Špatné známky z hudební výchovy

Od: Datum: 26.05.15 06:36 odpovědí: 3 změna: 26.05.15 09:48
Blb nas zkousi ze skladatelu a odrhovacek proc
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.05.15 07:05

Dobrý den, je-li tím "blbem" učitel, tak vykonává jednu část své práce. Stejně to dělají jeho kolegové např. v matematice nebo fyzice. A hlavně se tím zjistí, jestli si ten výklad pamatujete pro život. Je dobré něco vědět i o hudbě, jejich tvůrcích a skladbách. Zdravím!

doplněno 26.05.15 10:17:

Podívejte se někdy na starší českou komedii Světáci - dobře se pobavíte a ještě tam uvidíte, jak je to těžké něco se naučit později, ale jak je to užitečné něco o umění, kam hudba patří, vědět. A můžete takovou znalostí i oslňovat děvčata.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.05.15 08:47

Zkouší Tě proto, aby z Tebe nebyl blb...

Ale z Tvého příspěvku soudě (a hlavně nadpisu) mám pocit, že už je pozdě...

doplněno 26.05.15 09:57:

Nadpis tématu se změnil, takže poznámka v závorce už neodpovídá. Nicméně zbytek stále platí.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 26.05.15 09:48

Učitel vykonává svou práci. Snaží se, abys nekoukal jako tele, když se před Tebou někdo zmíní třeba o Sukovi, Smetanovi, Dvořákovi, Verdim, Chopinovi, Bachovi, Mozartovi...Co o nich víš? Pokud si myslíš, že to nebudeš potřebovat třeba při práci popeláře, tak věz, že to patří k celkovému rozhledu člověka. Horším Tě to neudělá.

A odrhovačky? Pochybuju, že ve škole zpíváte odrhovačky. Podle mě je odrhovačka třeba tato:

V háječku zeleném drhla si ji kamenem, až jí chytla plamenem...To vás určitě neučí, na to dám krk. A slušné lidovky ještě nikoho horším neudělaly. Až budeš mít děti /pokud ano/, určitě jim budeš zpívat právě ty první lidové pisničky: Prší prší, Ovčáci čtveráci, Kočka leze dírou, Já do lesa nepojedu...a jiné.

Prostě učitel koná svou práci. Blb zaručeně není. To bys mohl blbem nazvat i řidiče autobusu, prodavačku, doručovatelku, uklízečku...protože také dělají svou práci. Stejně, jako učitel.

Učitel z vás chce něco vychovat, aspoň trochu. I když dneska už neplatí to dřívější "co Čech, to muzikant". Tak mu to neztěžuj. A nauč se o skladatelích stejně, jako by ses učil třeba chemii, matiku či cizí jazyk. I hudebka patří do všeobecného rozhledu. Za nás, když kluci mutovali a špatně jim to zpívalo, dohnali známky z hudebky právě tím, že se naučili skladatele. Co pokazili děsným zpěvem, to napravili vědomostmi o autorech.

Takže zatím mám ten pocit, že blb je tady někdo jiný, než učitel. Co s tím uděláš? Máš na to ještě měsíc. *bzum* Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.