Nemohu si vybrat školu, co s tím?

Od: Datum: 09.06.15 17:22 odpovědí: 8 změna: 10.06.15 18:24

Dobrý den,

Jmenuji se Filip Novák a jsem studentem 2. ročníku Masarykovy střední školy chemické.

Problém spočívá v tom, že podle zákona, pokud nejsem zletilý [teď je mi 17], nemohu si sám vybrat školu a přestoupit.

Na základní škole jediný předmět co mě nebavil a ani mi nešel, i přes to, že jsem se ho pilně učil byla chemie.

Já jsem chtěl na úplně jinou školu, ale máma vybrala chemickou a já s tím nemohl nic dělat. Z dříve zmíněného faktu vyplývá, že mi chemie moc nejde a proto asi nemám nejlepší známku. Problém však je, že mám za 5 a čeká mě reparát. Vzhledem k tomu, že chemii nechápu, tak se bojím že ho nezvládnu a vyhodí mě ze školy kvůli malé kapacitě nižších ročníků.

Co mám dělat, když studuji školu která mě nebaví a nejde mi, ale rodiče mi nepodepíší přestup? Prosím o odpověď rychle.

Předem děkuji...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.15 17:27

Vaši rodiče (zde asi maminka), nejsou zcela "normální"...Nedokážu si představit, že syna který bude mít z TV čtyřku, přihlásím (nebo ho donutím přihlásit se) na FTVS..

Co Vaši maminku vedlo k té hlouposti, aby synka kterému nejde chemie, přihlásila na ŠŠ se zaměřením na chemii? To by snad mělo být trestné..

OK, tak k otázce..Vážně s rodiči není řeč? Stejně to budou muset řešit o pár týdnů později..Nějaký učitel ve škole, se kterým by se dalo mluvit, a který by rodičům vysvětlil, že Vaše srdce a znalosti jsou v jiném oboru? (tedy doufám, že v jiných oborech by jste se "našel").

Ohodnoceno: 0x

Od: filipnovak
Datum: 09.06.15 17:31

Já mám skoro ze všeho 1, jen z chemie 5. Tátu nevídám a máma řekla že buď budu studovat chemii, nebo že když to nnezvládnu tak půjdu kopat výkopy s cikánama [promiňte za vulgaritu, citoval jsem přesně její slova]

Datum: 09.06.15 17:37

Já Vás chápu...s chemií jsem si také extra nerozuměl.

Ovšem Vaší mamínku nechápu vůbec..

Nutit dítě aby hrálo fotbal, když má evidentně talent na cyklistiku, je prostě neskutečná hloupost i dkyby tomu rodič 100x chtěl.

Být Vámi, asi bych to opravdu zkusil přes nějakého "spřáteleného" učitele z předmětu který Vám jde (nebo přes třídního učitele), aby se pokusil Vaší mamince vysvětlit, že pro Vás bude lepší třeba stavební průmyslovka..(nevím k čemu tíhnete, to byl jen příklad.

Z toho co píšete a jak píšete, na mne neděláte špatný dojem, spíše naopak. Já bych se Vám snažil pomoci..být Vaším učitelem.

Datum: 09.06.15 17:40

Zkusím co říkáte, avšak nevím zda to vůbec pomůže, matka je zarytá komunistka a prosazuje názor, že děti nemají práva.

Takže jediná cesta je jí přemluvit? Není třeba nějaká využitelná skulinka v zákoně, kdy bych nepotřeboval její podpis?

Od: zapet
Datum: 09.06.15 18:01

Tu pětku už jsi měl dostat dávno, co tam ještě děláš, jednoduché, dostaneš pětku, reparát neuděláš, jdeš jinam. A pokud ne, tak to znova neuděláš...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.06.15 18:10

Chaotické pojetí vaší odpovědi je velice matoucí, ale z toho co jste psal jste asi nepochopil situaci.

Datum: 10.06.15 11:17

Filipe, prostě se necháš vyhodit. Když to maminka nepochopí.

doplněno 10.06.15 11:21:

Vysvětlil jsi mamce jak to je? Nebo ses jen hádal a křičel? Musíš jí to vysvětlit, že nejsi schopen chemii chápat. Já ti rozumím a mám to také tak. Cemie, to je něco v cizí řeči a ještě psáno nějakými znaky, které mi příjdou jako čínské písmo. Nic se nedá dělat, musíš to mamce vysvětlit. Jinak to nepůjde, jinak se budeš muset nechat vyhodit. A cigoši neberou do kopáčské party bílé. To mamka musí vědět.

Datum: 10.06.15 18:24

Ona to ví, nedá si říct a když mě vyhoděj tak na jinou školu nemůžu, protože ona mi to nepodepíše

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.