Záchrana lidstva

Od: Datum: 17.06.15 19:45 odpovědí: 14 změna: 17.06.15 22:54

Kolik nejmíň lidí je potřeba zůstat kdyby všichni ostatní na Zemi zahynuli aby nevyhynulo lidstvo? Nebo by stačili jen 2? Ale to asi těžko že nebo ne? A kolik nejlíp mužů a žen, obouch stejně nebo je líp když je víc žen?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.15 19:48
avatar

Pro záchranu lidstva by bylo nejlíp, kdyby současná hříšná verbež vyhynula úplně do posledního kusu, a pak by se znova vyvinuli evolucí. Takhle to přece příroda běžně dělá, ne? Že se prostě tak nějak z hlíny, deště a sluníčka za pár m. let vyvinou inteligentní lidi, jablka a hrušky.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: qt
Datum: 17.06.15 21:36

Kde berete tu jistotu, že by se znovu vyvinuli lidé?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.15 21:45
avatar

škoda jen... že nejde dát více bodů. Vaše reakce je vskutku předmětná a trefná.! gratuluji.! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 17.06.15 20:30
avatar

Dobrý den, z biologického hlediska by stačil jeden samec a více samic, resp. mužů by mohlo být méně a žen hodně - aby se neztrácel čas. Ale, nevíme, jaké by bylo třeba to životní prostředí nebo nějaká nemoc, která by množení zabránila. Jestli máte možnost, tak se podívejte na film viz odkaz, který tento problém řeší (ale, nevyřeší). Zdravím!

http://www.csfd.cz/film/8122-konec-srpna-v-hotelu-ozon/

Ohodnoceno: 2x
 
Od: junek
Datum: 17.06.15 20:33

těžko řící...záchrana lidstva... no, asi by muselo býti více jedinců

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 17.06.15 20:51

Pochybuji, že by se dva nebo více lidí dokázalo zachránit, když ostatní budou vymírat, zemřeli by také.

Teoreticky by stačili muž+žena, tedy dva. Jak Adam a Eva, vystačili si a rozmnožovali se úspěšně. Museli by to být opět dokonalé lidé, bez vady. Protože, kdyby jeden z nich byl neplodný, tak vymřou stejně. Ideální by bylo na přežití, tak 3 páry. Kdyby jeden selhal/a, tak zaskočí druhý/á a lidstvo bude zachráněno.;)

Zda více mužů nebo žen není již podstatné. Žena bez muže neotěhotní a muž sám neporodí.

doplněno 17.06.15 21:23:

Jen doplním: Výhoda přeživší více párů, třeba těch třech, je ta, že je větší šance, že se narodí jak kluk, tak i dívka. Kdyby se rodili jen kluci nebo jen holky, tak je to také na prd. Nemohli by se dále rozmnožovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.15 21:29
avatar

Bohužel mí nezbývá, než odsouhlasit odpověď "Junkerse".

Má naprostou pravdu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: qt
Datum: 17.06.15 21:34

Ani v ideálních podmínkách by ti 2 asi nestačili, kdyby nechtěli retardované potomky od vnuků dál. Jak lze třeba vidět na Habsburcích nebo ve zvláštních školách zejména u jednoho etnika. A pro "rychlejší" rozmnožení je lépe mít víc žen, ta se s tím musí tahat, chlap si akorát odbyde svých pár sekund slávy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hm®
Datum: 17.06.15 22:01
avatar

Občas lze slyšet, že nějakých zvířat (zvířecího druhu) už jsou jen stovky a jsou na hranici vymření. Takže lidí by asi taky museli být aspoň stovky (nepříbuzných), jinak by nejspíš po pár generacích stejně vymřeli.

Na druhou stranu je prý zjištěno (z DNA), že celá současná lidská populace pochází od snad 7 žen (počet původních mužů se neví - nelze zjistit). Takže ...?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: qt
Datum: 17.06.15 22:51

S těmi 7 ženami je to trochu jinak. U většiny Evropanů(!) se na základě mitochondriální DNA (kterou předává pouze matka svým dětem) zjistilo, že jsou potomky 7 žen, ale v jiných časových obdobích, nebyly to současnice. Doopravdy těch žen je celosvětově mnohem víc. Pro muže existuje něco podobného, zkoumá se původ na základě Y-DNA (DNA na pohlavním chromozómu, pouze muž ho předává svému synovi atd.).

Pravděpodobně celá lidská populace je potomky jen pár stovek lidí, což není moc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 17.06.15 22:21

Tak teoreticky, kdyby to byl muž a žena, a byli plodní, asi by to šlo. Hodně jde o geny, ale třeba by se to nějak vychytalo. Museli by do toho určitě pořád bušit. Ale to se obyčejně v přírodě stejně běžně dělá. A veliká výhoda toho posledního muže by byla, že by nemusel bojovat o samici a naopak, chudák ženská.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.06.15 22:28

To nikdo neví, co když nebudou plodní, chemická válka ...?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marvin
Datum: 17.06.15 22:45

nn žádná nemoc ani chemická válka ani radiace, jen kolik je biologicky minimum lidí aby přežilo lidstvo

..nebo kdyby šli osídlit novou planetu (vhodnou) tak kolik lidí minimum aby zachovali lidstvo? práci (stavění a pěstování potravin a tak) nepočítat-měli by třeba vyvinuté roboty

jen 2 asi ne-to by pak museli mít děti sourozenci, tak kolik nevíte? ani biologicky to nejde určit?

Datum: 17.06.15 22:54
avatar

Minimum je 2 zraví a plodní jedinci. Pak jen doufat, že jejich děti nebudou stejného pohlaví a že se narodí zdravé. Ale pravděpodobnost zalidnění světa ze dvou jedinců je malá, jelikož stačí, aby se jednomu stala nehoda nebo úraz a je to v čudu a krom toho by to ze dvou lidí trvalo hodně dlouho

Na tuhle otázku vám nikdo přesně neodpoví, pokud hledáte nějakou ověřenou vědeckou odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny škola
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.