Nejste přihlášen/a.
Pokud to má být úvaha, tak by se v textu nějaké uvažování mělo objevit. Uvažovala bych o tom, jestli toto rčení platí pro všechny situace. Jako protiklad je možné použít jiné rčení, například Kdo rychle dává, dvakrát dává. "Dávání" není nutné brát jen ve smyslu peněz nebo hmoté věci, dává se i rada, dává se i pomoc, vyslechnutí někoho, kdo má problém. Další situace, kdy není vhodné čekat, až se něco nějak projeví, jsou třeba zdravotní problémy. Zde je dokonce možné, že čekání a rozmýšlení někomu velmi ublíží.
Tedy shrnu - rčení Ráno je moudřejší večera je v mnohém pravdivé, ale člověk by měl sám uvážit a odhadnout, ve kterých situacích je vhodné se jím řídit a ve kterých na něj naopak nemá dbát.
Dobrý den, zkuste uvažovat nad tím, že je lepší věci promyslet, než je řešit zbrkle.
Tedy, problém, který nastane, řeším až za dva dny. Do té doby buď sám pomine či se bude jevit menší a řešitelnější, určitě to počká a bude více času na dobré řešení.
Než se špatně rozhodnout hned (večer), je lepší řešit to s čistým rozumem (ráno). Zdravím!
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.