Zkoušky FCE a CAE

Od: Datum: 07.08.15 09:59 odpovědí: 3 změna: 07.08.15 11:54

Dobrý den,

chci se zeptat, jestli tu někdo máte zkušenosti s Cabridžskými zkouškami FCE a CAE, a v kolika letech jste je skládali. V tomto školním roce - jdu do druháku na gymnáziu - chci složit FCE, a rád bych do konce gymplu složil i CAE - nejlépe už ve třeťáku. Není to moc brzy?

Popřípadě prosím napište i jak to se zkouškami probíhá, jak obtížné Vám to připadalo atd.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.15 10:10
avatar

Brzy to není, ale otázkou je, jestli není FCE ve Vašem případě zbytečná. Každá zkouška stojí 4500,- a jakmile budete mít CAE, je Vám FCE k ničemu. Ledaže byste to FCE po dobu (rok?) před skládáním CAE nějak využil?

Jinak já sama jsem CAE dělala ve 28 letech, ale do kurzu se mnou chodila patnáctiletá holka. A také 50-letý muž. Věk je naprosto nedůležitý.

No, obtížné... obtížné to pro mě nebylo, ale já dělala kurz FCE v maturitním ročníku, pak studovala 5 let AJ na VŠ a pak chodila ještě 3 roky do kurz CAE (chtěla jsem A, abych měla úroveň C2). Teď jsem rok chodila na CPE a vyloženě jsem se tam nudila. Ale kurz FCE pro mě byl v tom maturitním ročníku trošku drsný, začala jsem s AJ teprve v prváku na střední. Takže to asi nedokážu dost dobře posoudit. Kdo to ale posoudit dokáže, a nejlépe ze všech, je lektor přípravného kurzu (předpokládám, že někam chodíte, bez toho bych ty zkoušky nedělala) - jen on ví nejlépe, jaký je poměr mezi nároky zkoušky a Vašimi znalostmi a dovednostmi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: twdgt
Datum: 07.08.15 11:43
A k čemu ti to bude, nad tím jsi přemýšlel? Tyhle zkoušky jsou dobrý pokud chceš jet někam do zahraničí (od školy třeba) a zkoušky jsou podmínkou. Nebo potom kvůli zaměstnání, protože to vypadá líp v zivotopise. Což se te předpokládám netýká, vzhledem k tomu, ze po gymplu půjdeš na vysokou. A v zivotopise vypadá fajn, ze jsi před rokem složil zkoušky. Ale ze jsi před 8 lety složil zkoušky uz moc fajn nevypadá, protože za 8 let se dá většina jazykových znalostí zcela zapomenout, což zaměstnavatele dobře vědí.
Podle me to jsou vyhozený prachy.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lionka*
Datum: 07.08.15 11:54

Dělala jsem obojí zkoušky, FCE na vysoké škole a CAE chvilku po VŠ. Popravdě jsem to ale k ničemu nevyužila a je to pro mě jen položka v životopisu. Jinak do přípravných kurzů na CAE chodili i středoškoláci (přitom ve škole se učili AJ z učebnic na úrovni B1 ), takže i mladší se na takové zkoušky hlásí. Jestli míříš na úroveň CAE, tak doporučuju spíš FCE vynechat a soustředit se rovnou už na vyšší úroveň. Dva certifikáty jsou zbytečné a dost se to prodraží. Jinak teď od roku 2015 tuším proběhla nějaká revize těch zkoušek - na CAE se píše essay, je spojena část use of English s readingem, myslím i speaking je malinko jiný. Nicméně naučit se na to dá dobře - hlavně to chce zkoušet si ty testy (i na čas, protože ta zkouška hrozně rychle utíká), hodně je třeba pilovat writing - musí to mít všechny předepsané náležitosti a nesmí tam být moc chyb - je dobré si ty writingy zkoušet a dát to někomu zkušenějšímu ke kontrole. Materiálů na angličtinu je v knihovnách i na internetu nad hlavu, takže příprava by neměla být problém

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.