Uzávěrka absence/klasifikace

Od: Datum: 21.06.15 12:27 odpovědí: 6 změna: 22.06.15 00:06

Zdravím, nevíte, kdy přesně se uzavírá absence/klasifikace? nebo je to individuální u každé školy?

Máme před sebou ještě jeden týden, prakticky nic nedělání, chtěl bych to využít lépe a to na brigádě, jen nevím, jestli mě stále mohou zapsat, nebo vůbec jestli mají kam. Je tedy nějaké dané datum? Díky

pěkné poledne


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.15 13:58

Ahoj, myslím, že termín má každá škola jiný, jindy může být i tzv. klasifikační rada. Tyto informce však bývají běžně dostupné v nějaké sekci dané školy, takžee nejrychlejší nyní bude, pokud se podíváš na stránky té Tvojí, třeba do složky Studium a podobně, nevím, jakou strukturu stránek daná škola má, ale jistě tam potřebné informace najdeš. Nebo je najdeš v harmonogramu celého školního roku, tam ale mohou být nakonec určité změny.

Někdy se tyto věci rozebírají i na třídnických hodinách, nebo se učitelé občas zmíní i při hodině, tak pokud jdeš ještě zítra do školy, zajdi se zeptat svého třídního učitele, dá Ti nejlepší odpověď.

Co se týče absence, tak ta by se měla uzavírat stejně se známkami, ale někde se uzavírá až později. Ovšem vím, že do třídní knihy můžeš být zapsaný až do posledního dne, i když většinou jen "formálně", že se Ti to nebude počítat.

Ale i když se Ti to nebude počítat, učitel po Tobě bude chtít i za ty poslední dny nějakou omluvenku, a když budeš mít absenci větší, tak nevím. Brogáda asi není dobrý důvod pro absenci ve škole, třebaže z důvodu využití času ano. Pokud jsi na základní škole, tam tam by Ti to asi neprošlo, na střední by možná mohli být shovívavější. Ale hlavně záleží na Tvém třídním učiteli, co omluví, nebo ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vorah
Datum: 21.06.15 15:15

Díky za tip, na stránky jsem koukal a prolezl je, nikdy nic, no.. i když budu zapsaný, nemůžou mi to snad dát jako neomluvené, když to bude uzavřené. No uvidím, každopádně díky za odezvu

Datum: 21.06.15 16:31
avatar

To právě že můžou, a možná udělají rádi, když uvidí, že si z toho děláte holubník. Radši to mějte omluvené. Nebo aspoň dohodnuté s třídním, leckdo dokáže přimhouřit oko, koneckonců plno studentů odjíždí dříve na dovolenou, tak proč by nemohla být praxí omluvená Vaše absence.

Ve zbytku souhlasím s Kubou12. Většinou je ale týden před vysvědčením ped. rada a do té doby musí být klasifikace uzavřená, absence se uzávírá později, zpravidla dva dny před vysvědčením. Toto je ale zkušenost ze ZŠ, věřím, že některé SŠ mají v tomto ohledu nějaké speciality.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 21.06.15 21:04

? To snad vám ve škole řekli nebo jsi tam už nebyl? Nebo se neumíš zeptat třídní(ho)? Ví to každý učitel. Jistě že datumem. Termín oznámí ředitel. Co na to školský zákon?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 22:00
avatar

Absence se sleduje

až do konce školního roku

a je nutné se omlouvat.

Neomluvené hodiny i sníženou známku z chování můžete dostat i po uzavření klasifikace.

(Oprava údajů a známky u jednotlivého žáka zabere pár minut.)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.06.15 00:06

Tohle asi neplaí všude. U nás na SŠ se s uzavřením klasifikace uzavřela i asbence. Po tomto dni se vždy škola vyprázdnila a nikdo tam už nechodil, jen pár lidí tam zůstávalo. Učitelé to pokaždé uvidítali, aspoň měli klid na zapsání známek apod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.