Právnická fakulta znovu přihláška?

Od: Datum: 30.07.15 09:10 odpovědí: 4 změna: 02.08.15 21:40

Dobrý den,

Už to bude měsíc a něco, co jsem se dozvěděla že mě nepřijali na právnickou fakultu. Ale přijali mě školu s ekonomickým zaměřením (tam brali podle průměru a soutěží ze SŠ). Jenže já se pořád neumím vyrovnat s tím, že mě na ta práva nevzali. Kdyby to byla ta ekonomka to by mě ani tak neštvalo, jenže já jsem fakt 4 roky na střední škole zaměřené na výuku práva dřela. Nikdy jsem neměla 3jku na vysvědčení a vždycky měla významko. To se i projevilo na maturitním vysvědčení tam jsem měla jen 1 dvojku a zbytek samé 1. Hlavně mě ta škola bavila, byla jsem tam spokojená, vím že třeba na gymplu bych se asi i trápila a nebyla bych šťastná. Ve skupince jsme reprezentovali naší školu v krajské soutěží z práva a tam jsme s přehledem vyhráli 1. místo. Navrhovali jsme změny v jednom zákoně a pak jsme to obhajovali a hodnotili to právníci i nějaká soudkyně. Byli jsme u soudu a sledovali jeden případ.

Byla jsem ráda a potom co jsem prožila na střední, tak jsem si letos řekla, že to prostě na ty práva zkusím. Ale nastal velký problém. Neumím řešit Scio testy. Nechápu smysl toho, jak to skoro všecky Vš chtějí Scio. Je jedno jestli se hlásím na práva, či na veterinu nebo na školu se zaměřením na IT. Vyřeším scio test dobře, přitom nevím o právu nic. Se divím že ještě na lékařskou fakutltu to nechtějí. Není to trochu zvýhodňování škol s všeobecným zaměření (gympl)? A vy střední odborné školy nemáte šanci? Já jsem si od Scia koupila ty jejich knížky a fakt se snažila to pochopit. Ale něco jsem uděla na dobrý percentil ale pak mi to zas zkazil jiný oddíl takže jsem ve výsledku měla 45 percentil. Podruhé jsem to zas měla třeba naopak z matiky jsem měla hodně ale nesedlo mi to čtení, které jsem měla minule dobře. Připadá mi to hodně dobrý byznys tady, jelikož za to scio jsem utratila přes 4 000 Kč. Proč každá škola nemá svoje přijímačky sestavující se z oboru který umí, ať každý ukáže co umí?

A teďka chci se zeptat, myslíte si že bych si měla zkusit dát letos přihlášku na ty práva a vyzkoušet to znovu? Nebo nevíte nějaké tipy, jak zvládnout lépe scio?

PS: promiňte, potřebovala jsem se někomu vypsat, já teďka nevím, jsem na vážkách

Děkuji za vaše rady a přečtení


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 30.07.15 10:14
avatar

Dobrý den.Mrkněte na scio testy sem.

Jinak,přihlášku samozřejmě podejte znovu a nevzdávejte to ! Kdo nic nedělá,nic nezkazí...Hodně štěstí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aniefe
Datum: 30.07.15 17:00

Zdravím, hlavně buďte v klidu :) Nejste první ani poslední, kdo se hned po maturitě nedostal, kam chtěl. Není to Vaše osobní selhání, spíš smůla. Ve stejné situaci se ocitla i moje kamarádka a vyřešila to nástupem na celoživotní vzdělávání - nechcete to zkusit také? Bohužel je to placená záležitost, ale pokud to opravdu tolik chcete, snad Vás rodiče podpoří ;) Od nultého ročníku od Tutoru (a podobných agentur) se to liší tím, že když uděláte všechny zkoušky, jdete do druhého ročníku už řádně (bezplatně) a neděláte Scio testy znovu. Co vím, tak Muni tuto možnost určitě nabízí. Budu Vám držet palce :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eda*
Datum: 02.08.15 21:37

Holka zvykej si - takhle se dělá v ČR byznys. Využívá se lenosti (zde učitelů), pak stačí patent, nebo nevypověditelná smlouva uzavřená na hodně let a jsi za vodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.15 21:40
avatar

Dobrý den. Baví vás právo? Tak za svým snem jděte bez ohledu na to, že jste letos u přijímacích zkoušek neuspěla. Klidně si dejte znovu přihlášku, ale počítejte s tím, pokud už budete studentkou ekonomické vysoké školy, že na přípravu na přijímací zkoušky budete mít daleko méně času než nyní...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.