Znamka 4-

Od: Datum: 20.06.15 23:09 odpovědí: 6 změna: 23.06.15 19:14
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.15 23:11
avatar

Je to hodnocení žáky kdy v podstatě neví nic ale přece jen se nějaký záblesk najde. V konečném hodnocení se bere skoro stejně jako za 5.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 21.06.15 01:09

Tak hlavně je to asi jen nějaká nuance hodnotíciho učitele, či profesora. Dost lidí si neuvědomuje, že v podstatě známky od jedničky po čtyřku jsou dobré. Myslím teda na vysvědčení na konci roku. Pětka je špatná, je to konečná (reparát, ukončení studia). Samozřejmě je to systém varování. Pokud studuji na čtyřky, stojím vždy nad propastí (někdo zase rád riskuje). Samozřejmě známky rozhodují o dalším postupu. Ale pokud vím, že tato škola je mojí poslední, tak i čtyřka je dobrá, neb mě dovolí ukončit studium. A pokud vím, na známky se nikdy nikdo dále neptá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 21.06.15 00:47

4- technicky vzato neni znamka - ty jsou jen 1,2,3,4,5. To minus znamena, ze je to 4, ale s hodne odrenyma usima.

Jestli se ptas proto,ze si chces spocitat prumer z tvych znamek, tak prumerem se vysledna znamka neurcuje.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.06.15 09:12

Ahoj, tady záleží vždy na daném konkrétním učiteli toho daného předmětu. I osobně mohu potvrdit, že každý má systém známkování jiný.

Známka 4- je známka jako každá jiná, tedy vzato v žákovské knížce nebo podobném indexu.

Jak již napsal rádce nade mnou, je to známka " s odřenýma ušima", někdy se také říká "známka z milosti". Je to stav, kdy něco malinko víš, takže dávat rovnou za 5 by bylo nespravedlivé, ale zároveň toho víš méně, abys mohl mít čistou 4 bez minusu.

Také může být rozdíl mezi známkami "čtyři minus" a známkou "čtyři až pět", psáno buď "4-5" nebo "4/5". V takovém případě učitel může podtrhnout tu známku, ke které se to dle jeho názoru blíží více. V takové situace je pravda, že platilo, že známka "4-" je stále ještě blíže k vlastní čisté čtyřce, jen je tam prostě nějaký menší nedostatek a známka "4-5" nebo "4/5" už znamenala spíše přiklonění a blíž k té pětce. Tak si to pamatuji ze školy já.

Takže nejlepší by bylo, aby ses zeptal toho konkrétního učitele, jaký systém známkování má a budeš vědět, na čem jsi. Tady na poradně se můžeme jen dohadovat, jak to ten Tvůj vyučující myslel. Také jde o to, jaká má známka váhu, z jak obtížné písemky nebo úlohy je a podle toho bylo stanoveno hodnocení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 09:55
avatar

Podle mě je to známka, kterou ti učitel dává možnost na nápravu, když se hodně zasnažíš. Je to sice tragedie, ale je tam naděje na nepropadnutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sendersas*
Datum: 23.06.15 19:14

Podle mě je 4- a 4-5 stejná známka ale pokud je u 4-5 zakroužkováná nebo podtrhnutá pětka tak je to jasný že je to pěka*andel*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.