Sloh- článek o restauraci

Od: Datum: 03.03.13 20:49 odpovědí: 2 změna: 04.03.13 08:10

Poradte mi jak mám napsat sloh: článek do novin o restauracy - kvalita restaurace,jídel,obsluhy,personálu,ceny ,

- mám se zaměřit i na kouření v restauraci (kuřácké X nekuřácké)

- a mám doporučit přátelum restauraci

Co mám napsat do úvodu , statě a závěru, a na kolik částí má být rozdělená stat´? A co je to za sloh. útvar?

Poradte prosím.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.13 20:53

Článek do novin může být různého typu, pokud to nemáte upřesněno - fejeton, úvaha, recenze...

Osobně bych do úvodu dala obecné info o restauraci - jestli se zaměřuje na nějakou kuchyni, kde se nachází a jak dlouho je vprovozu. Do statě pak jednotlivé body zadání a do závěru nějaké shrnutí, co se líbí, co se nelíbí, jestli bych ji doporučila známým. :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.03.13 08:10

Do úvodu bych napsala, proč jsem navštívila právě vybranou restauraci. Zda nám byla někým doporučena, slyšela jsem na ni chválu, zaujal mě třeba už pohled zvenku - pěkná fasáda, květiny na oknech...nebo se mi zalíbil obsah vyvěšeného jídelního lístku. Nebo zda to byla jen čistě náhoda.

Uvnitř - jak mě zaujalo vybavení, čistota, ochota personálu, rychlost, přivítání. Ano, zmínit se o možnosti využít kuřáckou a nekuřáckou jídelnu. Na jakou kuchyni se restaurace zaměřuje /česká, italská, řecká..., popřípadě zda upřednostňuje třeba pokrmy ze zvěřiny apod./ Popsat, co jsme si vybrali, zda nám personál sám poradil či doporučil nějakou jejich specialitu. Nebo zda jsme museli vybírat sami.

Sortiment např. salátů, zmrzlinových pohárů, nealko nápojů, piva...Možná by bylo zajímavé zmínit se i o průměrných cenách, aby případní návštěvníci věděli, jak draze se nají.

Jak dlouho jsme na objednaná jídla čekali, jejich vzhled, chuť.

Na závěr bych vyzvedla, co se mi tam líbilo nejvíc, s čím jsem byla spokojená a proč, zda se tam opět vrátím či doporučím restauraci ostatním.

Pojala bych to nejspíš jako úvahu. Jaga.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.