Co si vybrat na prezentaci?

Od: Datum: 01.06.15 17:21 odpovědí: 10 změna: 01.06.15 19:34

Dobrý den,

dostali jsme na informatice zadaní, že musíme vytvořit prezentaci na téma Hrady/zámky. Máme si vybrat jeden hrad nebo zámek, ale já vůbec netuším jaký. Napadl mě zámek Neuschwanstein, ale bojím se, že bych při prezentování to jméno nějak zkomolila. Dalé se také bojím, že pokud si vezmu nějaký známější objekt, mohla bych se s někým ve třídě shodnout a pak by následovalo srovnávání, kterému bych chtěla předejít.

Máte nějaký typ na hrad nebo zámek, který je velmi zajímavý a nemá složité jméno?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 01.06.15 17:42

Především musíte dbát na autorská práva vztahující se k fotografiím, které zřejmě použijte. Pokud jste na nějakém hradu nebo zámku byla a máte vlastní fotografie, pořízené se souhlasem, nebo možná spíš bez zákazu fotografování v objektu, je to přijatelnější, než fotografie jiných autorů stažené z webu, nebo zkopírované z jiných prezentací, které kolují po webu.

Pokud byste chtěla být originální, můžete udělat na pískovišti hrad z písku, zapíchnout do věžičky vlastní vlaječku, kolem hradu dát nějaké panáčky nebo panenky, nebo zvířátka a udělat vlastní příběh a prezentaci. Nebo se můžete inspirovat hradem Kulíkov a třeba namalujete vlastní kulisy a vymyslíte vlastní strašidla a jiné obyvatele hradu, vyfotografujete je a z nich pak uděláte vlastní prezentaci. V předmětu Informatika jistě nejde jenom o hrady a zámky, klidně by to mohlo být ovoce nebo zelenina nebo boty a botičky, zvířátka a domácí mazlíčkové, nebo užitečné zvíře, nebo cokoliv, hlavně, že to bude prezentace.

Kopií různých kopií fotografií z webu a dalších prezentací může nasekat každý kolik stačí, když umí známé dvojhmaty Ctrl+C a Ctrl+V, nebo do toho dokonce vloží nějakou hudbu, také zřejmě převzatou bez ochrany autorských práv. Ale vy víte nejlépe, co po vás škola chce, zřejmě jenom prokázat, že umíte najít vhodné materiály a zkopírovat do vaší prezentace a nějak ozdobit přihlouplými efekty různě létajících a přilétajících textů buď po časové prodlevě nebo po kliknutí myší. Asi se po vás chce prokázat, že umíte použít nějakou šablonu, nebo si ji vytvořit a něco do toho vložit a pak podle té prezentace možná i něco vyprávět.

Možná byste mohla spojit příjemné s užitečným, navštívit nějaký zámek nebo hrad ve vašem okolí, a s dovolením si udělat několik fotografií, aby to bylo autorsky čisté, a pak je spojit i s nějakým textem do hezké prezentace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aknah
Datum: 01.06.15 19:24

Děkuji moc za vyčerpávající odpoveď, určitě si z toho vezmu inspiraci

Od: nojsvanstajn
Datum: 01.06.15 17:56

čte se to nojšvanštajn to není nic těžkého

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aknah
Datum: 01.06.15 19:23

No ne asi, jasně že vím, jak se to čte. Jde mi prostě o to, že tréma a nervozita dělá své a já bych u toho mohla znejistit. Tak pro vás asi nic težkého...

Od: ben®
Datum: 01.06.15 18:06
avatar

Dobrý den, jde o školní práci, ale spíše o výsledek prezentace než historická fakta. Možná to zkuste "cimrmanovsky" a vytvořte si hrad fiktivní (který určitě nebude prezentovat někdo jiný). Takže, vymyslet si název, umístění, historii - založení, rozkvět a zánik. A nyní už v těch místech není nic viditelného, což doložíte nějakou fotkou, kterou si vyfotíte "za humnama". Zde to bylo, ale už to zde není. Máte skvělou příležitost uplatnit fantazii (a učitele dějepisu znejistit). Zdravím!

doplněno 01.06.15 18:42:

Právě proto, že jde o posouzení schopnosti tu prezentaci vůbec vytvořit, tak její obsah může být do značné míry libovolný - od hradu z písku až po "Hradčana".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ukoly
Datum: 01.06.15 19:22

v zadání je vybrat si jeden hrad nebo zámek, ne vymyslet

vlastní fantazii bych uplatňoval spíše ve výtvarce, nebo na nějaké umělecké škole, ne v informatice ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.06.15 18:08
avatar

Okoř :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ukoly
Datum: 01.06.15 18:26

je to předmět informatika, taky jsme dělali podobnou prezentaci (nabídka cest.kanceláře), takže ty rady s pískovištěm nebo fiktivními cimrmanovskými hrady jsou úplně mimo

jde tam hlavně o to předvést věci co jste se učili, vkládání fotek, nějaké formátování, už nevím bylo to dávno, autorská práva vůbec neřeš fotek je plný net, kšeftovat s tím nebudeš

žádné povídání jsme k tomu ani neměli prostě jsme odevzdali soubor a hotovo

Ohodnoceno: 2x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 01.06.15 19:26

Ahoj, co třeba Zámek v Kravařích? :) Má dobrou minulost :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.15 19:34
avatar

Za mě třeba http://cs.wikipedia.org/wiki/Seeberg (jestli nejsi z Chebska, tak ho skoro určitě nikdo jiný mít nebude), fotky z Wikipedia Commons jsou volně použitelné, takže ani neporušíš aut. práva.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.