Mikrobiologie- téma atestační práce

Od: Datum: 01.06.15 13:36 odpovědí: 1 změna: 01.06.15 15:19

Zdravím,

vím, že bude velká náhoda, když tu potkám nějakého mikrobiologa, či mikrobiologickou laborantku, ale zkusit se má vše :)

dělám si právě atestaci z mikrobiologie a součástí je vypracování práce. Vůbec mě, ale nenapadá nějaké zajímavé téma, o kterém by se dobře psalo. Budu moc ráda za tipy :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 01.06.15 15:19

Jen takové plácnutí z voleje... co takhle zkusit udělat studii vlivu elektromagnetických polí s vysokými frekvencemi na mikroby nebo nižší rostliny? Ještě před sto lety bylo jediné elektrické a elektromagnetické pole na Zemi přirozené, nebylo umělé, ale od roku 1905, kdy začal vysílat A.S.Popov a Marconi se prostor kolem nás zaplnil elektromagnetickým polem s vlnovou délkou od krátkých vln, přes střední, dlouhé, pak i velmi krátké a dnes i ultrakrátké, které nás i ze satelitů sprchují všude a není před nimi úniku. Od rozhlasových a televizních vysílačů, přes vysílání mobilních telefonních sítí, až po GHz kmitočty, nejen v mikrovlnné troubě, ale všude v prostoru. Někde byste jistě našla pracoviště používající vysoké elektromagnetická pole s přesně definovanými frekvencemi a úrovněmi, aby to nebylo jenom jako házení šutrem do vody a sledování kol bez uvážení hmotnosti, rozměrů a rychlosti pádu kamene do vody (pouze ilustrativní poznámka). Nebo dokonce nějaké zahraniční studie na toto téma, vliv elektromagnetických polí na organismy a lidské tělo se už prováděl, možná by to šlo aplikovat i na vaše pidiorganismy.

Bylo by zajímavé udělat dvě studie - jednu s vlivem na živé organismy, resp. mikroorganismy s rozměry v násobcích vlnových délek nebo obecně a druhou s vlivem elektromagnetických polí na fyzikální vlastnosti vody, resp. kapičky vody, zda se mění jejich viskozita nebo další vlastnosti, a jestli pak při deštích kapičky vody po sobě nekloužou jako namazané a nevsakují se zde tím nevznikají záplavy? Elektromagnetická pole působící na vodu se používají u magnetometrů, ale to už je mimo téma.

Je to jenom fantazie, vidíte, že i váš dotaz někdo čte a zajímá ho.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.