Poplatky na vysoké škole

Od: Datum: 30.07.15 17:47 odpovědí: 1 změna: 30.07.15 19:28

Dobrý podvečer, chtěl bych se vás zeptat, zdali se platí nějaké poplatky za studium na vysoké škole, pokud je mi více než 26 let a mám již jednu vysokou školu vystudovanou. Podle mého názoru se platí pouze poplatek za další studium, který je na většině škol v rozmezí 0-3000 Kč za rok. Předem děkuji za vaše názory a zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.15 19:28
avatar

" Povinnost platit poplatky za studium se na veřejných školách nijak neváže k věku. Nejčastěji jsou dány délkou studia, resp. délkou nedokončených předchozích studií - tyto poplatky se obvykle označují jako poplatky za další či delší studium (poměrně srozumitelné vysvětlení těchto pojmů a povinností, které jsou s nimi spjaty, najdete například na stránkách UJEP, UK i dalších škol; blíže je definuje také zákon č. 111/1998 Sb., o vysokých školách, § 58 odst. 3 a 4.). Tyto poplatky se týkají právě většinou studentů, kteří překročili hranici 26 let, a je třeba si je tedy dobře ohlídat. "
Zdroj: http://www.finance.cz/zpravy/finance/246485-studium-po-sestadvacitce-uz-neni-zadarmo/

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.