Kniha, kterou nemohu sehnat

Od: Datum: 27.05.15 19:41 odpovědí: 2 změna: 29.05.15 01:53

Dobrý den,

prosím Vás o pomoc. Potřebuji knížku Píšeme a telefonujeme německy od Kettnerové, nakl. Fraus. Bohatě by mi stačily jen strany 7 až 12. Nemohu ji nikde ale sehnat. Ptala jsem se v několika knihkupectví, všude mi ale řekli to samé, a to, že je rozebraná a nelze ji u dodavatele objednat. Tak jsem hledala na internetu. Když už se mi konečně podařilo ji najít, objednala jsem si ji. Druhý den mi ale přišel e-mail, že kniha není dostupná a že moji objednávka je tedy zrušená. Objednala jsem si ji na dalším internet. knihkupectví, ale myslím, že to bude to samé, protože píší, že dopředu neví, zda je u dodavatele dostupná. Pak už jsem jen našla internetu burzu učebnič, kde ji někdo nabízí použitou, i to by mi nevadilo, ale nemám k takovýmto ,,obchodům" důvěru. Mám obavy, že mi knihu nepošle, či tam bude něco jiného a peníze zaplatím zbytečně. Ještě mě napadlo, zda by se nedala najít někde např. ke stažení, ale to se mi, bohužel, nepodařilo. Opravdu ji nutně potřebuji, a to co nejdříve. Nevěděli byste, prosím, kde bych ji mohla sehnat? Ať už ke koupi či ke stažení? Nebo kdybyste náhodou ji někdo třeba doma, tak zda byste nebyli tak hodní a neofotili mi těch pár stránek. Byla bych Vám moc vděčná.

Předem děkuji za Vaši pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xy
Datum: 27.05.15 21:19
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.05.15 01:53
avatar

Co by mělo být na stránkách 7 až 12?

Kettnerová je sice celkem dobrá (znám jiné její věci), ale učebnice obchodní němčiny

ani obchodní korespondence a telefonování (v češtině i němčině) u nás dobré nejsou.

Používají a vyžadují zastaralé obraty, jsou "těžkopádné".

Doporučila bych spíše se poohlédnout po německých portálech zaměřených na němčinu jako cizí jazyk (Deutch als Fremdsprache, DaF) nebo na obchodní němčinu (Wirtschaftsdeutsch) – v obou případech najdete řadu zajímavých učebních materiálů.

Další možnost je navštívit pracovní portály, úřady práce (Arbeitsagentur) apod., kde se můžete setkat se starší i moderní "úřední němčinou" (Amtsdeutsch).

Doporučila bych i portály zaměřené na rakouskou a švýcarskou němčinu.

Hlavní je naučit se německy komunikovat tak, jak mezi sebou komunikují Němci – používat soudobý jazyk. Krátkozraké vyžadování dodržování norem, trvání na zastaralých obratech, podlézavost (v našich učebnicích bohužel příliš častá) vedou k psaní dopisů, jež příjemce nezaujmou, ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.