Kniha Bílý Tesák

Od: Datum: 26.05.15 20:17 odpovědí: 9 změna: 27.05.15 17:57

Ahoj, četli jste knihu Bílý Tesák? Co na ni říkáte? Děkuji Za odpovědi :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.15 20:25

Četla jsem kdysi dávno, moc se mi líbila, četla jsem ji asi 3x :)

Ohodnoceno: 1x

Od: azuru
Datum: 26.05.15 20:27

Aha, můžeš mi to i zdůvodnit, mi se taky líbila, ale nevím jak to napsat... já mám velký problém se vyjadřovat :(

Datum: 26.05.15 20:38

Každý má při čtení knihy přece jiné pocity, každý knihu přece vnímá jinak. Já Ti přece nemohu podsouvat své pocity z této knihy. To musíš zvládnout sám. A pokud máš problém s vyjadřováním, tak to musíš trénovat, ne? Zkus si nanečisto napsat, co jsi cítil, při čtení knihy, piš, jak to cítíš, a nakonec to uprav. Uvidíš, že to zvládneš.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.05.15 13:40

Píše se "mně se taky líbíla", tvar "mi" na začátek věty prostě nepatří. Vám to nerve uši?

Ohodnoceno: 0x

Od: azuru
Datum: 27.05.15 17:42

Já vím že se píše mně ale MNĚ rve uši víc to mně než mi

Datum: 27.05.15 17:57

Ale stejně je to zvrhlost.

Kratší tvar 3. pádu (mi) se užívá jen příklonně, delšího tvaru (mně) se však užívá jak v pozici po předložce a při důrazu, tak i v pozici příklonné.

Příklonka (enklitikon) je slovo (zpravidla krátké), které nemá vlastní přízvuk Tvoří přízvučný celek (takt) se slovem předcházejícím. V některých případech se mohou příklonky psát s předchozím slovem dohromady, např. české tys udělal.

doplněno 27.05.15 18:14:

No ale co nadělám, tahle vazba m mnoho příznivců.

Datum: 26.05.15 20:49

Také jsem ji četla jako malá holka. Moc se mě líbila.

Jestli jsi četl-a, tak obsah znáš. A jestli se ti líbila, tak to napiš jednoduchými větami. Co se ti líbilo, jestli nějaká epizoda, nebo styl spisovatele, nebo popis něčeho. Ve škole se budeš muset potýkat celý školní rok, vlastně už je konec, budou prázdniny. Bílý tesák je docela jednoduchá kniha, nějak se mě to nezdá, že jsi tu knihu nečetl-a? Nepotřebuješ rychle na vysvědčení dohnat nějaké resty a vylepšit známku ze čtenářského deníku?

Od: sos*
Datum: 26.05.15 20:52

Byla to celá nebo ta zkrácená verze. V té celé zcela na konci vyjadřuje J.L. svoje přesvědčení, že odvěcí nepřátelé se mohou stát svýn opakem. Odvěký neppřítel vlka - ovčácký pes colie má štěňata právě s tímto svým nepřítelem. A rváč a nepřítel psů BT štěňátko olízne.

Datum: 26.05.15 21:17

Domácí úkoly zde nevypracováváme, ale pouze opravujeme, doplňujeme, doporučujeme co vylepšit. Nechť školák napíše svoji verzi a jistě se najde někdo, kdo mu podá pomocnou ruku.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.