Malé dárečky vyučujícím na konci škol. roku?

Od: Datum: 29.06.15 18:18 odpovědí: 7 změna: 29.06.15 19:53

Dobrý den,

prosím o radu. Již delší dobu mám na SŠ individuální plán zkoušení ze zdravotních důvodů, a tak mě napadlo, jestli by nebylo vhodné dát každému vyučujícímu, který mě měl, něco malého jako odměnu, protože jsem jim přidělávala práci a že mi vycházeli vstříc s individuálním dopisováním písemek apod. Když jsem ho měla poprvé, něco malého sladkého jsem jim dávala, ne všichni to ale chtěli a ne všechny se mi podařilo zastihnout. Další rok jsem nic nedávala, ale teď cítím, že by si to asi někteří opravdu zasloužili. Když zas ale dám dotyčnému vyučujícímu, tak asi je vhodné dát i tomu dalšímu, co mě učil a má s ním stejný kabinet. Nevím, zda je to dobrý nápad, dát jim např. větší čokoládu a zda všem a co jim při předávání říct. Navíc se stydím a bojím. Ale zas jsem ráda, že na té škole mohu být i s mými zdravotními problémy. Co myslíte Vy?

Děkuji za Vaši pomoc.

doplněno 29.06.15 18:32:

PS: Mám to nyní dávat i těm, u kterých nemám dokončenou klasifikaci a budu si ji muset dodělat na konci srpna, tudíž se s nimi uvidím, tak zda jim to nemám dát až pak na konci prázdnin po dokkončení klasifikace?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.06.15 18:33

jsem si jistá, že je to potěší a nic tím nezkazíš - a klidně rozlišuj někomu větší a někomu menší dárek, podle toho, jak se ti věnovali :) stačí říct jen, že jim děkuješ za péči, jakou ti věnovali - zkrátka, jak to cítíš, žádný proslov není nutný... ale nechala bych to, až se s nimi uvidíš naposledy - jestli ještě nemáš hotovou klasifikaci, tak až potom - držím palce :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.06.15 18:33

Mně to přijde nevhodné.

Individuální plán Vám povolilo vedení školy ze zdravotních důvodů

a je prací a povinností vyučujících v tom s Vámi spolupracovat.

Jakmile začnete "dávat dárečky", může to někdo brát jako pokus o získání nějakých výhod.

Na konci roku bych dala kytičku, to bývá obvyklé i v případě normálního studia.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 29.06.15 18:34

Poděkování, upřímné a od srdce, bohatě stačí. Ale určitě bych to řekla tak jako to říkáte teď nám - za to, že jste je stála práci navíc a že si ceníte toho, že na škole můžete být. Ne jen "děkuji za vše, nashle". Ale jestli opravdu chcete, čokoláda bohatě stačí. Květiny ne, těch mají na konci roku spoustu a co s nimi, že? Čokoládou, pokud ji sám vyučující nejí, může podarovat někoho dalšího a nestojí při odnášení ze školy tolik práce. (Věřte mi, že když odvážíte autobusem 20 kytek, je to problém :-D) Píšete, zda obdarovat všechny, ale to už je fakt na Vás. Neznám kolegu, který by měl problém s tím, že jiný kolega čokoládu dostal a on ne a trpěl by pocitem křivdy, že on měl dostat také. Ale jestli to chcete mít posichrované, dejte klidně všem

doplněno 29.06.15 18:35:

Vidím doplnění. Ano, dala bych dáreček až po ukončení klasifikace.

doplněno 29.06.15 19:04:

Ivzez, nechápu?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.06.15 18:45

Neměla jsem na mysli kolegy...

doplněno 29.06.15 22:12:

———

Myslela jsem spolužáky, jejich rodiče a nepadagogické zaměstnance školy.

Ne každý si uvědomuje, že individuální plán není žádná velká výhra. Má žákovi se zdravotními problémy umožnit zvládnout školu i se zdravotními problémy. Takový žák toho ale musí mnohem více zvládnout sám, jedinou úlevu má v individuálních termínech (v učivu úlevy nemá, musí zvládnout všechno).

Jenže řada lidí vidí jenom "pozlátko" a pokud by se k tomu přidaly dárky, mohou v tom někteří hledat "bůhvíco"...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.06.15 18:55

tohle delali vzdycky sprti, ucitel/zak je profesionalni vztah, ale kazdy jak uzna za vhodne... kdybych byl v pozici ucitele poslal bych vas s tim k sipku

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.06.15 19:44

Žádný dárek, tak akorát potřást si rukou max. Poděkovat.

Od: rumek
Datum: 29.06.15 19:53

souhlasím s ostatními (kromě mindy) žádné dárečky ani čokolády, cítil bych se trochu trapně jak v pozici žáka tak i učitele, proto asi někteří rovnou odmítli

ty květiny si nechte na poslední ročník až budete školu opouštět, teď jim jen poděkujte to stačí

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.