,ale můj chlap mi často vyprávěl,že sám padal na hubu a to bylo nic proti jeho brachovi, který studoval takovou hromadu šílených knih,že CVUT procházka růžovou zahradou,takže dobře rozmyslete a jestli jste studijní typ a cítíte to tak, tak vám držím palce..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.15 16:41
avatar

Otázka byla zodpovězena ale napadají mě otázky. Jaký je rozdíl mezi lékařkou a doktorkou? Vybrané obory SŠ svědčí o nepříliš dobrých studijních výsledcích a dovolím si pochybovat o zvládnutí lékařské fakulty. Co na to říkají rodiče a výchobvný poradce na ZŠ? Snění je krásné ale realita může být jiná, je lepší být dobrá kosmetička než špatná lékařka. Já bych to přehodnotila.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.08.15 16:49
avatar

Liduš, podle mě je dotaz položen žákyní 1.stupně ZŠ, což asi vysvětluje mnohé.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.