Dopis osobnosti

Od: Datum: 31.05.15 10:07 odpovědí: 5 změna: 31.05.15 11:36

ahoj, potrebuju poradit ve skole jsme dostali napsat dopis nějaké významné osobnosti.. Napadlo me ze bych mohla napsat J.K. Rowlingove? Ale nevim jak začít..

mohli by jste mi nějak pomoc, poradit? Dekuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.15 10:09
avatar

No asi pozdravem...

a pak co po ní vlastně chcete. zda pochválit dílo, či něco vytknout a pod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.15 10:09
avatar

Dobrý začátek určitě bude "Vážená paní Rowlingová," na prvním řádku. Také datum, ještě před oslovením vpravo nahoře. Dále ale neporadím, netuším, co chceš paní Rowlingové říct - to bys měla vědět Ty, když sis ji vybrala ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 31.05.15 10:10
avatar

Dobrý den, začněte pozdravem - tím nezkazíte nic. A vyberte si jinou osobnost (českou), o které něco víte více, než jen její jméno. Zdravím!

doplněno 31.05.15 10:15:

Paní Rowlingové pište raději anglicky. Myslím, že češtinu moc neovládá, tak si ani nepočte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 31.05.15 10:34

Základní škola, střední škola, vysoká škola (novinářská fakulta, atd.)? Má to být skutečný dopis nebo fiktivní, jenom jako domácí úkol?

Pokud chcete být originální, zkuste napsat dopis třeba některému z vašich oblíbených kuchařů nebo kuchařek, které předvádějí své umění pro lidi v televizi, můžete ho nebo ji, pochválit, nebo napsat něco, aby nemusel nebo nemusela odpovídat, protože na to jistě nemá čas.

Nebo zkuste napsat fiktivní dopis nějaké své oblíbené osobnosti, která vás provádela dětstvím nebo životem, třeba brouku Pytlíkovi, Vydrýskovi, Křemíkovi a Vochomůrkovi, nebo psu Fíkovi, ten přeci umí číst, protože chodil do školy, nebo některému filmovému hrdinovi, třeba ... a teď je jich jistě mnoho a mnoho.

Nebo jestli po vás škola chce, abyste napsali skutečný dopis, tak k tomu musíte mít opravdu dobrý důvod, nejen pro to, že je to domácí úkol. Dopis nějaké skutečné osobnosti, ať je to kdokoliv, je velmi vážná věc, píšete proto, že máte co sdělit, respektujete osobnost, které píšete a zároveň jí otvíráte svou osobnost. Není to legrace, jako když někomu zazvoníte u dveří a utečete a pak se díváte, kdo vyšel a rozhlíží se, který uličník si dělal legraci.

Pokud to má být dopis spisovatelce proto, že je to vaše oblíbená spisovatelka, máte jí co sdělit, pochválit její knížky a píšete upřímně, jistě najdete slova, která byste jí chtěla sdělit, i vhodnou délku dopisu, protože slavní lidé dostávají dopisů hodně a tak jim četba dopisů zabírá hodně času a pak mají méně času na spisování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavlinka
Datum: 31.05.15 11:36

dekuji za Vaší odpověď.. Ano ma to byt Fiktivní dopis..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.