Vysvědčení - zasloužím si notebook?

Od: Datum: 17.06.15 12:19 odpovědí: 44 změna: 05.07.15 21:07
Dobrý den, už se blíží konec roku, známky jsou uzavřené a jsem v 7. třídě a nevím zda je moje vysvědčení dobré mám 2 trojky z Aj a D jinak 1 a 2 Váš názor? A ještě jedna věc myslíte, že si zasloužím notebook děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: strait
Datum: 17.06.15 12:23

Na to že nemáš notebook je to dobré.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wwr
Datum: 01.07.15 08:41

Taky si myslím, jinak ted píšu z nového NT Acer Chromebook 11, včera ho přivezli.

Od: wamp®
Datum: 17.06.15 12:57
avatar

Ahoj.Vysvědčení relativně dobré,až na ty trojky...Nechápu,proč si všechny dnešní děti dožadují maximálně drahé dárky za vysvědčení.Je to tvá povinnost,tvá "výplata." Tvá budoucnost.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wwp
Datum: 17.06.15 14:14
Děkuji za odpověď, ale nemyslím si, že požadují drahý dárek Taťkovi jsem, už o NT říkal a souhlasil nehledě na to, že NT stojí 5 000 Kč a Mamce jsem říkal, že budu mít trojky a říkala, že to nevadí. Když jsem se díval na Taťkové vysvědčení, tak už na 1. stupni měl nějakou trojku a přítel od Mamky měl na 2. stupni i čtverky. No nevím, ale řekl jsem si, že v 8 a 9 se budu učit a na 100 procent a pí. učitelka z D mi řekla, že mi je ochotna dát (řekla že mám na 1) příští rok 1.
 
Datum: 18.06.15 12:06

A Tobě bude stačit notebook za 5.000,-?

Určitě si na něm chceš zahrát i nějakou hru...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wwp
Datum: 18.06.15 15:33
Právě, že mě NT za 5 000 Kč bohatě stačí a ten oříšek je v tom, že žádné hry nehrají a jsem většinou na prohlížeči.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.06.15 13:53
avatar

No, podle mého názoru, za dvě trojky v sedmičce si notebook nezasloužíš... Nevím ale samozřejmě jak se normálně učíš, a jaká byla snaha... Pokud ses hodně zlepšil/a od pololetí, tak možná nějaký lacinější

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wwp
Datum: 17.06.15 14:24
Pro porovnání
 
Od: adam20
Datum: 17.06.15 18:28

Podlě mě to je slušný stav. Každopádně to mohlo být lepší a na notebook to tedy podle mě jenom za vysvědčení (konec konců učíš se pro sebe) není, ale je to věc tvých rodičů jestli to uznaj nebo neuznaj za vhodné

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wwp
Datum: 17.06.15 19:35
Kdybych si notebook nepřál na vysvědčení, tak by mi ho Taťka koupil jen, tak nevím no Mamka i její přítel říkali, že to je dobrý.
 
Datum: 17.06.15 19:44

Zlepšení to je, až na ty trojky dobrý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 00:34
avatar

Na tuto otázku se nedá odpovědět bez dalších informací. Zatímco pro někoho jsou velmi dobrým

výsledkem trojky a čtyřky, mohou být pro "jedničkáře" špatným výsledkem dvojky.

Pokud o tvých schopnostech a dovednostech nevíme více, nelze říct, jestli jsou tvé výsledky dobré.

Jestli si zasloužíš (myslíš za vysvědčení?) notebook, musíš vědět ty, případně tví rodiče.

Kdybys přípravě do školy věnovala dostatek úsilí, byly by podle mne výsledky jiné.

(Máš-li nějaký problém, který jsi v dotazu nezmínila, mohly by být dobrým výsledkem i ty trojky.)

doplněno 18.06.15 01:07:

Tvětšila jsem si tvé obrázky (čísílka pro mne byla nečitelná) a pokud

bych měla hodnotit jenom podle průměru, byla by obě vysvědčení horší.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.06.15 01:11
avatar

Oprava: Zvětšila ...

V 1. pololetí měla být z angličtiny dvojka, nikoliv jednička.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.06.15 10:25

to se nedá říct jenom podle známek. pokud bych měla mluvit jako matka:

- pokud dítě notebook z nějakého důvodu potřebuje (a myslím tím opravdu potřebuje, ne chce... například kvůli škole), tak bych ho pořídila bez ohledu na vysvědčení

- pokud dítě notebook nepotřebuje, tak vysvědčení samo o sobě není žádnou událostí, za kterou bych dávala drahé dary (a pět tisíc JE drahý dárek, pokud pro tebe není, našetři si na něj a kup si ho, nic ti v tom nebrání)

jinak co se známek týká, tak když holka donesla trojku z fyziky, tak jsem to ocenila, protože vím, kolik jí to stálo úsilí. oproti tomu když donesla trojku z češtiny, tak to jsem neocenila ani náhodou, protože kdyby nebyla vysloveně lempl, který kašle na své povinnosti, měla by dvojku a kdyby navíc projevila aspoň minimum snahy, neměla by problém mít i jedničku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kklaban
Datum: 18.06.15 11:13

5000 pro tebe není drahá dárek. To je jasný, protože nemáš páru o hodnotě peněz. Až si budeš sám vydělávat, že než vyděláš 5 tisíc, hodně se nadřeš v práci. Pochopíš to až budeš makat, nyní je ještě brzo všichni jsem byli stejní. Jinak pravidlem by nemělo být za vysvědčení něco pravidelně dostávat, rozhodně ne drahé dary. Třeba taková oslavná večeře v restauraci by byla lepší, ale to je názor každé rodiny, Každý to má doma jinak nastavené. Takže pokud si v rodině rozdáváte notebooky je to v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 11:46

Notebook si nezasloužíž za ty trojky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.06.15 12:18

Já si myslím, že to vysvědčení moc dobré není, ono je jen dobré. Ale notebook bych ti koupila. Samozřejmě za slib,že příští rok nebude ani jedna trojka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 14:21
avatar

Je to sporné. Třeba já jsem nikdy na zákl. škole neměla žádnou trojku na vysvědčení. Rodiče byli přísní, ale žádní tyrani, vedli mě dobře.

Není ale dítě jako dítě. Někdo si přečte básničku a už ji umí, jiný se ji učí třeba 3 dny a nakonec z ní stejně chytne čtyřku. Nejsme všichni stejní. Musím uznat, že jsi se oproti 1. pololetí polepšil. To je pravda. Ovšem nechápu problémy třeba se zemepisem. To se dá snadno naučit, kde co leží, hlavní město, hory, řeky, průmysl, obyvatelstvo...To bys měl zvládnout líp.

Ovšem taková matika či fyzika také nikdy nebyly mým koníčkem, tam chápu občas nějaký karambol.

Celkově: vysvědčení není až tak zlé, ale žádný velký důvod ke chlubení to není. Příští rok se zkus zbavit trojek, to není na vysvědčení nic pěkného. A učíš se pro sebe, ne za nějaké dary. Já bych Ti dala jako pozornost tak max. čokoládu, třeba Studentskou pečeť, aby to stálo za to.

Za učení jsem dary nikdy nedostávala. Jen v devítce, když se mi podařilo udělat velice úspěšně přijímačky na SŠ, jsem dostala: POVOLENÍ KOUPIT SI KOLO PODLE VLASTNÍ VOLBY. /já totiž toužila po pánské závodce/. Ovšem pozor: za vlastní našetřené peníze. Každoročně jsem chodila na brigádu - plít stromky do lesních školek, peníze jsem si šetřila a teď jsem si mohla koupit kolo. Což se také stalo. Byla ovšem jiná doba.

Přesto bych za vysvědčení nákladné dary nedávala, navíc za vysvědčení s trojkami.

Hezké prázdniny a ať je to v příštím ročníku lepší. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wwp
Datum: 18.06.15 15:22
Hm, když vezmu v potaz to, že většina dětí dostává drahé věci jen tak. Tak, nechápu proč píšete "přesto bych drahé dary nedávala...". Stejně by mi ho Tatka koupil tak či onak a už, kdysi přemýšlel, že by mi ten NT koupil. Paní Jago nic proti Vám nemám, ale jde poznat, že jste ze staré školy, můj Tatka je taky, ale pochopil dnešní dobu a takové názory teda nemá!
 
Datum: 18.06.15 15:45

ve svém okolí neznám děti, které by dostávaly drahé dárky jen tak. nevím, jaká jsi třída, pokud studuješ střední školu, můžeš si na notebook vydělat na brigádách. pokud jsi stále na základce, tak v mém okolí bývá běžné za vysvědčení vzít děti na slavnostní oběd, do cukrárny, na akci typu aquapark, ZOO, koupit nějakou cenově přijatelnou hračku či knížku nebo hezké hadříky na sebe (dle věku). nevylučuji, že někteří rodiče mohou dát i hodnotnější dárky, ale já takové osobně neznám a ani moje děti na mne neútočí ve smyslu, že je nová doba, tak bych přece měla v práci zabrat, abych jim nakoupila drahé dárky, že to tak mají všichni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: twwp
Datum: 18.06.15 16:16
Takže tím chcete napsat, že Vaše děti nemají NT a ani nemáte žádný v domácnosti, to by jste tady asi nepsala, že? A jak jsem psal, tak Mamka i Strejda mi neřekli, že mám špatné vysvědčení a Strejda řekl: "koupil bych ti ho" !
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 16:35

ne, notebook doma opravdu nemáme. máme doma počítač, jeden pro potřeby celé naší čtyřčlenné rodiny. a rozhodně ho děti nedostaly jenom tak darem nebo dokonce za vysvědčení. spadá to do toho, co jsem psala výše - pokud je to potřeba, pořídím to.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wwp
Datum: 18.06.15 17:21
No konec konců, jestli notebook nebo počítač je jedno. Přesně, tak pokud je potřeba, pořídím to a toto je můj případ, ale v naší rodině to děláme tak, že to kupujeme za vysvědčení,Vánoce apod. je jedno jestli, 2 měsíce před nebo po vysvědčení, prostě potřebuji to a je to jakoby za vysvědčení, stačí za dostatečné vysvětlení?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: wwp
Datum: 18.06.15 16:04
Dneska jsem se ptal Strejdy, jestli by mi ho koupil kdybych byl jeho syn a odpověděl mi, že pět tisíc není moc a koupil by mi ho, že prý ti "staroušci" co mi tady odpovídají jsou ze staré školy a že dnes je jiná doba a v jeho letech mu rodiče nic takového koupit nemohli, protože mobily,tablety a podobná elektronika nebyla a tým pádem něco jiného, než čokoláda nepřipadala v úvahu (nebo levná hračka) a moje Mamka měla stejný názor, tak nevím proč píšete s prominutím nesmysly! Ale jinak děkuji za názor podmínku splnili. Tolikrát jsme o tom vedli rozhovor a vždy jeho odpověď: koupil bych ti ho, není drahý! ( nebo-li 5 000 kc není moc).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 18.06.15 16:10

Nechci plevelit vlákno, ale s tvrzením o zeměpisu nesouhlasím. Za prvé se učím s dětmi a za druhé slepé mapy. To můžete chápat úplně všechno, ale pokud je učitel zatížený na slepé mapy, nemá jedničku každý. Nebo na střední, urči město podle zeměpisné polohy, taky prima. Spousta lidí bere některé předměty jako odpočinkové, ale když učitel trvá na vědomostech, tak jsou srovnatelné s fyzikou. Nás na základce třeba z hudebky zkoušeli, noty, historie, zatímco jinde jen zpívali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 14:29

No nic moc, navíc v několika předmětech učitelé zavřeli obě oči a napsali o stupeň lepší známku. Co kdyby se rozhodli nasázet to podle průměru? To by těch trojáků bylo podstatně víc. Takto jsou ty známky zčásti dílem štěstí, a to určitě není dobře...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.06.15 15:43
avatar

Nesnáším dárky za vysvědčení, jeden má jedničky a nic nemusel dělat, druhý se učil a na víc jak trojky nemá. Rozumní rodiče své dítě znají a ví, že i čtyřka může být na velkou pochvalu. Máte pravdu, v dnes 5000 nejsou velké peníze (omlouvám se těm co z toho musí měsíc žít), pokud vám otec notebook koupí znamená to, že na něj má a víc bych neřešila a brala, pochopila jsem, že otec s vámi nežije to bych ho obtáhla o víc jak 5000 jelikož maminku víc stojíš i když ty si to nemyslíš. Já tedy říkám ANO a to zda si ho zasloužíš za školní výsledky neřeším.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wwp
Datum: 18.06.15 16:09
Ano, Mamka mě má v péči a Tatka platí výživné 800 Kč, ale zase jsem u něho každý víkend a celé prázdniny a jinak děkuji, za Vaši odpověď potěšila mě.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rtjrjrju
Datum: 18.06.15 18:34

Vysvědčení je to dost špatný, ale proč by měla být koupě notebooku vázaná na vysvědčení?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marek13
Datum: 18.06.15 18:58
Nevím, zda jste si četl celou diskuzi, ale já jsem se tu dočetl, že vysvědčení je dobrý, dost dětí má i mnohem horší a je znatelné zlepšení až na ty dva předměty. Osobně pro mě je toto vysvědčení dobré i kdyby, ale špatné či velmi špatné určitě není!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 21.06.15 09:20

Moc nechápu logiku otázky. Stejně chceš slyšet jen to, že vysvědčení je dobré a noťas si zasloužíš...

Nicméně: pro někoho to dobré vysvědčení je, pro někoho ne. Ano, zlepšil ses (nechávám ale stranou to pochybné známkování...), ale extra pěkné to vysvědčení zrovna není. Ale rodiče musejí vědět, zda tyto výsledky jsou tvé maximum, nebo ne. Pokud už na víc nemáš, tak je to samozřejmě úspěch. Pokud ale tvrdíš, že máš na to, mít z něčeho třeba za 1 a teď z toho máš za 3, tak je to vysvědčení špatné a svědčí jen o tom, že jsi se flákal...

Co se týče noťasu, tak to si nejprve musíte v rodině rozmyslet, k čemu ten noťas bude. Pokud to má být jen hračka za 5 klacků, tak za tohle vysvěčení bych ti ho nedala. Pokud má noťas sloužit i k něčemu jinému, než je brouzdání po netu, tak bych opět jeho nákup nespojovala s vysvědčením a hlaně - investovala do něj trochu rozumnější peníze tak, aby ten noťas vyhovoval i pro jiné účely, zejména ty studijní. Nevím, co chceš dělat za střední, jaké máš koníčky, ale na mnohé činnosti bude ten noťas za 5 spíš k vzteku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wwr
Datum: 25.06.15 18:00
Děkuji, ale Vaše názory mě nezajímají Tatka mi ten NT koupí a tím to končí. A jak píšete, že nechápete to pochybné značkování, tak věci se maji tak, že do Online Školy se zapisují ne všechny známky a pak se přihlíží na aktivitu, domácí úkoly, práce v hodině atd. A nebo když uvedu jako příklad jedničku z matiky, tak zaprvé byl jsem zkoušen u tabule a z toho se známka nepíše a čtvrtletní písemku jsem napsal bez chyby a slovní hodnocení 1* a se smajlíkem a mohl bych pokračovat i v ostatních předmětech. Ano NT chci jen na surfování po internetu a občas do školy nějakou prezentaci dokument a na střední školu jdu obor ekonomika a podnikání
Od: tulpasu
Datum: 25.06.15 18:13

cituji otázku: "Dobrý den, už se blíží konec roku, známky jsou uzavřené a jsem v 7. třídě a nevím zda je moje vysvědčení dobré mám 2 trojky z Aj a D jinak 1 a 2 Váš názor? A ještě jedna věc myslíte, že si zasloužím notebook děkuji"

tak když tě naše názory nezajímají tak co sem lezeš a ptáš se na náš názor *smich* neupadl si při porodu hlavou na dlažbu? *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wwr
Datum: 28.06.15 09:09
Vaše názory mě teď už nezajímají, protože mi NT taťka koupil a ty blbe odpovědi "nezasloužíš si ho" atd. číst nebudu a nedávno jsme potkali známou a když jsem ji řekl co mám na vysvědčení tak řekla že to je dobrý. A mimochodem včera jsme NT objednali na Alza.cz
Datum: 28.06.15 11:34
No vidíš. A i když se budeš na hlavu stavět, přesto je to vysvědčení špatné.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: wwr
Datum: 28.06.15 12:33
Pro mě a mě okolí je vysvědčení dobré a na hlavu se stavět fakt nebudu.
Datum: 28.06.15 23:25
avatar

Ty v*le, tvoje rodiče bych chtěl mít (bez ironie). Jestli se k nim chováš tak jako k nám, tak si ho teda fakt nezasloužíš.

Mimochodem, počkej, až se ti něco pokazí. Ten zelenej pitomec má přístup k zákazníkům zrovna jako ty k nám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.15 09:31
avatar

Naše dcera teď končí taky sedmičku, má samé jedničky, ale notebook za to určitě nedostane. Koupíme jí nějakou drobnost, která jí udělá radost. A vezmeme děti na výlet. Vzhledem k tomu, že nejsme ani chudí, ale ani bohatí, bude ta maličkost přibližně za 500kč. Myslím si, že je to adekvátní odměna za dobré plnění jejích běžných povinností. Každý máme nějaké svoje povinnosti, které musíme plnit a věnovat jim úsilí, ale nikdo nám za ně notebooky nedává, byť je plníme sebelíp.

A poslední příspěvek předemnou svědčí jen o tom, že jsi poslední, kdy by si ten notebook zasloužil, když se neumíš slušně chovat k lidem, na které se s něčím obracíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ww
Datum: 28.06.15 12:44
Takže tím chcete říct že ve vaší rodině nemáte počítač "blesk socky" Váš potomek bych Teda nechtěl být, hold někdo má štěstí na Rodiče a někdo zase smůlu. Jen bych chtěl napsat že ve svoji třídě neznám nikoho kdo nemá počítač, každý má minimálně 2 pc jeden rodiče druhý děcka tak to mají i sousedi. Jedna Paní co bydlí opodál má vnuka a ten má Otce (jeho jediný syn) a dostal taky mininotebook je to už dřív a to dokonce jen tak (ani za vysvědčení, narozeniny, Vanoce) prostě jen tak z prdu, co víc dodat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.15 12:59

No vidíš to za mých mladých let neměl počítač ve třídě nikdo. Teď je jiná doba.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 28.06.15 15:57
avatar

Byť by vedl osla do Paříže, komoň z něho nikdy nebude... *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wwr
Datum: 28.06.15 20:10
No právě je jiná doba, vy jste neměli NT, mobil atd. a zase ti před Vámi chodili bosky a taky neměli co Vy a psali inkoustem atd.
Datum: 28.06.15 23:21
avatar

Já jsem si pořídil tenkrát celkem slušný NB někdy v osmé třídě (leden 2010) - za necelých 10k, které jsem si našetřil. Loni jsem ho prodal a teˇd o prázdninách po brigádě plánuji koupit postarší ThinkPad za asi 5k na kancelářskou práci kvůli VˇS, na zbytek mám stolní PC (za necelých 7k).

doplněno 28.06.15 23:29:

Takže si řekni o kapesné, šetři, a pak si za to kup co budeš chtít, případně "Když zaplatím půlku ze svého, doplatíte mi ten zbytek?" (u mne například "předčasný dárek k Vánocům" - příspěvek asi 9k na kolo za 21k).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 05.07.15 21:07
avatar

Učíš se snad pro sebe,ne? To ti musí rodiče pořád kupovat drahé dárky,které si vymyslíš? Vysvědčení s trojkama? Tak to by bylo tak kino a pizza.Pořád ,,něco za něco,, ,nevím,co to jste za generaci.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.