Jaký obor je lepší?

Od: Datum: 05.08.15 18:02 odpovědí: 6 změna: 07.08.15 07:20
Dobrý den, chci se zeptat jaký obor z těchto dvou je podle vás lepší a čem. Záleží mi čistě na vašem názoru a zdůvodnění, děkuji všem.
Obory: cestovní ruch vs. výtvarní a scenicka tvorba - architektura

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.08.15 18:13
avatar

Dobrý den, to jsou od sebe hodně vzdálené obory. Na první musíte mít talent na cizí jazyky, být komunikativní a zřejmě připraven cestovat. Na druhý obor by měl být talent výtvarný, kreativita a pečlivost. Co z těchto předpokladů máte Vy? Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 05.08.15 18:28
avatar

To je opravdové míchání hrušek s jablky. Jeden obor = extrovert,permanentně mezi lidmi a druhý = introvert,v klidu,ve svých myšlenkách,ve svém tvořícím světě ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.15 20:10
avatar

Dobrý den, no pokud bych si vybírala já, tak bližší vztah mám k tomu výtvarnu...Pokud si vybíráte vy, tak asi si vyberte podle toho, co vás více baví. Pozor, architektura je dost těžká, dělají se na ni talentovky, je dobré na ni mít základy z stavební průmyslovky ohledně technického kreslení a rýsování. Cestovní ruch vyžaduje umět jazyky, mít organizační schopnosti...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.08.15 06:16
avatar

Cestovní ruch, to je věc, kterou se můžeš naučit. Výtvarná a scénická tvorba to je něco, pro co potřebuješ talent. To se naučit nedá. Ve škole by tě naučili způsoby tvorby, pohledu, techniku. Ale pokud to v sobě nemáš, pak neobstojíš už ani na škole.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.08.15 00:31
avatar

Zvolený obor budeš studovat a později se jím živit ty.

Proto by ses neměl/a zajímat o naše názory či zdůvodnění,

vybrat si musíš sám/sama podle svých zájmů a dovedností.

Stručně:

Lepší je ten obor, který tě více zajímá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.08.15 07:20
avatar

Názor rádců je naprosto nepodstatný. My, rádcové, můžeme pouze později hodnotit výsledky. Tedy v případě cestovního ruchu to, jestli bude nabídka zájezdů dostatečně pestrá, jestli nebudou příliš drahé, jestli bude průvodce příjemný, bude velmi dobře ovládat příslušný cizí jazyk a orientovat se ve všem důležitém a zajímavém dané lokality i celé země. Pracovník cestovního ruchu, který je v přímém kontaktu s turisty, by měl být dobrý psycholog, měl by být vstřícný atd. V zázemí cestovních kanceláří by měli být dobří ekonomové, znalci mezinárodních poměrů.

Od tvůrce scénických dekorací zase očekávám, že bude nejen umět slušně kreslit, ale že se bude velmi dobře orientovat v literatuře, v dějinách literatury, v historii obecně. Abych jako divák třeba při představení Kleopatry alespoň na chvíli intenzivně pocítila Egypt. A to nejen jednou pyramidou.

Zkrátka v jakési hierarchii povolání se většinou umístí právník daleko výš než kuchař. Ale kuchař může vařit božská jídla a právník může prohrávat jednu právní při za druhou. Rozumíme si?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.