Jak dopočítat úhly v lichoběžníku

Od: Datum: 07.06.15 14:57 odpovědí: 7 změna: 08.06.15 19:21
Dobry den k tomu prikladu ja nevim jak dopocitat uhel gama a delta.Alfu a betu jdem zvladla ale tyhle dva ne a proto prosim nemihl by mi nekdo jefen vypicitat , ze by mi ukazal jak to udelal a ten druhy uz bych si podle toho vyresila sama? Moc prosim

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.15 15:46

Yákladný lichoběžníka jsou rovnoběžné; vypomeňte si, co víte o střídavých a souhlasných úhlech.

Ohodnoceno: 1x

Od: jasa®
Datum: 07.06.15 18:26

Zkuste si představit, že jsou alfa a gama, vedle sebe kolik stupnňů má jejich součet? Pokud pak znáte 1, můžete dopočítat druhý.

doplněno 08.06.15 22:30:

Měla jsem za to, že gama je u D. Tak beru zpět alfa a delta svírají dohromady jednoduše odhadnutelný počet stupňů. To samé pak Beta z vaší gamou u bodu C.

Od: jajha
Datum: 07.06.15 22:07

Tak si sectu ten úhel alfa + 90 ( pravý úhel) a dostanu číslo a tet co stim číslem, jak to dopocitam, do kolik?

Datum: 07.06.15 23:14

špatně. Kde jste vzal jakých 90 stupňů? Jednak si zopakujte ty střídavé úhly (odkaz jsem dal), jednak, pokud to nopomůže, přečtěte si pořádně, co vám radí @jasa. Kde tam vidíte nějakou zmínku o přičítání 80 k vašemu úhlu? Rada, rozvedeno, zní: sečtěte známý úhel alfa a odpovídající neznámý úhel.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.06.15 12:24

Pořád nic? Tak jinak.

Především mi vůbec není jasné, který úheloznačujete gamma a který delta, ty znaky na vašem obraázku jsou nejasné. Tak jsem obrázek trochu projasnil a přidal jsem do něj označení vrcholů A, B, C, D a ještě bod P jako patu kolmice spuštěné z bodu C na přímku AB. Snad je jasné, že úhel a máte u bodu A a beta u bodu B, ale úhly u bodů C a D mi jasné nejsou. No nevadí, snad je jasné, jak velký je úhel ADP v pravoúhlém trojúhelníku APD a váš úhel ADC (to je delta? Nebo gama? Vypadá to jako dvojka) dostanete přičtením 90° (k čemu? Schválně!).

Ohodnoceno: 0x

Od: jajha
Datum: 08.06.15 17:02

Ano u C je gama a u D je delta. Já jsem zjistila alfu a devadesát jsem si řekla protože pravý úhel má devadesát stupňů

Datum: 08.06.15 19:21

No dobře, tak bych se zeptal, kde jste vzala pravý úhel. Ale to je jedno, hlavně se chsi zeptat, jestli už je vám to po té poslední radě jasné.(Mimochodem, reď jsem vám tam jeden pravý úheů – a vůastně dva – přihrál.)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.