Jak vypočítat příklad fyzika

Od: Datum: 03.06.15 18:42 odpovědí: 3 změna: 03.06.15 22:29

Ahoj prosím poraďte mi už si absolutně nevim rady. nevím jestli je problém ve vzorečku či v čem ale příklad mi absolutně nevychází už ho počítám snad na podesátý. Kdyby mi někdo poradil byla bych fakt ráda už jsem bezmocná. Kdyžtak alespon postup abych věděla jak příště na to moc děkuju. :)

zde je otázka:

Jaký je největší objem ledové kry plovoucí ve vodě, jestliže jsme zjistili, že žulový kvádr o objemu 0,1m3 přimrzlý k ledové kře způsobil její klesnutí ke dnu?

( Hustota ledu ... 900 kg.m-3,

hustota žuly... 2600 kg.m-3.

ještě jednou moc děkuji za odpovědi a rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 03.06.15 19:40

A což uvažovat, že hustota objektu žula+led se rovná hustotě vody? To nestačí?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.06.15 19:47

Určitě by mělo stačit, jde o to, jak tuto informaci využít. Pokud to tazatel ani po nápovědě neví, určitě to tu uř nekdy bylo a mohl by využít vyhledávač poradny

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.06.15 22:29

Dej sem alespon několik z těch deseti špatných řešení. Uvidíme kde děláš chybu. Ono to zase tak složitý není jak se třeba na první pokus zdá.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.