Střední zdravotnická škola?

Od: Datum: 29.07.15 10:00 odpovědí: 7 změna: 30.07.15 21:52

Dobrý den :)

Chtěla bych se zeptat, kdybych si udělala střední zdravotnickou školu (Zlín, Kroměříž) . Co bych mohla všechno dělat po ní? Na internetu jsem se dočetla o spoustě věcí. Mohla bych jít např. do lékárny? Je mi jasné, že bych si asi musela dodělat něco víc, ale jestli by šlo po střední zdravotnické škole a pak něco po ní si dodělat něco abych pracovala v lékárně?

Popřípadně co?

Nebo jinak, zeptám se takhle, JAKOU STŘEDNÍ ŠKOLU , ABYCH MOHLA PRACOVAT V LÉKÁRNĚ? Mohla by být zdravka?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.15 10:05
Záleží na pozici, na které pracuje.
Ano, stačí zdravka. Nevkládej více dotazů na stejné téma, jedno vlákno musí stačit.
Kriste pane jsem marod a tak se nudím, že spamuju celou poradnu, vy mě tady nebudete mít rádi :D
Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.07.15 10:19

Myslím, že na práci v lékarně stačí základní škola a dobrý posudek. Tedy na pozici uklízečky.

Protože asi neumíte se ptát přesně, předpokládám, že chcete vědět jaké vzdělání na "prodavačku" ( tím se omlouvám lékárnicím). Na prodej léků musíte mít vysokou školu obor te´d si nejsem jistý, ale pharma nějaké to bude.

Je to logické. Děláte s léky, jste prodloužená ruka lékaře.

Na otázku co můžete dělat po zdravce ( střední).. v podstatě NIC. Je to jako gympl se zaměřením na biologii a somatologii, a ještě trochu. ALE máte POUZE maturitu a pokud nemáte ten správný obor na zdravce, třeba asistent nebo nutriční, tak Vás nikde moc nevezmou. Pak musíte mít VOŠ., ale doporučuji VŠ. Vemte šance do svých ruk, nám kdysi neřekli, že již v mladém věku rozhodujeme o svých osudech.

Z Vaší otazky evokuje myšlenka, že jste teprve před střední školou, jen je divné, že se na to práte nyní, když již byly přihlášky uzavřeny a dívky přijaty ( tím se omlouvám 5% chlapců, kteří také studují zmíněnou školu)

doplněno 29.07.15 12:54:

AHAschází jasná odpověd: Musíte mít Lekařské studium - nějaké Pharma... ukončeno magisterským titulem

Ohodnoceno: 0x

Od: nikola*
Datum: 29.07.15 10:26

ok díky :)

Špatně jste mě asi pochopil :)

Já vím, že po střední zdravotnické škole si člověk musí udělat nástavbu nebo něco víc :) Je mi jasné že po zdravce vás nikde nevezmou .

Otázka - JAKÁ JE VHODNÁ STŘEDNÍ ŠKOLA NA TO , ABYCH MOHLA PRACOVAT V LÉKARNĚ(vydávat léky atd.? Jestli by mohla být zdravka? (je mi jasné, že po zdravce bych si musela dodělat daší školy)

První komentář - díky :)

Datum: 29.07.15 11:56
Statistiky ukazují že počet lidí přijatých na medicínu případně farmacii ze zdrávky je nižší než počet přijatých z gymplu. Takže nejlepší bude jít na gympl. Co se týče uplatnění absolventa zdravotní školy tak to stojí za starou belu. Vylezeš v podstatě jako zdravotní asistent kterému musí furt někdo stát za zadkem a nesmí sám ani píchnout injekci. Je to už pár let, co jsme dali dceru na zdrávku musím přiznat že dneska už bych jí to sakra důrazně rozmlouval.

Od: aniefeej
Datum: 29.07.15 14:46

Zdravím, jako studentka farmacie (vš) musím reagovat :)) 90 % mých spolužáků tvoří gympláci, zbytek je právě ze zdravek. Bohužel ve srovnání s gympláky ve většině případů jsou na tom hůře v chemii, výpočtech atd. Takže za sebe bych doporučila gymnázium a šrotit chemii, biologii, fyziku :) Jen tak na okraj - pro práci v lékárně můžete vystudovat i obor farmaceutický asistent na VOŠ, jejich pravomoci jsou ale menší (vydávají jen bez receptu, nemohou navažovat návykové látky atd.). Doufám, že jsem pomohla :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.07.15 18:01

Ahoj :)

Mám dotaz. Máš někoho ze spolužáků z chemické školy?

Jsem na chemické v Pardubicích a po ukončení studia bych chtěla zamířit do HK na Farmaceutickou fakultu. Jenže mi někdo říká, že je to nevhodná příprava na VŠ. Ale jsou i lidé, kteří mi říkají, že je to lepší než gympl, tak já nevím.

Od: aniefeej
Datum: 30.07.15 21:52

Ahoj, nějak si neuvědomuji, že bych někoho takového osobně znala (ale to nic neznamená - je nás 140 v ročníku :-D), většina jich nejspíš nebude. Do Hradce je prý lehčí se dostat (berou i na průměr, bez přijímaček), ale horší se udržet, v Brně naopak. Ale určitě bych to nevzdávala dopředu :) Šanci máš ;) Pro představu se podívej do Odmaturuj z fyziky, nějaké středoškolské biologie (já se učila z Biologie pro gymnázia) a chemie (my měli Marečka a Honzu). Jinak je paradoxní, že to, co máš umět na přijímačky, se pak znovu učíš v prváku. :-D Přeji hodně štěstí ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.