Výběr pohlaví

Od: Datum: 14.06.15 17:26 odpovědí: 7 změna: 16.06.15 12:43

Je pravda že existuje živočich(živočiši) co nemá určené pohlaví a "vybere" si ho až při sexu? Dimorfní nebo tak nějak


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.06.15 17:33
avatar

Dobrý den, nemyslíte pojem hermafrodit? Zdravím!

http://cs.wikipedia.org/wiki/Hermafrodit

doplněno 14.06.15 17:55:

otazka - ale, nebude to tak, že při sexu bude nějaká možnost výběru.

doplněno 14.06.15 20:18:

otazka - toto v odkazu je dost zajímavé: http://magazin.atlas.sk/spekt…ny-zivot-slimakov/743703.html

doplněno 15.06.15 16:17:

otazka - tak, snad viz odkaz najdete konečně to správné a původně myšlené (str. 4 až 6).

http://biomikro.vscht.cz/vyuk…ozmnozovani_Zivocichu2014.pdf

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ctenar*
Datum: 14.06.15 18:40

ale, nebude to tak, že při sexu bude nějaká možnost výběru
angl. wikipedia: "Hamlets ... do not practice self-fertilization, but when they find a mate, the pair takes turns between which one acts as the male and which acts as the female through multiple matings"

Ohodnoceno: 1x
 
Od: otazka*
Datum: 14.06.15 20:02

no prý je jich v přírodě málo takže když už se 2 potkají teprv se můžou rozhodnout jaké budou pohlaví tak aby se mohli pářit...už nevím co to bylo-jestli je to ten hermafrodit..ale slimáků je zas v přírodě hodně tak nevim

Od: otazka*
Datum: 15.06.15 16:01

dík za odpovědi ..a nemohl by to být nějaký ještěr?

Datum: 14.06.15 17:45
avatar

DIMORFIS(Z)MUS = dvoutvárnost, výskyt jednoho druhu organizmu ve dvou morfologicky různých formách; pohlavní dvoutvárností se nazývá jev, při kterém se liší samec od samice svým vzhledem; věková dvoutvárnost - mládě od dospělých; sezonní dvoutvárnost - zbarvení téhož zvířete v letním a zimním období; POHLAVNÍ DVOUTVÁRNOST je vyjádřena tzv. druhotnými pohlavními znaky (u zvířat např. hříva, rohy, parohy, celková velikost), méně často též odlišným zbarvením (lev, muflon, antilopa. SEZONNÍ DVOUTVÁRNOST spočívá především v delší a hustší, někdy též odlišně zbarvené zimní srsti, na jaře začne srst vypadávat (někdy) v celých chuchvalcích (línání), např. vlk, jelen, zubr; VĚKOVÁ DVOUTVÁRNOST znamená rozdíl ve vzhledu mláďat a dospělých; často bývají mláďaty - samci - podobná samici (kolouch - laň, lvíče - lvice); podobně je tomu i u mláďat lidských - dětí.

Zdroj: internet

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.06.15 09:45
avatar

Vyšťourávám vzpomínky ze školních let - je tomu už hrozně dávno.

Myslím si, že se jednalo o hermafrodity. Jako vzor jsme měli Helix pomacia - hlemýžď zadradní. Nebyl pan hlemýžď a paní hlemýžďová, ale všichni byli oboupohlavní a mohl se tudíž pářit každý s každým. To byl mejdan! Oplodněný hlemýžď pak nakladl vajíčka, takové mléčně bílé "hrášky" a vylíhla se hlemýždí miminka.

Podobný živočich je dnes tolik zatracovaný ten ošklivý a žravý slimák v zahrádkách. Tam také není rozlišeno pohlaví. Ty potvory se navzájem veselí, pak každý naklade vajíčka a příští jaro je pohroma tady.

Přišla jsem na to, jak jim to utnout. Na podzim, když ryju zahrádku a najdu tam takové bílé "antiperle", pozvu slepičky a ty to všechno poctivě vyzobou. A letos ty slimáky takřka nemám. Ano, takových 20 jich najdu, ale ty desítky až stovky, jako jiné roky, už ne. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.15 12:43
avatar

jj, asi to bude pravda. V jakémsi televizním přírodovědném dokumentu mluvili o tom, že změnit pohlaví dovede kterýsi druh mořského červa. Když se vylíhne, je vždycky sameček. Když doroste určité velikosti a nepotká samičku, pak začne metamorfovat a vyvíjí se dál, až je z něj samička.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.