Help s maturitou

Od: Datum: 17.06.15 14:52 odpovědí: 8 změna: 21.06.15 04:04

Cau lidičky

Potřeboval bych od vás radu . Kdyby se mi nepovedl poslední pokus opravné zkoušky maturity v sprnu .

Jak to bude semnou dál? Mám právo opakovat poslední pololeti rocniku nebo cely poslední ročník?

Byl bych rád , kdybyste sem dali odkaz z nějaké zakona , kde to tak je nebo neni díky moc mi stim pomuzete : )


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ucitelkacestiny
Datum: 17.06.15 15:27

Spíš by se hodila nějaká rekvalifikace třeba na zedníka - podle písemného projevu bys u maturity z češtiny projít neměl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.15 15:31
avatar

Ne, právo opakovat ročník nemáš. Právo opakovat ročník bys měl, kdyby sis o to požádal ještě před maturitou (když víš, že bys ji nezvládl).

"Žák posledního ročníku může žádost o opakování ročníku podat nejpozději do 30. června příslušného školního roku v případě, že nekonal závěrečnou zkoušku respektive jednu nebo obě části maturitní zkoušky v náhradním termínu, protože na konci druhého pololetí neprospěl nebo nemohl být hodnocen. Opakování ročníku není však možné povolit žákovi, který závěrečnou případně jednu nebo obě části maturitní zkoušky vykonal neúspěšně."

Dle § 66 odst. 2 a 7 zákona č.561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších přepisů

zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "správní řád")

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.15 15:32
avatar

Spíš by se potom zaobíral otázkou, jestli to má cenu. Když člověk neudělá maturitu ani na třetí pokus, pak už to nebude náhoda, ale spíš to ukazuje, že na to inteligenčně nemá (za předpokladu, že se pokaždé na maturitu připravil). Jako lepší myšlenka mi přijde, zkusit nějaké řemeslo, po kterém je poptávka. Dneska se mají vyučení lepe než maturanti, kterých je mnoho a vlastně nic ani neumí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.06.15 00:16
avatar

Neřešte, "co by, kdyby" a začněte s přípravou! Na opakování celého (!) ročníku nárok nemáte.

O opakování ročníku je nutné požádat včas písemně ředitele školy.

Ovšem pokud v nižším ročníku nebude volné místo, nebude ředitel žádosti moci vyhovět.

Možná byste po neúspěšném pokusu mohl zkusit přestoupit do 4. ročníku jiné školy (opět na základě písemné žádosti). Pokud by se jednalo o jinou školu, musel byste pravděpodobně složit rozdílové zkoušky z předmětů, které jste v současné škole neměl.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lukas93
Datum: 18.06.15 00:38

Ještě před měsícem jsem byl ve stejné situaci a maturitu na poslední pokus úspěšně zvládl..Nikoliv, že bych byl blbej.. Jeden učitel mě neměl z nějakého důvodu moc rád a příprava na odborený předmět nebyla zrovna velká. Nicméně ostatní předměty naprosto v pohodě.. Pár kamarádů již bohužel takové štěstí nemělo..

A jestli můžeš opakovat čtvrťák, tak na to ty právo nemáš, všechno záleží jenom a jenom na vedení školy.. Můžou ti to povolit nebo nemusí. Kamarád teď neudělal ani na poslední pokus maturitu a škola mu včera povolila, že může znova do čtvrťáku.. Druhej kamarád radši volil jinou školu, bude dělat rozdílovky a jde na učňák..

Nevím co je lepší, ale já bych asi znova celej čtvrťák rozhodně dělat nechtěl, navíc celou maturitu..

Radši bych se pořádně připravil, nevím jaký předmět to nemáš, ale jestli to není matika, tak všechno se dá naučit.. Já přípravě moc nedal, ale stačila mi hodina denně po dobu cca 2 měsíců..

Jo a i kdyby jsi to na poslední pokus nedal, tak se odvolej a dostaneš nejspíš další pokus, ale šance u něj nebude moc velká..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ctenar*
Datum: 18.06.15 06:42

Neudelas maturitu = neudelal jsi skolu. Musis zacit znovu na nejake stredni skole (neco ti asi uznaji, takze nastoupis treba rovnou do ctvrtaku na te same skole). Je to ale nove prijimaci rizeni a zalezi na rediteli, jestli te bude chtit prijmout.

Skolsky zakon, paragraf 72, odst. 3,

paragraf 73

paragraf 81, odst.2

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.06.15 01:09

ok díky lidi za vase nazory.

jen pro info : pani cestinarko maturitu z CJ mam udelano didakticky i sloh. jen jsem nesel na ustni ,

Datum: 21.06.15 04:04
avatar

No, to jsou holt kluci ...*bzum*

doplněno 21.06.15 04:08:

Ale dodělej si maturu. Rada učitele : zajdi za tou profesorkou, u níž budeš dělat její předmět, že se s ní jdeš poradit o čemkoliv, např. jak se máš připravovat, v jakém rozsahu apod. Když uvidí zájem, máš z 1/2 vyhráno. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.