Správná škola-reportér

Od: Datum: 23.06.15 14:26 odpovědí: 8 změna: 25.06.15 21:18

Ahoj,prosím mám takový dotaz ...Myslíte wsi , nebo jestli tuto školu znáte :www.skola-eu-praha.cz/cs/ - soš pro administrativu EU - Praha , zda mě může připravit na práci reportéra , když by jsem chtěla zkoušet přijímačky na obor Mediální komunikace , Předem moc děkuji za odpověd

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.15 14:35

Zdravím Kristýno, já si myslím, že daleko lepší cesta k práci reportérky je, když půjdeš na gymnázium. To je všeobecná střední škola, tj. učí se tam úplně všechny předměty, stejně jako na základní škole. (Mimochodem, jaké máš známky teď, na základní škole?) Gymnázium je dobrá volba hlavně z toho hlediska, že za ty čtyři roky, co tu školu studuješ, můžeš změnit názor a chtít být třeba doktorkou, právničkou nebo například ekonomkou. A pokud budeš i po absolvování gymnázia a získání maturity toužit po dráze reportérky, tak můžeš jít na vysokou školu na to zaměřenou, tedy například obor mediální studia a žurnalistika. To se dá studovat v Brně, v Praze, Olomouci... Ještě bych chtěla podotkout, aby sis ujasnila, co si vlastně pod pojmem reportérka představuješ? Co myslíš, že budeš dělat, když se pro tohle povolání rozhodneš?

Ohodnoceno: 0x

Od: kristyn111
Datum: 25.06.15 21:18

Děkuji Vám moc za odpověd a rady.

Datum: 23.06.15 18:52

Kristyn, pročetla sis náplň toho oboru?

Cítíš se na práci s grafickými editory, na práci s redakčními systémy

a na základy programování?

Podle mne je ten obor určen spíše pro mluvčí než pro reportéry.

Podle mne bys měla jít na gymnázium a potom na žurnalistiku.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.06.15 16:33

Dobrý den , moc Vám děkuji za odpověd.Opravdu si tedy myslíte , že mi tato škola ani trošku nepomůže k asi zatím vysněné profesi?Kdyžtak nevíte prosím o nějaké střední veřejné škole v Praze , která by dokázala pomoct?Zkrátka se bojím , že na gymnázium se nedostanu a i kdyby tak , že z něho to bude velice těžké na vysokou školu žurnalistiky , nemyslíte?Děkuji

Datum: 24.06.15 19:35

Na mne ta náplň působí jinak → ten obor je zaměřen na komunikaci s veřejností,

což je něco jiného než práce reportéra. Pro práci reportéra by ti mohla přinést snad

(? snad – jista si tím nejsem) to, že se nebudeš ostýchat mluvit před lidmi.

Ke studiu na kteroukoliv VŠ připraví nejlépe gymnázium. K práci reportéra potřebuješ mj. dobrou češtinu, ale s její úrovní je to na odborných školách různé. Nevím, která SŠ by ti v přípravě trochu pomohla, ale uvědom si, že přijímací zkoušky na VŠ budeš vždy (na všechny VŠ) skládat v rozsahu učiva gymnázia (budeš-li umět více, doplníš-li si znalosti nad rozsah gymnázia, budeš mít více šancí uspět). Pokud bys navštěvovala odbornou SŠ, musela by sis znalosti na potřebný stupeň doplnit sama.

Zkoušela´s už něco napsat a "prodat"? (Zveřejnili ti už někde nějaký článek?)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.06.15 13:58

Dobrý den , opět velice děkuji moc za radu a odpověd.Na gymnázium by jsem tedy také chtěla zkusit přijímací řízení , ale nevím jaké mám šance , to gymnázium by bylo s rozšířenou výukou jazyků.Právě proto tedy by jsem chtěla mít a zkusit alespon jednu střední školu.Tudíž si tedy myslíte , že z gymnázia by to nemusel být takový problém se tam dostat,tedy , že se to dá zvládnout i když možná nemám nějaké významné nadání na psaní slohů?Články bych ráda psala , ale nevím moc o čem ,možná o sportu-hokej,ten mám ráda , ale už vůbec netuším kam publikovat.Ale třeba ve škole na angličtině dělá me takové jakoby prezentace,kde si vybereme naše téma a mluvíme o něm a pak třeba dáme spolužákům otázku na to o čem jsme mluvili etc.,tak trochu si řídíme hodinu.Mě to tedy velice bavilo, mluvila jsem tak 10 min, no zkrátka celý připravený můj program byl tak na cca 15 minut.Moc ráda , ale nevím jak Vám mám poděkovat , za to ,že se mnou alespon nějak zabýváte,moc si toho cením , vážně mi velice pomáháte.Děkuji.

Od: psani
Datum: 25.06.15 18:54

Jestli máš nějaký oblíbený seriál, můžeš to zkusit se zeptat na http://www.edna.cz/redakce/ píše tam kde kdo..ale nejdřív by to asi chtělo zlepšit aspoň tu interpunkci, úplně z toho bolí oči:

před čárkou se nedělá mezera, jen za ní

mezi větami se naopak mezera dělá (tj. za tečkou, vykřičníkem nebo otazníkem)

doplněno 25.06.15 19:00:

nebo jestli tě baví psát o sportu a máš nějaký oblíbený místní tým tak můžeš zjistit jestli mají třeba nějaké webové stránky a psát tam reportáže ze zápasů, dělat fotky, rozhovory s hráči a tak...u velkého týmu tě asi (určitě) nevezmou protože tam budou mít profíka, ale někde třeba nemají nikoho

nebo můžeš začít u žáků nebo tak

ale asi bys pak musela jezdit i na zápasy a tak, tak jestli by tě to bavilo

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.06.15 21:17

Děkuji Vám moc za rady.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.