Je to fer?

Od: Datum: 21.06.15 18:53 odpovědí: 9 změna: 24.06.15 11:27

Příklad: Paní učitelka nebo učitel dáva list žakoví který ma jasno a propadne a díky tomu listu pokud ho vyplní spravně dostaně 4 aten druhej žak pokud nepropada má to v rozmezích mezí 4 a 5 a nechce s paní učitelkou otom mluvit. CO si myslíte dostanou oba dva ŠANCI?

třeba je fér když žak ma jasnou kulu a ten druhej ma horší čtyřku a učitelka zaváha da tomu co propada šanci a to mu co má horší čtyřku nedá? 4-5

doplněno 21.06.15 19:12:

(Myslim to takhle že když jeden člověk má šanci tak to musí mít všichni.*nevi*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.15 19:13
avatar

Já bych tohle vůbec neřešila, protože pouze a jen učitelka má důvody k takovému jednání. Ty vidíš jen povvrch. Ona ví, protč to takhle dělá. A navíc, za 14 dní bude naprosto lhostejné, jestli je nebo není něco fér.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 19:32
avatar

Až budeš šéf, dáš šanci všem, nebo jen těm, kteří svou práci dělají dobře, snaží se, je u nich vidět pokrok?

Pokud je to "šance poslední záchrany", tzn. něco navíc, mimo běžnou klasifikaci, tak bych určitě řekla, že je to právo vyučující. Nefér by to bylo v případě, že by učitelka rozhodovala na základě barvy pleti, sexuální orientace, náboženského vyznání,... nebo čehokoliv dalšího, co nesouvisí se školou, jejím předmětem, hodinami, její výukou a učivem v tom předmětu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 21.06.15 20:19

Je to na učitelce a zásadně se nevychází z nějakého průměru. Škola má klasifikační řád a žák ho má znát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 20:50
avatar

V životě se často setkáváme s okolnostni a způsoby chování druhých, které nejsou fér. Prostě je to tak.

V konkrétním případě vidím dvě roviny možného posouzení.

Vždy platilo, že propadlík je pro školu problém a ostuda. Učitelé a ředitelé se vždy snažili dát propadlíkům šanci. Dnes k tomu přistupují i peníze. Propadlík může školu opustit úplně, škola na něj peníze nedostane. Je to smutné, ale je to tak.

Další problém známkování je ten, že ve třídě bývá 20 - 30 žáků a známek je jen 5. Vždy se ve třídě najdou například dva dvojkaři, z nichž u jednoho se dvojka trochu blíží jedničce a u druhého se blíží trojce. Samozřejmě je to podobné u trojek i čtyřek.

Známky jsou informativní, důležité jsou vědomosti. Kdo chce mít jistotu dobrých známek, musí se učit.Pak mu může být nějaké fér a nefér jednání celkem lhostejné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 06:09
avatar

Byznys světem vládne. I ten, kdo nemá právě shůry dáno, chce proplout divokou řekou vědění všeho.

Byla 70. léta. Kamarádky brácha byl na vzdělání tvrdý, když ne jako diamant, tak jako topas či korund určitě. Rodiče měli pěkné hospodářství na vesnici. Maminka každý červen zabila a opařila husu, donesla panu učiteli /fyzika, matika/ a světe, div se, kluk prošel. Za husičku by totiž prošel i rozený debil.

Uběhla řada let. Rodiče "studenta" již zemřeli, on sám se bincá od ničeho k ničemu. Takže ty husy byly docela zbytečné. Ledaže by je dodnes za něj někdo nosil na pracovní úřad. Ale už není, kdo.

Jsou i tací, že jim prostě ke vzdělání a pořádnému životu ani husa nepomůže. :-D Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.06.15 08:48

Oni ti učitelelé někdy nedávají známku na vysvědčení podle průměru, ale jak se to líbí jim. Po spravedlnosti se neptejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 22.06.15 09:01
avatar

Průměr? Co to je? To jako když dostanete ze dvou čtvrtletních prací 5 a pak za domácí úkoly 4 x jedničku, tak chcete dvojku na vysvědčení? Každá známka má svou váhu - průměr je hloupost...

Někdy vidí učitelka žáka jedničkáře, který pokazí čtvrtletku (třeba kvůli nachlazení-horečce.. kdo ví). Tak mu dá druhou šanci a nechá ho to opravit (alespoň vyvoláním a ústní zkouškou redukuje zhoršení celkového hodnocení).

Někdy je to o politice.. Manželka měla dát 4 na pololetí jednomu žákovi, který má matku učitelku ze stejné školy. Ta šla orodovat - prý aby měl 3, že se určitě polepší. Tak manželka řekla, že když to na pololetí takto "zlepší", na konci roku v případě nerozhodné známky bude jasně horší varianta. Teď mu vychází 4-5 - tak ho nechala propadnout - prostě na to kašlal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sendersas*
Datum: 23.06.15 19:12

V dnešní době je to těžké Pan učitel/ka si dělaji co chtějí mají na to právo.

Ještě za komunisty,(Lidé nemuselí být chytří,nechodívalo se ani do 9 třidy někdo chodil i jenom do 7třídy.

no nvm,,

doplněno 24.06.15 16:31:

...*sok*

Datum: 24.06.15 11:27
avatar

Sender, ale prosím tě, to jsou mi věci! To jsou novinky! ;) Něco jiného je povinná docházka, povinně strávené roky ve škole, a něco jiného, když někdo výjde ze sedmé třídy. Musel opakovat některý ročník. ;) A představ si, že z těch lidí, kteří chodili do školy 8 let vyrostli lékaři, konstruktéři raket a hvězdných stanic a tak bych mohla jmenovat hodně dlouho. Ale rozhodně se nerozčilovali nad tím, že jim kantorka ukřivdila.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.