IP ze zdrav. probl. a doplňování známek

Od: Datum: 16.06.15 11:33 odpovědí: 1 změna: 16.06.15 18:19

Dobrý den,

prosím Vás o radu. Mám ze zdravotních důvodů na střední škole individuální plán zkoušení. Hodně chybím a tudíž mi chybí i hodně známek. S vyučujícími se tedy pak vždy domlouvám na dopisování písemek a zkoušení. S některými osobně, když jsem ve škole, s některými přes e-mail (v případě, že nejsem ve škole, ale měla bych být např. následující den) a pak to většinou kombinuji osobně + e-mail. Je ale problém, že mé zdravotní problémy jsou bohužel nevyzpytatelné a tudíž, se někdy stane, že ač se s nimi domluvím, že přijdu a dopíši si něco, tak pak nejsem schopna kvůli zdravot. dův. se dostavit. Alespoň se pak snažím jim poslat e-mail s omluvou a případně se domluvit na nový termín. Není mi to samozřejmě příjemné, jelikož vím, že to není slušné, se na něčem domluvit a pak nepřijít. Ještě když si to přečtou před hodinou, kdy to mám psát, tak je to dobré, ale někdy si to přečtou až později. Někdy se mi to podaří se ještě nějak ,,přemoci" a jít tam, i když mi je špatně, ale někdy toho fakt nejsem schopná. :( Většina vyučujících ví, že mám dlouhodobé zdravotní potíže, někteří i trochu ví, jaké. Není to tak dávno, co jsem se stala plnoletou, takže když mi tyto problémy začaly, omlouvala mě mami jako zákonný zástupce, teď to jsem u některých vyučujících já samotná. S některými vyučujícími jsem i domluvená, že jim nemusím dopředu psát či říkat, kdy si co dopíši apod., že stačí přijít před vyuč. hodinou. Také je v tomto případě nevýhodou to, že když jsem ve škole a není mi zrovna blbě, tak to na mně asi ani moc není poznat, že bych měla nějaké vážnější zdravot. komplikace, tak začínám mít i strach, aby mi to věřili. I když někteří to chápou a ví, jak to je a potvrzení od lékařů mám a ani na školní výlety apod. nejezdím. S čím bych ale nyní potřebovala poradit je to, že jsem psala e-mail jednomu vyučujícímu, že bych se snad mohla dostavit do školy, a poku přijdu, zda bych si mohla dopsat 1 starší test. Odpověď zněla, že ano. Problém ale je, že jsem se nemohla dostavit a já nevím, co teď. Asi bych měla poslat alespoň dodatečně ten omluvný e-mail a zkusit požádat o nový termín. Mám strach, aby se nezlobil, jelikož u něho už se mi to už stalo i dříve asi 1x nebo 2x za tu dobu, co ho mám, že jsem nemohla přijít. Tento vyučující ví něco málo o druhu mých zdravot. probl., ale přeci jen když to není poprvé, tak trpělivost nemusí vydržet. Jinak jsem, troufám si říci, bezproblémová, nebo alespoň před tím, než mi začly tyto zdrav. probl., tak jsem byla celkem bezproblémová, nevyrušuji při hodině apod. Jenže teď to je, jako že jsem nespolehlivá, což mě mrzí, protože dříve jsem byla ale kdo mě dříve neznal, tak to neví. Také jsem kvůli těmto zdrav. probl. musela dříve přerušit na nějakou chvíli studium, s tím, že se mi to do té doby zlepší a budu moci začít od nova a normálně, to se však bohužel nestalo a tak to zkouším nějak dodělat alespoň s tím individuálem. Ne vždy to umím, jelikož te n výklad mi chybí, ale snažím se vždy danou látku doučit.

Předem děkuji za Vaše rady, názory a celkově pomoc.

doplněno 16.06.15 11:36:

PS: Anebo, když jsem v tomto případě psala, že bych si to dopsala, pokud bych mohla přijít a odpověď byla, že pokud přijdu, tak si to mohu dopsat. Tak se s tím dá počítat, že nepřijdu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.15 18:19
avatar

Já si myslím, že opravdu děláte, co můžete a že učitelé to vědí. Myslím, že z toho, jak to učitel přijme, si vrásky dělat nemusíte, konečně i z vašeho příspěvku je vidět, že tato stránka věci je očetřena dobře a dobře přijímána. Konkrétně ten vyučující, s nímž se vám to uý jednou či dvakrát stalo, tím spíš vám uvěří. Jediné, co mne napadlo, že by se dalo ještě dělat navíc, je "akutní omluvu" ještě potvrdit SMS zprávou,ne místo mailu, ale jako doplněk k mailu.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.